Září 2011

Tolik myšlenek se snad nevejde ani do jednoho článku aneb hlavním tématem morčátka

25. září 2011 v 19:43 | Kejtý |  Novinky z chovu
Ano, vím. Dlouho jsem se tu neukázala, ale zase mi pomůže zaručená výmluva - škola. Promiňte, ale nechci se o ní mimořádně bavit. Postačí vám vysvětlení, že sedím nad sešitem biologie a šprtám se ty blbosti, začínaje obecnými vlastnostmi organismů a ekologie bakterií konče (2,5 listu A4). A to se musíme učit i 11 divných latinských(?) názvů bakterií typu: Shigela dysentriae, které neumím pomalu ani vyslovit, natož se naučit, jak se píší!

Proč jsem nenapsala včera? Vybírali jsme brambory (těžká to práce, nepřeji zažít). A tak nějak cca od pátku jsme s Anet pracovaly na morčecím jídelníčku, který jsme jen tak mimochodem už dokončili! Sepisovaly jsme všechny vhodné druhy zeleniny, ovoce, pamlsků, větviček, bylinek atp. A dnes jsme udělaly tak nějak teoreticky týdenní jídelníček. Už jsme také začaly se sběrem bylinek, které hodláme sušit na zimu, aby měla morčátka co papat. Sbírat budeme dokud to bude možné a také musíme udělat pořádnou zásobu větviček, abychom morčátkům dopřáli něco na obrušování zoubků. Také budeme kupovat bylinky, abychom mohly krmit i čerstvými. Vybraly jsme jich šest, takže uvidíme, které z nich budou mít v obchodě. Dále budeme možná kupovat i semínka obyčejné trávy, protože jsou na ni morčíci zvyklí a my jim nechceme tuto vitamínovou bombu odepřát. Sena máme obrovskou zásobu, takže o to nouze není - je navíc plné bylinek, obsahuje různé luční květiny, kterých máme vždy plnou zahradu.

Proč jsem se tu tak dlouho neukázala?!

24. září 2011 v 20:43 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Ahoj, opravdu se moc omlouvám, že jsem se tu hodně dlouho neukázala, ale prostě ve škole je to teď mnohem těžší, musím se učit téměř každý den a prostě chápejte vyšší gympl je vyšší gympl. Toď vše k úvodu a omluvě.
Kanikuly (nebo-li v ruštině prázdniny) - bohužel už nám před
necelým měsícem skončily :{ , jinak moc pěkná písnička.

Za celou tu dobu mé "nepřítomnosti" se toho už pár událo, ale upřímně řečeno si toho moc nepamatuju. Jen to, že minulý týden a vlastně i tento týden mi nebylo moc dobře, protože mě bolelo v krku a taky ta neustálá bolest hlavy. Dnes ráno jsem si vzala prášek a hlava už mě nebolí a krk taky ne. Což je paráda.

Nic překvapivého aneb zase něco o mně

17. září 2011 v 11:18 | Kejtý |  Memories
Už jako tradičně začínám školou, ano trávím tam nejvíce času. A tvrdím, že to teď máme o dost těžší než na nižším gymplu (tj. 6. až 9. třída - prima až kvarta). Máme hodně učení a hodně úkolů. Včera jsem se z šesti hodin musela učit na 3 a to: dějepis (pravěk - homo ...), chemii (látkové množství atp.) a na bilogii (obecné vlastnosti organismu, prokaryotická buňka a složení DNA). Chemii jsme měli místo zeměpisu, taky hezké, že? Učitel tam nebyl a tak jsme dostali "supla", ředitele. A protože ho máme na chemii, tak jsme si dali hodinku chemie. Poslední hodinu měla být čeština, ale taky jsme měli supla, učitelku, ale ta nás pustila s tím, že si práci, kterou jsme měli dělat, doděláme doma :D. Tak to vidíte, tolik učení v jeden den a to jsme ještě neměli tu češtinu, jinak bych se na ni musela učit taky.


Henna

14. září 2011 v 17:50 | Kejtý |  Zamrkej
V tomto článku se budu věnovat barvení hennou, informace budou postupně aktualizovány (datum na konci článku značí, kdy byl naposledy článek upraven). Chci tak vytvořit přehledný článek plný informací o přírodní barvě na vlasy - o HENNĚ.

Den horor - několikrát potvrzeno!

12. září 2011 v 18:13 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Všiměte si nadpisu, dnes jsem zažila hororový den (neberte to tak úplně vážně). Aneb kde začít - u první hodiny? Matika. Teď "bojuji" s odmocninami. Je to docela nářez, počítat příklady typu: dvě odmocniny ze tří děleno čtyři odmocniny z devíti plus v závorce pět odmocnin z devíti mínus tři domocniny z šesnácti, konec závorky (promiňte, že je to napsáno takto, ale nevím jak zapast odmocninu a zlomek, to je celé :D). A představte si jak musíme počítat takové těžké příklady celou hodinu a ještě za domácí úkol, no řekněte, že to není noční můra! Nebo základy společenských věd - teď probíráme psycholologii. Komu z vás by se líbilo popisovat sám sebe před celou třídou? A nebo: biologie. Dnes zkoušela tři lidi - dva na popis prokaryotické buňky a jednoho z obecných vlastností organismů. Normálně říkám, že při mně stáli všichni svatí - nebyla jsem zkoušená, jinak bych asi dopadla hooodně špatně. A vrchol dne? Je krásné se dívat na běžící lidi, kteří běhají v tom vedru 12 minut v kuse kolem hřiště, usmějete se při pohledu na jejich unavený a červený obličej :D. To všechno je přímo nádherné, ale když se potom dozvíte, že vás čeká to samé, úsměv "spadne" někam hodně hluboko. Není sranda mí tělocvik sedmou a osmou hodinu v kuse, oběhnou 1 kolečko kolem hřiště na rozcvičení, dvakrát sprintovat běh na 60 m (mimochodem moje časy byly 10,5 a 11,1 - samozřejmě se počítá jen ten lepší), potom dvakrát skákat do dálky (ještě k tomu bez měření - tzn. že příští hodinu nás to čeká už s měřením) a nakonec běžet dvanáct minut v kuse kolem hřiště. Já jsem za ten čas uběhla 1950 m a to jsem pěkně prosím běžela celou dobu! Uf, jsem ráda, že to mám za sebou, jsem byla zpocená jako pes. Jó a to jsem ještě musela spěchat na autobus. Takže jakmile jsem dojela domů, dala jsem si sprchu, protože jinak bych to nepřežila.

Čas "nečekaně" nedostatkovým zbožím

10. září 2011 v 21:28 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Heh, ozývám se až teď, ačkoli jsem to měla v plánu už od pondělí :D. Ale čas mi nevyšel vstříc a tak mě tu máte teď :).

Jak jen ten článek nazvat?

6. září 2011 v 16:07 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Úplně skvělá písnička. :) (Megan Nicole, Dave Days)

Áhoj, "přináším" vám nové zprávy, jak o škole, tak i něco z domu.
Ve škole už jsme se samozřejmě učili. Dnes jsme měli poprve v tomto školním roce chemii a také němčinu. Z chemie máme ředitele (minulý rok jsme měli jednu učitelku), což se mi moc nezamlouvá, ale tak co už. Bohužel jsme se s ním už první hodinu učili, ale co s tím naděláme. V němčině máme také někoho jiného než loni. Museli jsme se jen německy představit, jako říct jak se jmenujeme, kde bydlíme atd. Navíc nás učitelka pustila dřív. :)
Jinak další předměty byly celkem OK. V angličtině jsme se dodívali na prezentaci, v matice jsme počítali, v dějepisu psali nějaké nudné zápisy, v hudebce poslouchali nějaký písničky a v češtině probírali další látku nebo co.

Ola lá!

5. září 2011 v 17:42 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Heh, ani nevíte, jak jsem ráda, že sem můžu napsat. Včera mi totiž nešel internet, kromě rána a pozdního večera. Takže jsem se sem jaksi nemohla dostat. Ale jak vidíte, vše je už v pořádku :).

Jsem otravná se školou, ale ráda bych sem o ní pár větiček napsala :D. Ve čtvrtek jsem kupodivu nezaspala a všechno jakž-takž stíhala - prostě normálka. Ve škole se nic nezměnilo, všimla jsem si též, že se ani neumývaly lustry, protože je tam od minulého šk. roku obtisk nějakého ovoce. Také zdi nevymalovali - jsou oprýskané a omítka se loupá, je pod ní vidět ta předešlá - žlutá (máme stejnou třídu). A okna? Taky jsem na pochybách! Dělalo se v té škole vůbec něco? Silně pochybuji. Ale co už, jejich vizitka. Chápu, že nejsou peníze, ale ale... Jinak máme nového třídního, celou hodinu nám přednášel o všem možném - dokonce vedlejší třída končila cca dřív o půl hodiny .. pche. Jó a dostali jsme celá třída diář na celý školní rok - od Evropské unie - hlavně, že na to peníze mají - on taky ten barevný tisk a několik desítek stran není zadarmo!

Teď už (jen) škola

1. září 2011 v 11:24 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Ahoj, jsem zpět aneb zase jsem spolumajitelkou tohoto blogu. Já vím jsem strašná, ale když já se nemůžu nikdy rozhodnout.
Jinak dnes začala BOHUŽEL škola a já jsem si to "pádila" už do kvinty - prostě do prváku. Ach jo, ještě celé 4 roky do maturity a pak na vysokou, ale to je ještě hrózně daleko, ale všichni učitelé říkají, že to uběhně, jako voda. Doufám, že jo. Potom si vybrat ještě vysokou, což bude nemalý problém - uvažuju, ale třeba o nějaké designové. A nejspíš v Brně.

No a copak nového ve škole?