Can you speak english?

23. února 2011 v 20:54 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Proč takový nadpis? Protože v této době se bez angličtiny neobejdeme. Proto mají také rodilí mluvčí tu výhodu, že se můžou učit třeba už jen němčinu a domluví se všude.
Myslíte si, že jsem na tom s jazyky dobře? Musím přiznat, že jsem na tom zhruba chvalitebně. Já chci ale svoji angličtinu i němčinu zlepšit a proto jsem si začala psát s někým z USA (slečna je ochotná mi s mojí angličtinou pomoci). Napsala jsem i někomu z Německa a Velké Británie, ale od nich zatím odpověď očekávám. Myslím si, že mi to ve výuce angličtiny může hodně pomoct. Jen je mezi námi 6 hodinový posun, ale tak co, nevadí.
"How are you? I´m fine, thanks."


Zatím se jen tak vyptáváme na oblíbené zpěváky a podobně, ale tak co chcete, když jsme si začali psát až dnes.
Pokud budu mít čas budu se také snažit i pouštět si nějaké filmy mluvené anglicky, protože jsem slyšela, že to dost pomůže a angličtině více porozumíte.
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 24. února 2011 v 14:08 | Reagovat

Angličtina, ale i němčina je důležitá. Opravdu závidím rodilým mluvčím (např. z USA, Anglie, Německa..) že mají vlastně ty dva jazyky, které se nejčastěji učí. Sice pravda, ve škole se JÁ učím jen Angličtinu ale což, nevadí. Navíc máme hodně přísného učitele, takže se ji musím učit pečlivě a pořádně, tak mi celkem jde :) A ještě aby ne :D
Jinak přiznávám, já jsem psala dvoum holčinám z Německa (ale po anglicku-i ony by chtěly si psát anglicky) ale odpověď zatím nemám. A u třetí odpověď též očekávám a ta je s Malajsie :)

Rozhodně bych ráda komunikovala co s nejvíce lidmi z cizích zemí, abych se naučila lépe cizí jazyky, především ty, co bych chtěla umět a co mě zajímají :)

Jinak přeji hodně štěstí v učení Angličtiny, ale i ostatních cizcíh jazycích :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama