21. 2. 2011 ~ A zavírat bude kdo?

21. února 2011 v 18:03 | Katie |  Jak jde čas /2011/
     V posledních dnech se u nás řešili dveře, nedivte se. To víte, už "dosluhují" . Minulý rok se opravoval prostřední pant a nyní se dostal na řadu i dolní a tak máme vyndané dveře z pantů. Dnešní celý den jsme proto neměli dveře. Střídali se různé hlášky: "Neumíš zavírat?, A zavírat bude kdo?".
morcevpohode
"Ze zákona má nálezce právo na 10% nálezné!"


     Biologie, jako vždy první pondělní hodina. Psali jsme očekávanou písemnou práci od vnějších geologických dějů po usazené horniny. Ani jsem nečekala, že by moje práce mohla dopadnout na výbornou, zároveň však nebyla očekávanou známkou ani čtyřka. Takové otázky snad může vymyslet jen Melena (přezdívka, raději se ani neptejte, jak vznikla). Určitě vám sem ty otázky napíšu, protože učitelka je vymýšlí nikoli jen z toho, co máme v sešitě, nýbrž i z toho, co nám říkala v hodinách, a z učebnice. Tak k čemu si pak dop****** vedeme sešit?. Ne, nehodlám se rozčilovat! 
     Angličtina, další písemka "na stole". Nikdy bych neřekla, že mám angličtinu raději než biologii, to fakt ne. Avšak, když porovnám náročnost obou písemek, vyhrává to na celé čáře angličtina. Tam narozdíl od přírodopisu nebylo nic těžkého. Měli jsme tři cvičení, pouze u prvního (na "might"), jsem si nebyla až tolik jistá.
     Pracovní činnosti? Bavit se o domací elektroinstalaci opravdu není "můj šálek kávy". Každý snad ví, že místo, kde při zásahu el. prodem stojíte, je důležité (když asi stojím v koupelně, je riziko logicky vyšší). A tohle poslouchat celou hodinu ... Učitel se ještě k tomu snaží být vtipný. Říkám: "Lepší >držet hubu<, než-li být za každou cenu vtipný".
     Čtvrtá hodina patřila výtvarce, kde jsme vykreslovali okno typické pro nějakého člověka. Já dělala okno malíře. Práci budeme dodělávat příští pondělí, to bude zase nuda ...
     Pak následoval oběd. Podávalo se nějaké maso s bramborami, dušenou mrkví, květákem a brokolicí. Tu přílohu si mohli odpustit!
     V občance jsme probírali spoluvlastnictví. Víte, že ze zákona má nálezce právo na 10% nálezné? Také jsem se dozvěděla, že pokud si koupíte auto z bazaru a následně zjistíte, že je kradené, musíte ho odevzdat majiteli a peníze, za které jste si ho koupili byste měli žádat bazar. Je to však limitované třemi roky. Kdybych vám tu měla psát, co všechno jsem se dozvěděla, "byli bychom zde do Vánoc". Občanka je asi tak jediná hodina, ve které není nuda.
     Šestou hodinou byla matematika. Opakovali jsme na zítřejší písemku. Není to těžké, ale když nerozumím zadání, tak se v tom příkladu pak zamotám.
     Fyzika byla konečně poslední hodinou. Nuda, elektromagnetické jevy mě vážně nezajímají!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama