Když miluješ to co lítá :P

29. srpna 2011 v 22:58 | Kejtý |  Novinky z chovu
Já vím, já vím! Nikdo mi nemusí říkat, že už jsem tu dlouhou dobu nepsala o mých maličkých prasátkách :P. Ale to víte, čas letí a člověk nestíhá to, co by moc chtěl, to o čem by mohl psát od rána do večera. Já si ale teď čas udělala a konečně se dostala k psaní tohoto článku, který vám prozradí, jak si žijí ti moji malí čuníci :P.

... Mimochodem teď mě napadlo, že napíši do menu, které články připravuji. Bude to mimochodem i článek s fotografiemi morčátek, které se se sestrou chystáme udělat dnes (až se uráčí nabít baterky do foťáku, který už není ani na tu jednu věc - obrazovka je totálně v háji!, díky mojí chybě).

A jdeme na novinky. Jakpak se mají morčátka?


Začneme u Alexka, ten momentálně již dlouhou dobu (cca 3-4 měsíce) bydlí sám, jelikož se nepohodl s Arnym, kterého jsme dali bohužel do zverimexu, a s téměř ročním Baxíkem, který to odnesl nadvakrát natrženým ouškem. Takže je takzvaně na samotce stejně jako jeho synek Bax.

Baxíkovi, jak už jsem psala, vznikla vzpomínka na tuto klučičí rvačku a to "roztržené" ouško, které už má dávno zahojené a momentálně si žije spokojený život u nás doma :). I když nevím jak moc spokojený, protože stejně jako jeho táta bydlí sám a neustále se dožaduje pozornosti svým pronikavým pištěním. Za prvé se mu stýská po holkách a za druhé je nesmírně společenský, takže se budeme v budoucnu pokoušet zase synka s tátou dát tzv. dohromady.

Mony je naše klidná slečna, která narozdíl od Baxe piští jen když se dožaduje pozornosti a to většinou znamená, že má hlad. Narozdíl od samečků bydlí spolu se svou kamarádkou Valinkou. Dříve v jejich kleci pobývala i naše morčecí slečna Rozárka (mamča Valentýnky), ale ta nás bohužel opustila na začátku prázdnin skoro v šesti letech života. Ale holky si parádně rozumí a dělají si společnost :)

Valentýnka, jak je tu už zmíněno, je dcerka morčandy Rozárky, která pochází ze zverimexu, stejně jako Mony. Takže se lze logicky dopídit, že před narozením Valči bydlela Monča s Rozárkou. Valentýnka je už od narození velmi divoké a zvědavé morče, tuto povahu pravděpodobně zdědila po svém tatínkovi Felixovi. V poslední době se stala Valentýnka ještě divočejší (ale Alex se ještě stále bojí více jak ona), takže když je s ostatními na trávě v kleci, je občas obtížné ji chytit zpátky :D

Jak víte, minulý týden panovala strašná vedra, která nebyla jistě příjemná našim zvířátkům. Máme dům s jedním patrem, které kompletně obýváme a věřte, že nebylo ani pro nás příjemné doslova se pařit v téměř třiceti stupňových vedrech. Morčátka celé prázdniny pobývají venku pod přístřeším, ale v minulém týdnu nebyla teplota nízká ani ve stínu, takže jsme udělalaly změnu a přemístily klece s morčátky do garáže, kam prakujeme kola. Tam bylo cca 23-24 stupňů, takže rozhodně lepší než nic :). A samozřejmě jsme nezapomněly na zásobu vody, aby morčátka neměla žízeň.

Také Mourek, náš roční kocour, nebyl z těch veder nadšený. Většinou k nám přišel domů (není to domácí kočka) a na celé dopoledne + kousek odpoledne ulehl do obýváku a hezky si zdřímnul. A abych nezapomněla dodat, nejdříve se před spánkem pořádně najedl a slízal mlíčko, to víte, aby šel spinkat s plným bříškem :P. Bohužel teď si udělal něco s pacičkou a má ji nateklou už druhý den (Ale já se nedivím, on miluje to, co má křídla, takže nastavuje packy všem mouchám, vosám, včelám i čmelákům - už jednou na to doplatil napuchlou packou.). A víte co úplně miluje? Ptačí maso, takže mu nedělá problém někde si ulovit malého ptáčka chudáčka a i s křídli ho spapat - on si umí vybrat, přece nebude ládovat myši a potkany, když může výběrového ptáčka :P. A ptáte se jak to uloví? Jednoduše, když vyleze na strom, má tolik možností - říkám, chytrý to kocourek, ale chudáci ptáci!

Na závěr vám dávám malou ochutnávku fotek dnes nafocených (no jo, článek píši s přestávkami už od odpoledne :D a za tu dobu se baterky nabily a vyfotilo se několik fotek - ehm... foťákem s rozbitou obrazovkou, ve které teď uvidíte maximálně prasklinky a černou, občas bílou barvu, jinak si objekt musíte domyslet sami a fotit tzv. podle oka :P.). Těch obrázků vzniklo dohromady asi takových 10, 15, zbytek bohužel buď nezabral celého mazlíka nebo byl nekvalitní, ale když už nic, alespoň něco.


 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 30. srpna 2011 v 1:14 | Reagovat

Totálně jsi mě vyděsila! :D Já už si říkala, jestli máš nějaké maličké prasata a pak mi došlo, že mluvíš o morčátkách. :D Už jsem vážně padlá na hlavu.
Ou, tak to nezávidím, že je obrazovka v háji. Mimo to, zrovna také nebíjím foťák. :D

No doprčic. Vůbec netuším, kolik těch morčáků máte. Bax? Arny? Doháje. :D Bude to znít trapně, ale absolutně ntuším o jaké se jedná. Asi jsem zaspala, nebo moje krátkodobá paměť se teď předvedla na plné čáře. :D
Tak držím palečky, ať se to příště povede :o) Snad se příště kluci už rvát nebudou. Ah, koukám, že všechna morčátka se mají čile k světu :-). A to je dobře. :o)) Ah... pamatuji si na Rozárku. :o) Dokonce se mi vybavuje i vzpomínka, že kdysi dávno, ještě v roku 2009 jste ji společně s Anet, přihlásili na můj blog do nějaké soutěže. :-) :D Ale to je fuk..

Jo, ty vedra byla šílená! Jsme strašně ráda, že to morčinky rozdýchali, protože i člověk s tím měla problémy. Konečně nastává podzim a zima (ačkoliv je ještě léto :D), tak to už tak hrozné nebude. :)

Jáj. :)* Umačkala bych ho, ačkoliv doma máme úplně stejnou kocourka - Arthura. :D (A také má oranžové oči, oproti Mourkovi, která má zelené :-P ale to je vedlejší...).
Jau. Chudáček.. Snad mu to brzo splaskne ta nateklá pacička. :)
Heh, zní mi to morbidně :D Papat ptáčky... ts, zlý kocourek, zlý. :D:D Ale chválím ho, že je schopný si něco ulovit. Ten náš toho schopný teda není. :D Jen kočka si loví myši, ale občas nám donesla i ptáčka. :D (Kór, když se nám jednou v garáži zabydleli vlaštovky, tak je chytala! :/ Museli jsme je chudinky vyhnat).

Jáj, to je článek ze včerejška? Ani jsem si ho nevšimla. Chjo.. (Jou, taky už mám nebité baterky do foťáku :D avšak fotky žádné). Jů, :D To musí být opravdu skvělé, fotit s takovou obrazovkou. :D To já mám zas problémy se zapínáním foťáku - zapne se jen tehdy, kdy se mu zachce. Kolikrát jsem s tím málem škrábla o zem, jak jsem se naštvala :D (Jou, jsem nervák). Raději nerozebírám to, že nejde vypnout blesk, takže všechno je osvícené víc a většinou rozmazané a nekvalitní. :D A taky to fotí docela opožděně no.. Tohle je prostě foťák snů! :D

Budu protestovat! Chci DALŠÍ FOTKY! :D Klidně nekvalitní, ale chci! :D Fotky, fotky, fotky...! (mohla bych pokračovat s psaním jednoho slova donekonečna :D).

Mimo to, jestli hádám správně, na první fotce je Alex a na druhé Mourek. :-P (Morčátko od kocourka ještě umím poznat :D).
Nejraději bych vzala to morčisko z fotky a dala si ho do klece. Bú, chci taky takové! :D Já chci všechna na světě! :D A tvoje speciálně :-P :D. Mohla bych na Alexkovi oči nechat. O_O (mmm..asi to není nejlepší smajlík, který by dokázal to, že na něho valím oči :D no... lepšího neznám :D). A Mourek? Áh,.. K němu mohu říct jediné: Umačkat, umačkat, sníst. :D (To poslední nebrat vážně :D ale když...ono se to tam tak pěkně hodilo! :D).

2 ketsi ketsi | Web | 30. srpna 2011 v 1:15 | Reagovat

[1]:Opět ''krátký'' komentář. :D

3 Kejtý Kejtý | Web | 30. srpna 2011 v 14:14 | Reagovat

[2]: To neřeš, já mám občas dlouhé články :D  :D

[1]:Jéje, zase děsím :-P A máme momentálně čtyři morčátka - Alexe, Mony, Valentýnku a Baxe :-) No vidíš, to já už si to třeba nepamatuji :D To víš, to je ta moje skleróza :-D .

Jó, už se těším na zimu :-P

Oranžové oči? Chci ho vidět :-P A jojo, zlý, ptáčkům nezávidím. Náš Mourek taky chytá myši (ale radši ty ptáčky), jednou nám ji přinesl až domů :D

Jo to věř, člověk neví co fotí, takže fotky jsou občas bez hlavičky morčátka a přinejlepším tam není vůbec :P A to tvoje zapínání foťáku? Ještě to by mi tak scházelo, věřím, že to naštve. A blesk? Taky bezva "sranda", já ho zase nemůžu zapnout, protože nic v obrazovce nevidím, takže datum je na foťáku špatné a fotky musím mazat tak akorát až v počítači - taky super, já vím, jsem šikulka :D A nového foťáku se asi nedočkám, protože tento je jen rok starý :-( .

Tak jo, musíš vydržet a budou i další fotky :D Vyberu i nějaké starší, které tu nejsou :-)

Jojo, správně jsi to uhodla :-P (heh to si dobrá :-D )
To já bych zase vzala tvoje a hezky zabydlela u nás :D asi budu muset provést přepadení :-P . Neboj neberu, Mourek je u nás na vesnici oblíbený, protože nikdo nemá kočku tak zbarvenou, navíc je Mou společenský a papat chodí občas i k sousedům :D

Juj, vidím, taky má delší komentář, ale to je u nás normální, že ket? :-P

4 ketsi ketsi | Web | 31. srpna 2011 v 13:54 | Reagovat

[3]:Jé. :-) Taky jsem sklerotická, ale něco si ještě pamatuji. :D

Tak vyhrabu foťák a vyfotím ti ho. I když, mám pocit, že mám i nějakou fotku v PC. Ale nejsem si jistá. :D Nová fotka bude lepší. :-P To nám kočka nosí myši domů pravidelně. :D Babička vždycky nadává. :D

Jéj, to ti taky nezávidím. To jsou ale problémy s těmi foťáky. :D Jsou to zlé, fotící přístroje, které se proti nám spikly! :D
Jo, nového se asi také nedočkám. :-( Ačkoliv my ho máme takový starší (Netuším, kolik let může mít, ale 3určitě :D). Bohužel na nový nejsou ale peníze...

Juhů :D Tak to se budu těšit. :-)

Hah, nejsem ještě tak blbá, jak jsem si myslela :-D. ou, tak mám čekat s nějakým kusem dřeva před dveřmi? :D
:D Jen aby si ji potom někdo nezabavil.

Zcela normální Kejtý :-P

5 Kejtý Kejtý | Web | 31. srpna 2011 v 14:24 | Reagovat

[4]: OK, vyfoť, budu ti opravdu moc vděčná ♥ :-) . Heh, to mi připomíná, že když byl Mourek kotě, chodil na velkou do vany a tak podobně. Věř, že babička z toho neměla  radost :-D .

Jojo, asi tak, kdyby se nové foťáky rozbíjeli každý rok, tak máme na krku exekutory :D

Ne nečekej, přijdu neohlášeně :D  :D
Jo, toho se trošku bojím :-P :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama