Kann Oli Fußball spielen? Ja, sie kann :D.

1. března 2011 v 19:19 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Omlouvám se, že jsem tu včera nic nenapsala, ale měla jsem spoustu práce. To víte, když si člověk nechá vše na poslední chvíli, nemůže se pak divit zbytečnému spěchu. Celý den jsem psala obsahy čtyř knih, ke kterým jsem musela mimo jiné napsat hodnocení, a posuďte sami, že to je na jeden jediný den nadlidský úkol. Nejdříve si sepsat obsahy knih, napsat hodnocení a v neposlední řadě sehnat několik informací o autorovi, však to mnozí z vás dobře znají. Můžu však nadávát pouze sobě a mé blbosti Proč jsem si to nesepsala dřív, hm? To je už ale jedno, musela jsem to nějak stihnout a hotovo. Je možné, že vám sem dám obsahy knih + hodnocení napsané mnou.
"Měli jsme si vyplnit kupní smlouvu, tak jsem neváhala a dala se do práce "
(sice to je ze včerejška, ale nevadí)


Zeměpis, ze kterého jsme dnes psali, jsem se ani neučila (chápejte to tak, že jsem si pouze před hodinou přečetla látku, ze které píšeme). Pche, kdo se má učit třicet stran v učebnici? Navíc jsem neměla čas, takže smůla. Stejně by mě to učení nepomohlo, protože učitelčiny otázky ..., na dlouhé povídání.

Písemka byla rozdělená na dvě skupiny (A a B), pričemž musím podotknout, že to kupodivu mělo "áčko" těžší, což je neobvyklé, většinou se "béčku" dávají těžší úkoly. My, "béčko", jsme měli otázky především z učebnice, druhá skupina neměla moc otázek z učebnice, tak copak je to normální, dávat otázky, co nemáme v učebnici? Mě to jako spravedlivé nepřipadá, člověk se může sebevíc učit, ale test mu dopadne špatně!

Také jsme se dnes dvě vyučovací hodiny, místo matematiky (učitelka tam nebyla) a češtiny, dívali na film, natočený podle knihy Bohumila Hrabala "Obsluhoval jsem anglického krále". Jestli jste ho viděli, víte, co se tam odehrává. Pro ty, co ještě neměli možnost jej spatřit nebo je nezaujal názvem či o něm ještě neslyšeli, tu nastíním některé scénky. Předem upozorňuju, že je určen pro všechny, kteří dovršili dvanácti let. Film je o malém (výškově) číšníkovi jménem Jan Dítě, jenž provozuje s dívkami sex, samozřejmě za peníze. Nejdříve pracuje jako prodavač párků, později se však dostává do lepší společnosti a je číšníkem v honosných hotelích (např. Paříž). Nemůžu říci, jak film dopadnul, jelikož jsme se na něj nedodívali a netuším, jestli se k němu někdy vrátíme. Co můžu říct je, že jsou tam takové ty milostné scénky. Když nám učitel film zapínal, pustil nám tam nejdříve titulky pro nevidomé, to byl nával smíchu. Popisovali tam, jak co vypadá, to víte, když to vidíte, smějete se tomu.

V němčině následovala další exploze smíchu. V učebnici jsme měli jméno Oli a měli jsme odpovídat na otázky typu: "Kann Oli Fußball spielen?" (Umí Oli hrát fotbal?). A jeden kluk, řekněme P., odpověděl: "Ja, sie kann Fußball spielen." (Ano, ona umí hrát fotbal). Pak následoval nával smíchu, jelikož na obrázku byl kluk Oli, nikoli holka, a oni mluvili jako "ta" Oli. Za chvíli se učitelka opět ptala na něco kolem Oliho a jiný kluk, K., řekl větu se "sie" také. Prostě za moc toto .
 


Anketa

Upřímně, jsou články zajímavé?

Není co vytknout 13.6% (3)
Jak kdy 13.6% (3)
Ani ne 18.2% (4)
Většinou ano 9.1% (2)
Ne, jsou nezajímavé 18.2% (4)
Celkem ano 27.3% (6)

Komentáře

1 Nellieツ Nellieツ | Web | 1. března 2011 v 19:24 | Reagovat

pobavila jsem se i já :-)

2 Mimmy Dolly Mimmy Dolly | Web | 1. března 2011 v 19:25 | Reagovat

Pěkný dess

3 ketsi ketsi | Web | 4. března 2011 v 14:53 | Reagovat

Nevadí, že jsi se neozvala :) Já většinou na poslední chvíly nechávám všecko :D Každopádně spíš já se omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla :( Ale jaksi jsem měla mnoho učení a když jsem se dostala na to, abych něco komentovala či psala na blog, tak jsem si doho absolutně nechtělo.
Oh, nezávidím. Tolik knih!
*
Oh to znám! Člověk se má učit z mnoha stránek z učebnice a stejně je to k ničemu, protože otázky jsou absolutně divný a v učebnici odpověd na ně žádná :/ Jo, my to máme tak nějak všelijak. Ale v Angličtině to má vždycky ÁČKO těžšá jak BÉČKO. Boužel v Angličtině sedím na áčku, ale normálně na béčku. Jo, pak se nemám divit, že mám tak hrozný známky z aj :D
*
Neznám ten film a raději ani nechci :D:D
Rozhodně, dokáži si představit, jak to asi vypadalo :D
*
Jej :D To mohla být v Němčině dobrá zábava :D Upřímně, nechtěla bych být ta, komu by se mohli smát za to, že si kluka spletl s holkou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama