Někdy doufáme v nemožné - změna je život

27. srpna 2011 v 11:28 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Tak mě tu zase máte s mým článkem. To víte, Kejtý zase nemá čas a navíc (viz. minulý článek) počasí je pořád stejné. Víte, že u nás už od soboty nepršelo? Avšak kupodivu ovoce máme spoustu (máme velkou zahradu a spoustu stromů), tak mě napadá, že bych mohla udělat článek, kde bych vám představila letošní úrodu a to i přesto, že nevím, koho by to zajímalo. Ale já to asi udělám, protože chci :-) *už si to pilně zapisuje do deníčku*. A na dovolené jsem narazila v časopise na to, jak udělat doma zmrzku, hlavní surovinou je bílý jogurt, ale já prostě vždycky zapomenu říct mamce, ať ho koupí v obchodě :D *už zase bere fixku do rukou a dopisuje další nápad na článek*. Jó a abych zase nezapomněla (jsem strašný sklerotik), ještě mám další nápad na článek a to DIY aneb udělej si sám *teď přemýšlí, jestli to raději nenechat na blog AQUE*. A asi ano, necháme to na jiný blog, protože to je "jakýsi" kreativní koutek :).

A teď se nelekejte, Kejtý chce udělat jednu radikální změnu v jejím životě (ehm radikální pro ni). Víte, nemám tu povahu nebo spíš odvahu?, abych nosila střelené věci, protože jsem nerada středem pozornosti (spíše to přímo nesnáším), ale na druhou stranu mi vadí, když na někom vidím tu stejnou věc, ale ani ne pro to, že by to tomu člověku slušelo více, ale spíše pro to, že nechci být jako ostatní, ale přitom zapadnout v davu (ano, slyšíte dobře), ale to se mi daří nedaří, myslete si co chcete. Nesnáším ty koženkové kabelky (nic proti nim nemám - zní to divně), protože je má každý. A vy si jako myslíte, že když budu mít tu kabelu, tak budu in? Když ji nosí půlka republiky? Ani náhodou, já nepotřebuji mít to co ostatní. Hlavně nebudu originální (což svým způsobem chci), proto pápá tomu, co má každý :D. Ale víte, že jsme se nedostali k tomu, o čem tu celou dobu chci napsat? Bude to velká pecka, velká změna a věřte nebo ne, myslím, že skoro všichni lidé by netipli, že do toho půjdu :D
... čtěte dál :)


Napínala jsem vás dlouho? Tak do toho, chci si obarvit vlasy. Než mi začne zase nějaká "spřízněná" duše nadávat, proč si chci ničit vlasy, ráda bych dodala, čím si ty vlasy obarvím, proč a jakou barvu zvolím.
  1. důvod, proč jsem se tak rozhodla, není zdaleka jediný - chci vlasy oživit a trošku zvýraznit - chci jim dodat více života (vlasy si nekulmuju a ani žehličkou nenarovnávám), jsou prostě a jasně řečeno, jako bez života - posledním velkým důvodem je, že mě nebaví, jak mě nemůže spousta lidí rozeznat od sestry, vy jste to s velkou pravděpodobností nezažili, ale určitě by se vám nelíbilo, aby vám někdo říkal jinak než se jmenujete a nebo tipoval, kdo jste a hledal na vás něco, čím by vás rozeznal od druhého.
  2. Protože si vlasy nechci barvením zničit a udělat z nich slámu (ikdyž teď se k tomu už blíží), volím šetrnou metodu a to - hennu, která obsahuje velmi málo chemických látek, které by mohly poškodit vlasy. Rozmýšlela jsem se, jestli půjdu do henny nebo barevného šamponu, ale volím to šetrnější - henna navíc regeneruje a je také výbornou maskou pro vlasy :). S klasickými barvami na vlasy jsem byla hotová hned, protože, jak už jsem napsala, nechci, aby vlasy dopadly katastrofálně!
  3. Jaká barva mě zaujala? Nechci příliš velkou změnu a na hlavě plameňáka, ale červená je prostě nádherná barva, tak jsem vybrala měděnou, ale teď se ještě rozmýšlím nad bordó. Chci vlasy jen s nádechem červené a tak pevně věřím, že se mi to povede, protože henna chytá na každou barvu vlasů jinak :D
Nejdříve si barvu zkusím na několik pramínků vlasů, každý na jinou dobu a podle toho, která se mi bude nejvíce líbit, takovou obarvím celou hlavu *už cítí, že je otravná, ale až barvení bude mít za sebou, dá sem další článek s návodem*. Toto všechno má "malinký" háček - ještě to nemám povolené od rodičů a tak se taky klidně může stát, že se všechny plány sesypou jako domeček z karet! Už jsem sice něco naznačovala, ale moc podpory jsem zatím nenašla a tak doufám, že to nějak ukecám :D.
Nakonec vám sem dávám 2 vzorníky henna barev, abyste mi mohli s výběrem poradit. Moje přírodní brava vlasů je hnědá, řekla bych světle hnědá nebo středně(?) (můžete je vidět v tom kolečku s označením MVP).
...
...Zdroj: www.alternamedica.cz; cestaprirody.cz

Jak vidíte, na každou barvu chytá henna jiný odstín. Budu moc ráda když mi poradíte s výběrem, jak už jsem psala, nechci výraznou červenou, spíše vlasy s nádechem červené :D ;)
Kejtý

Edit (11:34): Jak se dívám, mám tu dva naprsto rozdílné vzorníky, protože každý výrobce má trošku jiný odstín barvy. Ach jó, to musí být tak těžké vybrat tu správnou? Taky vidíte, jak barvy na tom druhém vzorníku chytají na světle s středně hnědé vlasy úplně jinak? A co důležitého jsem zapomněla zmínit? Že chci tuto změnu před začátkem školního roku :D
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 28. srpna 2011 v 15:30 | Reagovat

Ou, to je ale dlouhý článek.

Jů, mě by to teda zajímalo. :-P Mňam ovoce :D To u nás včera konečně zapršelo a teplota klesla o 18°C. Což je teda nemalé číslo :D. Ale obávám se, že dnes ty horka začnou nanovo. :( (Kéž by odešli, nenávidím je! :D)
Jo, my někde máme taky recept na zmrku, takovou čokoládovou, ale nikdy mě nechutnala :D A kdo ví, zda ten recept ještě máme, že? :D Ó, nejsem sama, kdo zapomíná, díky bohu! :D Okey, nech to na AQUE. :) A když tak přemýšlím, měla bych se tam jít podívat. (Ale ta lenost, to je strašná věc).

Ehm... Připadám si, jako kdybych četla článek o mně. Ten druhý odstavec mě docela děsí. A to nejen tím, že se obávám toho, co chceš udělat, ale taky proto, že mi to přijde, jako by ten odstavec byl o mně.... :D

Obarvit vlasy? Uf, čekala jsem horší věci :D. A není na tom nic špatného, za tohle by ti nikdo neměl nadávat. :-P

1. Jo, tak tohle jsem nezažila, protože nemám dvojče, ačkoliv bych si ho strašně přála. Teď je na to ale krapet pozdě :D Jinak ve vedlejší třídě máme také dvojčata, která dřív byla na oko stejná (Hah, nikdy jsem je od sebe nerozeznala až později jsem věděla, která je která). Současně, vypadá každá jinak. Ale myslím, že to štve hodně dvojčat, když jsou stejné a nikdo je nerozezná. :)
2. Jo, tak to je velice dobrá volba. :)
3. No sakra.:D Já když jsem uvažovala, že bych si obarvila vlasy, tak jsem chtěla jedině červenou :D (I když tu barvu nesnáším). Tak budu držet palce, ať se ti chytí správně! :) :D

Jo, to je to nejhorší vždycky. Člověk si něco naplánuje, má to dokonale vymyšlené a pak BUM. Rodiče to zamítnout my jsme v ***** :D. Tak snad ti to povolí, budu držet palce. :-)
Jaj, tak do toho se míchat nebudu. Nechtěla bych ti poradit špatně. Ale pokud jsem správně pochopila to, jak ty tabulky fungují (jsem strašný magor, na takové věci :D), tak se mi líbí to Indiánské léto. :-P Ale je to jen můj názor.. Je to vše na tobě, jakou hlavu budeš mít. Ono s tím mým výběrem, by to byla trošku velká změna. :D

Jo, je to trošku jiné, no :D Ale nevadí. Oh, před začátkem školního roku, jo? To by sis měla pohnout :D Pokud tedy jdeš už 1. :) (Já jen, jestli nemáte 1a2. volno, když jsou to jen dva dny - Já bohužel půjdu další týden do školy. Aaah! Za trest :D). Tak držím palce, ať to stihneš a ať ti ta barva sedne co nejlépe. :-) A taky ti držím palce na to, aby sis vybrala co nejlepší barvu. :))

2 Kejtý Kejtý | Web | 30. srpna 2011 v 13:57 | Reagovat

[1]: Jojo, jsem to maličko přehnala :-P

U nás taky, konečně! A z té zmrzky, nevím, nevím co bude, nevypadá to příliš lákavě :D. Á lenost? Tu moc dobře znám :D

To jsem netušila, že tě to tolik vyděsí :D  A jojo, "jenom" obarvit vlasy :D . A stejně jako ty červenou, jako barvu takovou nesnáším :D To drž, protože nechci dopadnout jako plameňák :D , nakonec možná zvolím jen hnědou, protože jak jsem četla, i ta dělá červené odlesky a to by mi bohatě stačilo :D

Taky se mi líbí indiánské léto, ale otázka je, jestli mám světle nebo sředně hnědé vlasy, protože na každé to chytá rozdílně :D Ale jak jsem psala, asi nakonec dám přednost hnědé henně, protože po ní jsou prý ty červené odlesky :-D

Jojo, to bych na stopro měla a bohužel jdu taky prvního :-?  :D A děkuji :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama