Svoboda končí aneb když ptáci ztratí křídla

31. srpna 2011 v 11:14 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Ach, tak se jdu rozloučit se svobodou, skoro jako kdybych se vdávala. Také ztrácím svobodu - něco jako když ptáci ztratí křídla. Jo, to je ono, teď už je u mne na prvním místě škola - i když to tak nechci.

Děkuji ketsi, že si dala na blog tuto písničku, od té doby ji miluji a k tomuto článku se přesně hodí ("repráky" naplno, povině! :-))

Je mi patnáct tudíž mne čeká střední škola, nemusím se ale strachovat jako ti, co jdou na střední ze základky. Jsem totiž na osmiletém gymnáziu a možná o něco přicházím, možná bych věděla jak se člověk cítí, když jde někam do neznáma, kde nezná nikoho. Ale věřte nevěřte, já nevyhledávám trapné situace, kdy člověk neví kudy kam - na mě se přímo lepí, jako lepidlo na papír. Jsem totiž ta šedá myška kolem které se všichni prochází tak tiše, že už to ani nejde tišeji (přeberte si to jak chcete).


A teď si připadám jako malé ptáče, které ztratilo maminku a neví co má dělat, neumí létat a bojí se. Být doma mě naprosto vyhovuje, nevyhledávám společnost, protože se nejlépe cítím sama. Sama dělám všechno. Nemám nejlepší kamarádku, které bych vyklopila všechno co mě trápí - ještě jsem takovou dušičku nenašla. Když mám možnost, ráda se vyhnu společnosti lidí, stejně si s nikým nemám co říct a oni se mnou také ne. Občas nechápu o čem se ti lidičky baví, ale vím jedno - vystačím si sama s mým blogem. Sem můžu napsat v podstatě cokoliv a vím, že mi za to nikdo v reálu nebude nadávat nebo se dívat pohoršenýma očima (a když už, tak to neuvidím a budu mít o trápení méně).

Maličký, pár týdnů starý králíček - taky nezůstal takový maličký, roztomilý a hloupý. Foceno 17. 7. tohoto roku - dnes už je Nutela, mnou pojmenovaná, docela velká samička. A nebo to je samec? (malého ptáčka jsem nikde neodchytla, takže asi tak :D)

Občas bych ale chtěla být tím malým ptáčetem, které poznává život a nachází kamarády, protože ještě neví, vůbec netuší, že jsou to nepřátelé, že se zachvíli obrátí proti němu. Ještě netuší co ho čeká, myslí si, že všichni jsou kamarádi! A víte, někdy bych jím chtěla zůstat, zůstat malá holčička s dvěma culíky, která si myslí, že jí patří celý svět. Ta co si myslí, že zlo neexistuje.

I wanna be forever young!

Kejtý
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 31. srpna 2011 v 13:46 | Reagovat

Ach jo. Blbá škola. Kdyby tak nebyla.. Bohužel u mě je také teď na prvním místě, ale musí se o to 1.místo dělit ještě s morčáky. (Vážně mě zajímá, jak to všechno budu stíhat :D). Jinak koukám do menu (to bylo snad úplně první, čeho jsem si všimla, že sem nakonec budete psát obě :) tomu říkám nerozhodnost :D).

Jéj :D. Není zač, ale musím říct, že se mi taky zalíbila. :D

Ach, závidím ti, závidím. Taky bych chtěla být na 8letém gymnáziu. A věř, že o nic nepřicházíš. :D Mě čeká střední škola příští rok (Bože, už se to tak blíží!) a vůbec nevím KAM jít a navíc, když tam nebudu nikoho znát to bude přímo...AAAAH šílené! Netěším se. Vůbec se netěším. Mám z toho přímo husí kůži. Když si představím, že mě za chvíli čekají přijímačky a noví lidé, nová škola... A ještě mě víc děsí to, že tam nikoho nebudu znát a mě seznamování dělá nemalé problémy. Takže to bude docela těžké.. Docela víc. :D
Jo, tak to jsme na tom stejně. Taky se to na mě lepí, jako lepidlo na papír. (Tohle jsi vystihla, přímo skvěle :D).

Ty mě svými články opravdu dojímáš. Asi je to blbé, stále psát dokola, že mám pocit, že čtu svůj životopis, že? Také jsem ještě nenašla tu spřízněnou dušičku, která by mi pomohla, když mi je nejhůř. A společnost mě vůbec netáhne, takže pro mě těch 10měsíců školy, bude utrpení. Plná třída lidí, všichni padlí na hlavu....hm...pěkné vyhlídky do budoucna. :D:D
Také občas netuším, o čem se baví nebo co je na tom tak úžasného. Raději se vyhýbám a nepřipojuji se. Jsem odjakživa přemýšlivá, takže pořád nad něčím dumám a jsem mimo realitu.

Jé. Nutelka je pěkná slečna. :o) anebo klučina? :D Každopádně je strašně roztomilá/ý. :)) Taky mám doma takhle zbarvného králíka (Už od roku 2007 :D, o prázdninách měl 4roky). Akorát má ty ouška dole no. :) Ale je to strašně roztomilé, když je to mladé a malé. :) Ale to všechna zvířátka, že? :D

Ten poslední odstavec, je krásný. Upřímně, včera jsem uvažovala nad tím, že bych dala cokoliv za to, kdybych zase byla ta malá upištěná holčička s culíčky. Nic jsem nemusela řešit, chodila jsem si hrát, doma zlobila a měla se dobře... Kéž by se dal čas vrátit a nechat na jednom určitém místě... Hned bych čas vrátila a pořádně si své dětství užila. Znovu.. :')

2 Kejtý Kejtý | Web | 31. srpna 2011 v 14:39 | Reagovat

Tak já držím palce, ať to všechno zvládáš, přece jen je to docela dost práce, ale neboj, podle mě je devítka celkem lehká, my v první polovině roku opakovali v matice učivo z osmičky :D. Nerozhodnost, to je naše :-D

Ale je, já bych ji asi nikdy neobjevila :)

Já právěže taky nevěděla kam bych tak šla po základce, tak jsem zvolila gympl.  Taky proto, že bych si určitě při mém štěstí vybrala školu, ve které by mě to nebavilo a zbytečně bych měla potom práci v blbém oboru :D. Ale zase prý je gympl nejtěžší střední škola :D
Vážně? Aspoň nejsem sama :-)  :-D

Ale ne není. Jsem asi škodolibá, ale jsem ráda, že taková nejsem sama :-) Jo přesně, utrpení 10 měsíců v kuse - já tě chci mít za spolužačku :D. Taky, taky, dumám dumám a realita mi nic neříká :D .

Jojo, tohle bude bohužel králík další v řadě, co půjde k jídlu, ale já králíky nejím - fuj :-D . Jojo všechna :-)

Děkuji, no vidíš, já zase přemýšlela dnes .. jojo, práce se mě netýkala a hraní, to bylo moje. Ách, to jo, chci vrátit a zastavit čas a užít si nejkrásnější období života stejně jako ty :-)

3 ketsi ketsi | Web | 31. srpna 2011 v 22:32 | Reagovat

[2]:To jsem ráda že je lehká. :) Alespoň v to doufám, že to bude jen blbý opakování, který zvládnu. :D
Ale jo, určitě by jsi ji objevila. :))

No právě. :D Já tak zhruba vím, kam bych chtěla na vysokou, kterou mám v plánu, ale střední škola zaměřená na to není. Všude psali, že je vhodný gympl a já na něj nechci. :D Chtěla bych se zbavit chemie. :D:-D (nejraději bych i fyziku, matiku a další nudné a především zbytečné předměty :D).
Nene, v tom sama nebudeš. :-)

Taky bych tě brala za spolužačku. :D :) Ale jak to jen udělat? :D Stěhovat se asi ani jedna nebudeme, co? :D (Ale ráda bych změnila místo pobytu :D).

Juhů, další naše společná věc. Taky nejím králíky. Přesně: Fuj :D.

Není zač. :o) Jo, kéž by to šlo vrátit, no. :( Bohužel to nejde...

P.S.: Tak, jak jsi dopadla s barvením vlasů? :D :) Doufám, že se ti to povedlo. :)

4 Katie Katie | E-mail | Web | 3. září 2011 v 8:28 | Reagovat

[3]: Ale jak to, že nechceš na gympl? :D Já bych se tady těchto předmětů taky ráda zbavila - matika, fyzika, chemie - ty nesnáším! :-D

No, to je problém - nevyřešitelný :D

Já si je nakonec barvila až včera a nechala hennu přes noc, teďka mám vlasy ještě celkem mokré, takže ještě přesně nevidím výsledek, ale jako mahagon to nevypadá ;-) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama