Jaký to má vlastně všechno smysl?

3. března 2011 v 16:59 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Tato úvaha navazuje na článek Jak si správně vybrat. Nakonec jsem si vybrala téma "Jaký to má vlastně všechno smysl?" Chvalte, kritizujte, ale s upřímností a bez vulgárností!

Jaký je vlastně náš smysl života? Je to jediné, proč jsme na světě, smrt? Žijeme jen proto, abychom mohli umřít, nebo má každý z nás svůj životní úkol?
Už jste také přemýšleli k čemu je vlastně život a proč jste se vůbec narodili, když stejně umřete? Dostali jste přece to nejcenější na světě. Životu se nic nevyrovná! Ani peníze, štěstí, úspěch, nic není tak důležité, protože kdyby nebyl život, nebylo by to, co my považujeme za nejdůležitější a bez čeho bychom nedokázali žít. K čemu by byla Země, kdyby ji něměl kdo obývat? K čemu by vůbec byl svět, kdyby nebyl život? Když nám byl darován život, proč si ho pořádně neužít? Proč myslet na to špatné? Máme právo žít svůj největší dar, ale proč tomu tak není?

Proč nezvládáme nápor všech věcí, které na nás každodeně "číhají"? Proč každý den myslíme jen na to, jak co možná nejlepé odejít z tohoto světa? Než abychom se ke všem problémům "postavili čelem," dáváme za vinu rodičům, že nám vůbec dali život, nadáváme za problémy a přitom si je způsobujeme sami, nedokážeme je vyřešit, chceme, aby pro nás toto utrpení skončilo.
Najdou se ale i tací, kteří život neberou zle, dokáží vyřešit problémy a nepochybují o tom, že se narodili. Kdyby nebyly problémy, bylo by to všechno snažší? Říkám, že svět už by nebyl světem, nedokázali bychom přece takto žít! Co je smyslem života? To je radost, smutek, láska, zklamání. Ale to všechno k životu patří, proč tedy pochybovat o smyslu? Nejsme tu proto, abychom si z pozemského života "odnesli" utrpení a navždy litovali, že jsme nežili, ale přežívali!
Ať už pro nás život má smysl či ne, měli bychom si uvědomit, že pokud nechceme, aby pro nás byl tím nejhorším, měli bychom pro to něco dělat. Potom možná poznáme, že život má vážně smysl a je pro co žít!
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 4. března 2011 v 15:03 | Reagovat

Dobré téma jsi si vybrala :) To já mám další slohovou práci na téma 'Issac Newton' :D Upřímně, možná ti i závidím tvoje téma, protože se mi o tomto fyzikovi psát nechce :D (A jiné téma, jak nějaké fyziky nebo matematiky mít nemůžeme :/..)
*
Kritizovat? Děláš si srandu? NENÍ CO kritizovat! Je to tak,..krásně napsané, že se člověk nad tím opravdu zamyslí a musí jedině souhlasit. Problémy si způsobujeme sami, je to sice naše vina, ale ani kvůli problémům bychom si něměli brát život. Sice je život složitý, ale my ho musíme přežít! Vždy je pro co žít, i když to chvílemi tak vůbec nevypadá. Vždy je někdo, kdo nás má rád a těžce by to zvládal, kdyby nás neměl.

Musím říct, že kdyby bylo na mě, dávám ti za slohovou práci za JEDNA, protože je to vážně dokonalý článek a hlavně pro ty lidi, co jsou pesimisty, nebo si myslí, že jejich život stojí za nic. Díky tomu, mi dokázal článek i otevřít oči, protože já ten hloupej pesimista jsem :).

2 Katie Katie | 5. března 2011 v 9:39 | Reagovat

[1]: Jej, to nezávidím. Uprímně nevím, co bych psala.

No, zase až tak bych to neviděla, ono podle mě dost záleží, jak se to líbí učiteli, takže se dost bojim, že to nedopadne dobře, on je učitel optimista takže jako... :D ...uvidíme :D Už se vážně těším, jak bude komentovat moji slohovku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama