Rozjímání od ničeho k ničemu

13. března 2011 v 23:34 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Žít, to je hlavní radost života, co když ale někdo nežije? Ztrácí první a jedinou radost života ... snažím se tomu zabránit ... jestli to jde? Všechno jde, když se chce! Když nemám radost ze života, jak to, že mám radost z věcí tolik nepodstatných jako je samotné žití? To bude přetvářka ... Bez radosti by to nešlo ... nastupuje tedy to překrytí smutku, ale dá se to nazvat radostí? ... Nechápete? Asi ŽIJETE a radost u vás je!
"Slova, která nutí k odporu, nejsou k ničemu."


Nehodlám se tu (zase) zaobírat smyslem života, to opravdu nechci. Nechci si kazit prázdniny, nechci zaplňovat mysl "nepodstatnými" věcmi, problémy. Chci si už začít naplno užívat života! Možná, že už teď se snažím nebýt taková jako dřív. Možná, že se mi už daří vyrovnávat se s problémy, možná ... dospívám? Ne, netuším.

Víkend si docela užívám a těším se na v klidu strávené prázdniny. Už to chtělo nějaký "menší" oddych od školy. Zrovna jsme se starší sestrou domlouvaly výměnu pokoje. Ten její má (snad ... doufejme) samé výhody: je prostornější, s balkonem, .... . O velkých prázdninách začneme se stěhováním. Ou, další důvod, proč se těšit na léto, prázdniny, volno . Mám nyní spoustu důvodů proč být šťastná, proč si naplno užívat života. Jenže i to štěstí má své mouchy, moc se zamyslím, a ty moje sny jsou tak dokonalé, že o nich můžu vážně jen snít. Všechno si představím tak moc idealisticky, že reálně není možné to uskutečnit .

Asi máte těch mích keců plné zuby, že? Radši toho nechám a vydám se počítat ovečky . Né, to bych lhala, jdu zkouknout s Anet nějaký ten filmík (Dopisy pro Julii). Pokud mě to nebude bavit, stejně jako to bylo u "Panna nebo orel," mám ještě v zásobě Želary, ale z toho Anet není příliš nadšená. Četla jsem "Jozovu Hanuli," takže bych to ráda porovnala s filmem.
 


Anketa

Jak často tento blog navštěvuješ?

Jsem tu poprvé 56.5% (26)
Každý den 8.7% (4)
Několikrát do týdne 17.4% (8)
Občas 6.5% (3)
Několikrát do měsíce 10.9% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama