Únor 2011

Pár obrázků, i jedno video v záloze

27. února 2011 v 15:51 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Teď sedím u počítače, avšak celý den tomu tak nebylo.
Asi po desáté hodině dopoledne jsem zapnula PC, podívala se na oblíbené blogy a hrála hru.
Po obědě jsem se se "ségrou" vydala k rybníku, kde jsme měly v plánu bruslit, to jsme ale ještě netušili, že se led bude pomalu, ale jistě, rozpouštět. Sice ještě nebyl rozpuštěný, ale bylo na první pohled vidět, co hřející sluníčko způsobilo. Navzdory všemu jsme "udělali" pár koleček a tradá domů. Je to škoda, voda sotva zamrzla a už se zase mění na kapalné skupenství.
Jakmile jsme se přezuly zpět do bot, vydaly jsme se něco pěkného nafotit, svítilo sluníčko, tak proč toho nevyužít. Již na ledě se k nám přidal Mourek, náš kocour, který bydlí u babičky. Takže prvním (a posledním) živým tvorem k focení byl Mourek. Vzniklo jedno video (s jehož upravováním a nahráváním stále bojuju) a spousta fotek.

Možná by to líp hořelo bez lihu :D

25. února 2011 v 22:39 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Dnes je konečně pátek. Ani nevíte jak já se těšila na víkend, konečně je tu! Teď jen něco stručně, jasně a hlavně rychle ohledně školy atd..

První hodina uběhla celkem rychle. Fyzika mě nikdy moc nebavila a obávám se, že mě nikdy bavit nebude. Pak následovala "matika". Z opravné "písemky" jsem dostala za 1, což je super, alespoň jsem si opravila pětku . Třetí hodina byla "suplovaná," nuda, nuda, nuda. Čeština byla hodinou následující. Probírali jsme něco o epice a lyrice. Ani ne nudné, avšak ani příliš zajímavé.
"Možná jste ani nevěděli, že literárních žánrů je taková spousta"

To má jako být jen malá předehra před čtvrtletím?

24. února 2011 v 21:17 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Ach jo, ach jo, proč nemůže ta lišta ke psaní jít na "exploreru"? To se teď mám vzdát nejlepšího prohlížeče a "přejít" jen-tak na druhý? Nechci měnit prohlížeč! Já nepotřebuju nějakou pomalou "mozillu", to už radši prohlížeč od "googlu". Asi dám přednost "chromu", teď v něm také píši a je to celkem v pohodě. Nerada a z nutnosti přecházím na jiný internetový prohlížeč, ale nic s tím nenadělám, jestli chci psát na blog.cz, budu to muset nějak přetrpět, ikdyž napořád!

Dnes den "uběhl" celkem rychle. Měli jsme jako obvykle ve čtvrtek 8 hodin. Poslední dobou je to ve škole samá písemka. Co hodina, to buď zkoušení, písemná práce, test nebo dostávání známek. Každopádně nevím, co je to teď za období, není čtvrtletí a ani konec roku.

Can you speak english?

23. února 2011 v 20:54 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Proč takový nadpis? Protože v této době se bez angličtiny neobejdeme. Proto mají také rodilí mluvčí tu výhodu, že se můžou učit třeba už jen němčinu a domluví se všude.
Myslíte si, že jsem na tom s jazyky dobře? Musím přiznat, že jsem na tom zhruba chvalitebně. Já chci ale svoji angličtinu i němčinu zlepšit a proto jsem si začala psát s někým z USA (slečna je ochotná mi s mojí angličtinou pomoci). Napsala jsem i někomu z Německa a Velké Británie, ale od nich zatím odpověď očekávám. Myslím si, že mi to ve výuce angličtiny může hodně pomoct. Jen je mezi námi 6 hodinový posun, ale tak co, nevadí.
"How are you? I´m fine, thanks."

23. 2. 2011

23. února 2011 v 15:32 | Katie |  Jak jde čas /2011/
IVT - informatika
Proč musíme vždy dělat takové primitivní věci pořád dokola? Já myslela, že studentům se jedna a tatáž věc nemusí opakovat. To neexistuje nic jiného, co by se dalo dělat v "MS Excelu", než pitomé grafy? Stejně tak minulý rok, ten zase pro změnu patřil "MS Word".
M - matematika
Písemka se mi "trošičku" nepovedla, první pětka z "matiky" v tomto školním roce. No co, já si z toho nic moc nedělám, nechám se z toho vyzkoušet a "basta" . Dnes jsme začínali kvadratickou funkci, zatím tomu chápu, ovšem ZATÍM.
AJ - angličtina
Včera jsem dostala dvojku z písemky (might + druhý kondicionál). Kdybych tam já blbá neudělala chybu ve třetím tvaru sloves, měla bych jedničku.
"Tento svetřík vypadá dobře. Můžu si ho vyzkoušet?" .

21. 2. 2011 ~ A zavírat bude kdo?

21. února 2011 v 18:03 | Katie |  Jak jde čas /2011/
     V posledních dnech se u nás řešili dveře, nedivte se. To víte, už "dosluhují" . Minulý rok se opravoval prostřední pant a nyní se dostal na řadu i dolní a tak máme vyndané dveře z pantů. Dnešní celý den jsme proto neměli dveře. Střídali se různé hlášky: "Neumíš zavírat?, A zavírat bude kdo?".
morcevpohode
"Ze zákona má nálezce právo na 10% nálezné!"

19. 2. 2011 ~ Ráno moudřejší noci :D

19. února 2011 v 23:14 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Zdravím, jasně, že vím, že už je dost pozdě, avšak já stále sedím u počítače a cosi nepochopitelného ťukám na klávesnici. To víte, počítačový maniak, kterému to nedá a musí něco napsat :D.
morcevpohode

19. 2. 2011 ~ písemka za písemkou, den za dnem

19. února 2011 v 20:56 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Bohužel před chvílí jsem právě zjistila, jaké učení mě zítra čeká. Zřejmě přemýšlíte, co to může být, ale podle obrázku vám to musí být stejně hned jasné. Jedná se o biologii. V pondělí totiž píšeme test z tohoto "úžasného" předmětu.
morcevpohode
"Samozřejmě už jsem celá natěšená a pondělka se nemohu dočkat."

18. 2. 2011 ~ To chce klid, ticho jen!

18. února 2011 v 17:42 | Katie |  Jak jde čas /2011/
     Myslíte si, že první hodina fyziky byla zábavná? Ne, to vážně nehrozilo! Měli jsme "supla", zrovna toho učitele, kterého jsem doufala, že mít nebudeme. Celá tato nezábavná hodina patřila (úsporným) žárovkám, jejich spotřebě, výhodám atp. (viz. obrázek s onými žárovkami). 
morcevpohode
"Nejsem blázen do fyziky , o chemii raději ani nemluvě!"

Jak si správně vybrat? Zvládnu to?

17. února 2011 v 20:29 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Jak jsem již slibovala, jsou tu témata, která jsme dostali na slohovou práci (úvaha). Vůbec nevím, které bych si měla vybrat, proto vás chci poprosit o pomoc. Které téma se vám nejvíce "zamlouvá"?

17. 2. 2011 ~ Ne, tohle už nepochopí ani ti chytří :D

17. února 2011 v 17:09 | Katie |  Jak jde čas /2011/
morcevpohode
Dnešní den? Lituju všechny, co se učí (a budou učit) organickou chemii!
Ráno jsem opět na poslední chvíli došla na zastávku. Poslední dobou nějak nestíhám. První hodinu jsme měli dějepis, kde probíráme období po II. světové válce (komunismus). Nic zajímavého. Potom následovala matika, kde jsme dělali stejně jako včera lineární funkce, což je pěkná otrava. Po druhé hodině byla čeština (sloh), kde jsme dostali témata na třetí slohovou práci, které vám tu v některém z dalších článků napíši. Angličtina, která následovala ihned poté, byla zase nudná. Byli jsme spojeni s druhou půlkou třídy, protože jejich učitelka byla na anglické olympijádě spolu s účastníky z naší školy. Opět jsme procvičovali věci na pondělní písemku, která bude na věci typu: will, would, might. Po této "úmorné" hodině byla stejně jako včera volná hodina během níž jsme si zašli na oběd, kde nám byla podle jídelníčku podávána mexická pánev (schválně si tipněte, co to mohlo být). Bylo to narozdíl od včerejší nechutné omáčky dobré.

16. 2. 2011

16. února 2011 v 22:14 | Katie |  Jak jde čas /2011/
morcevpohode
Dnešní den uběhl "celkem" rychle a v podstatě se nic extra zajímavého neudálo. První hodinou, stejně tak jako každou středu, byla informatika, kde jsme opět pracovali s "nudným" Excelem. Po zazvonění na přestávku jsme se přesunuly do naší kvartánské třídy, kde jsme nějak přežili přestávku a ponořili se do celkem nudných matematických příkladů (lineární funkce). Prý se nám tato látka ještě bude hodit. Z této nezábavné práce nás vysvobodilo zazvonění. Dále nás čekala hodina angličtiny, kde jsme opakovali nultý, první a druhý kondicionál (will, would, ...), protože v pondělí nás na toto učivo čeká písemka. Pak jsem šla se sestrou zanést si "pár" věcí do skříňky, to jsme ale ještě netušili, že tam zapomeneme obě dvě naše pouzdra. Musely jsme se pro ně pak vrátit :D. Dále následovala čeština, kde byla snad ještě větší nuda než v hodinách předešlých. Opakovali jsme gragický rozbor vět (hlavní a vedlejší věty, poměr mezi H a V větami atp.). Pak byl konečně oběd, ale tam nás čekalo nemilé překvapení.

Mazlové

16. února 2011 v 21:36 | Katie |  Úvodní
CHOVALI JSME (mimo 1. éry) aneb V nebíčku
(momentálně morčata nechováme)
..........................................................................
ODCHOVY MORČAT
(rodiče Rozárka a Felix) * 14. 2. 2010 (Baily, Fiškus, ♀Valentýnka) - doma Valentýnka
(r. Mony a Felix) * 16. 2. 2010 (Deny, Maty) - doma nikdo
(r. Valentýnka a Alex) * 17. 10. 2010 (♀Adrien, Alfík, ♀Amálka, ♀Amy, ♀Ariel, Arny) - doma nikdo
(r. Mony a Alex) * 20. 10. 2010 (Barney, Bax, ♀Beátka, Ben, ♀Bibi) - doma Bax
(r. Mony a Alex) * 31. 12. 2011 (Carlislie, ♀Connie) - doma oba
..........................................................................

** HŘBITOV ZVÍŘÁTEK ANEB POSLEDNÍ ODPOČINEK V TIERSKÉ ZAHRADĚ **
** STROM ŽIVOTA **

Slovo úvodem aneb jak to všechno začalo

15. února 2011 v 21:59 | Anet & Katie |  Memories
Zdravíme,
možná přemýšlíte proč tento blog dostal existenci. Byl to zřejmě (paměť už tolik neslouží *ironie) náš historicky první blog, ano, ano, zřejmě to tak bylo.

Psal se 26. srpen roku 2009, kdy na blog byla vložena první fotografie. Tehdy jsme toho příliš o blogování nevěděly, první nastavený design (30. 8. 2009) byl s obrázky morčat se zeleným pozadím objednaný od jedné blogerky, která již svůj blog nevede a proto jej již ve výpisu blogů nenaleznete (www.photo-on-the-me.blog.cz). A co vlastně tento blog obsahoval? Pokud myslíte, že to byly pixelky a další podobné blbůstky, jste na omylu, byly to překvapivě fotky našich morčat, články o nich a také o nás. Bohužel blogu nebylo tolik přáno a proto se za několik málo desítek dní stal opuštěným.

Ale nakonec se ke svému "starému" blogu vracíme, protože to byl ON, kterým to vše začalo, se kterým jsme si užily spoustu "zábavy" a mohly poprvé světu napsat.
Vítáme vás! My, Anet & Katie