Březen 2011

Nelze se unáhleně rozhodnout

16. března 2011 v 19:23 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Neustále ubíhá den za dnem a já pomalu zjišťuju, že se konec jarních prázdnin kvapem blíží. Během těch několika dní vlastně nicnedělám. Představovala jsem si prázky opravdu trochu jinak. Poslední dobou taky začínám řešit, který z mých 4 blogů zůstane aktivní. Touto otázkou se asi budu zabývat až do prázdnin, které se mimochodem malým krokem blíží. Na jednu stranu chci mít vlastní blog, který bude jen a jen můj, ale na stranu druhou je lepší ho mít se ségrou, protože nemusím být zrovna moc aktivní a stále tu budou nějaké ty články. V tomto rozhodnutí bych potřebovala opravdu od někoho velice poradit. Prostě si to musím v hlavě uspořádat či si napsat na papír výhody toho nebo onoho blogu. Nebudu tu, ale psát takové blbosti a napíši teda něco k realitě.

Není pohoda jako pohoda

14. března 2011 v 20:07 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Jou, konečně prázdniny, myslím, že jsem se na ně těšila až příliš, proto pro mě nezačaly podle mích představ. Včera k večeru, docela foukal vítr a na obloze už nezářilo slunce, jsem se ségrou hrála tenis (tedy říkejme tomu tenis). V noci (spíše o půlnoci) jsem se pak ještě dívala na "Dopisy pro Julii," pro mě děsně nezáživný film, ale jedno plus má, jednoduše se při něm usíná . V mé posteli ale spal i Mourek (kočka, respektive kocour), spává u babičky, ale už se nám nechtělo ho k ní zanášet, tak jsme spoléhaly na to, že když bude chtít ven, zamňouká.

"Lenost je zvyk odpočívat dřív, než se člověk unaví."

Rozjímání od ničeho k ničemu

13. března 2011 v 23:34 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Žít, to je hlavní radost života, co když ale někdo nežije? Ztrácí první a jedinou radost života ... snažím se tomu zabránit ... jestli to jde? Všechno jde, když se chce! Když nemám radost ze života, jak to, že mám radost z věcí tolik nepodstatných jako je samotné žití? To bude přetvářka ... Bez radosti by to nešlo ... nastupuje tedy to překrytí smutku, ale dá se to nazvat radostí? ... Nechápete? Asi ŽIJETE a radost u vás je!
"Slova, která nutí k odporu, nejsou k ničemu."

Ztráta iluzí? Nikdy, věř nikdy, neztratíš sny!

6. března 2011 v 21:42 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Mám pocit jako by vše zmizelo do neznáma, nikdo mě nevyslechne, nikdo si mě nevšimne .... ale iluze se nikdy nevytrácí, nikdy ...

Nedaří se ti? Máš pocit, že na nic nemáš? Ano, ano, ale stále doufáš, veřit přestaneš jen tehdy, kdy už není cesta zpátky, když vidíš, že už to za žádnou cenu nepůjde, že už je pozdě. Nevíš o čem mluvím, neznáš ten pocit, že už s tím nic nenaděláš? Pak by ti mohl celý svět závidět, protože člověk bez problémů neexistuje. Někdo to dává najevo méně, jiný tím přímo vyzařuje. Ale iluze, ty neztrácí nikdo. Vždy budeš o něčem snít, vždy pro tebe bude něco nedosažitelné.

Takový pěkně strávený, slunečný den

5. března 2011 v 20:44 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Dnes jsem šla asi po desáté hodině s Anet ven. Vzali jsme sebou i morčátka a nechaly je proběhnout se po trávě. My jsme si šly zahrát s "takovým měkkým" míčkem. Asi nevíte, co myslím, ale netuším, jak se ta hra jmenuje . Asi za třičtvrtě hodiny jsme morčátka daly zpátky do klecí a my si zahrály "squash" s "pěnovým míčkem". Ve 12 hodin jsme vzaly morčátka domů a šly na oběd. Během doby strávené venku vzniklo video a dvě fotky. Fotografie naleznete v kategorii Mazlíci, kde vyberete Rozárčin profil a kliknete na "fotografie". Video najdete v tomto článku. Prosím respektujte, že je to jedno z prvních videí, děkujeme.

Jaký to má vlastně všechno smysl?

3. března 2011 v 16:59 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Tato úvaha navazuje na článek Jak si správně vybrat. Nakonec jsem si vybrala téma "Jaký to má vlastně všechno smysl?" Chvalte, kritizujte, ale s upřímností a bez vulgárností!

Jaký je vlastně náš smysl života? Je to jediné, proč jsme na světě, smrt? Žijeme jen proto, abychom mohli umřít, nebo má každý z nás svůj životní úkol?
Už jste také přemýšleli k čemu je vlastně život a proč jste se vůbec narodili, když stejně umřete? Dostali jste přece to nejcenější na světě. Životu se nic nevyrovná! Ani peníze, štěstí, úspěch, nic není tak důležité, protože kdyby nebyl život, nebylo by to, co my považujeme za nejdůležitější a bez čeho bychom nedokázali žít. K čemu by byla Země, kdyby ji něměl kdo obývat? K čemu by vůbec byl svět, kdyby nebyl život? Když nám byl darován život, proč si ho pořádně neužít? Proč myslet na to špatné? Máme právo žít svůj největší dar, ale proč tomu tak není?

Kann Oli Fußball spielen? Ja, sie kann :D.

1. března 2011 v 19:19 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Omlouvám se, že jsem tu včera nic nenapsala, ale měla jsem spoustu práce. To víte, když si člověk nechá vše na poslední chvíli, nemůže se pak divit zbytečnému spěchu. Celý den jsem psala obsahy čtyř knih, ke kterým jsem musela mimo jiné napsat hodnocení, a posuďte sami, že to je na jeden jediný den nadlidský úkol. Nejdříve si sepsat obsahy knih, napsat hodnocení a v neposlední řadě sehnat několik informací o autorovi, však to mnozí z vás dobře znají. Můžu však nadávát pouze sobě a mé blbosti Proč jsem si to nesepsala dřív, hm? To je už ale jedno, musela jsem to nějak stihnout a hotovo. Je možné, že vám sem dám obsahy knih + hodnocení napsané mnou.
"Měli jsme si vyplnit kupní smlouvu, tak jsem neváhala a dala se do práce "
(sice to je ze včerejška, ale nevadí)