Henna

14. září 2011 v 17:50 | Kejtý |  Zamrkej
V tomto článku se budu věnovat barvení hennou, informace budou postupně aktualizovány (datum na konci článku značí, kdy byl naposledy článek upraven). Chci tak vytvořit přehledný článek plný informací o přírodní barvě na vlasy - o HENNĚ.NEŽ SI KOUPÍTE HENNU
 1. Přečtěte si důležité informace (nejlepším zdrojem vám bude určitě internet), nevynechejte texty, kde se píše o rizicích, které toto barvení má!
 2. Prvním problémem můžou být chemicky ošetřené vlasy. Obecně se doporučuje počkat minimálně 4 týdny od posledního barvení, např. trvalá, přeliv (a stejně tak při přechodu z henny na klasickou barvou). Pokud toto doporučení nedodržíte, můžete docílit nepěkného výsledku.
 3. Henna vlasům neškodí, její největší předností je schopnost regenerace. Napravuje poškozené vlasy a zabraňuje tvorbě lupů. Narozdíl od klasických barev pouze obalí vlas tenkou vrstvičkou, která ho tak chrání.
 4. Samotná henna barví vždy do červena! Existuje sice velká škála barev od černé po blond, ale je důležité si uvědomit, že do těchto barev jsou přidány další příměsi. Je také důležité dodat, že u henny nikdy nevíte, co čekat. Výsledek závisí na přírodní barvě vlasů a podle něj se vytvoří v podstatě originální odstín. Čím tmavší je vlas, tím více se výsledný odstín podobá tomu přírodnímu.
 5. Je dobré se pozastavit nad myšlenkou - jakou značku vybrat. Existuje jich opravdu hodně, nejčastěji seženete asi tu klasickou hennu (z dm či Rossman) - hodně lidí ji kritizuje - příliš nebarví apod., na druhou stranu si ji někdo chválí, takže je důležité zkoušet a zkoušet. Potom se to jistě vyplatí a vy najdete ten správný odstín a značku, která vám bude vyhovovat.
PŘED APLIKACÍ
 1. Připravte si: hlubší misku, lžičku (nebo nějaké "míchátko"), igelitovou (či koupací) čepici (nebo pouze nějaký igelit) a rukavice, starší ručník, hennu + další ingredience - velká spousta lidí si do roztoku přidává olej, protože samotná směs jim vysušuje vlasy; někdo dokonce dává vaječný žloutek, kávu či citron, ale je potřeba si uvědomit, že všechno se nejdříve musí vyzkoušet a není dobré si do směsi "naházet" spoustu "vylepšováků", když dopředu nevíte, jak moc to vašim vlasům prospěje.
 2. Než si na hlavu aplikujete henovou kašičku, natřete si obličej včetně krku mastným krémem, abyste zamezili obarvení pokožky.
 3. Přečtěte si pro jistotu pokyny na obalu (i v příbalovém letáčku) a důsledně dodržujte postup.
JAK NA SAMOTNÉ BARVENÍ:
Doporučuji nejdříve obarvit aspoň dva pramínky vlasů a nechat je působit rozdílnou dobu, popřípadě ještě před tím vyzkoušet, zda nedojde k alergické reakci (aplikovat malé množství tam, kde je citlivost nejvyšší - do loketní jamky nebo na pokožku vnitřního zápěstí a nechat působit 30 minut).
 1. Do misky nasypte zelený prášek a přilijte horkou vodu minimálně 60 stupňů teplou (pro výraznější odstín i 90°C) (existuje mnoho internetových diskuzí, kde lidé radí, kolik prášku a vody přidat podle délky vlasů - já použila na mé husté vlasy po lopatky 33g, ale ve výsledku mi to nestačilo). Poté přidejte (pokud chcete) další ingredience, zamíchejte a nechejte trochu vychladnout (směs by měla tvořit řidší kašičku - pokud je příliš hutná, dořeďujde vodou, jestliže řídká, zahusťujte henou nebo sypkými "pomocníky").
 2. Poté aplikujte na hlavu připravenou směs (je možné, že se vám henovou směsí zabarví ruce - můžete tomu předejít použitím rukavic). Po rovnoměrném nanesení si nandejte na hlavu igelitovou čepici a poté i starší ručník.
 3. Nechejte působit dle potřeby (většinou se uvádí v návodě). Je možné nechat hennu působit i přes celou noc, dodá vlasům regeneraci a zvýrazní odstín.
JAK ZAKONČIT "HENĚNÍ"
 1. Po sundání ručníku a čepice si vlasy opláchněte a umyjte šamponem (někteří doporučují šampony s obsahem henny, ale není to nutností). Je možné, že vám na vlasech zůstanou zbytky prášku a ještě několik dní po ní budou vonět.
 2. Henna většinou během dvou dnů trošku změní barvu, protože oxiduje, takže pokud nejste spokojeni s odstínem, je možné, že se vám barva změní a zalíbí se vám. "Henění" opakujte dle potřeby. Každému se jinak rychle barva vymývá, někdo opakuje barvení každý měsíc, jiný co 2 týdny. Používání henny není nijak omezeno, takže se můžete barvit klidně každý týden, to už záleží pouze na vás.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JAK JSEM SPOKOJENA JÁ ANEB BARVÍM POPRVÉ
Měla jsem strach, aby výsledná barva nebyla příliš do červena, ale opak byl pravdou. Vybrala jsem si odstín mahagon. Hennu jsem koupila v Rossmanu (obyčejnou, kterou najdete i v drogerii dm - s názvem Henna), původně jsem chtěla hennu francouzskou od Henné color, tu jsem ale bohužel nenašla a objednávat ji z internetu by se nevyplatilo (mimochodem, zjistila jsem, že i v našem okresním městě mají francouzskou hennu, takže ji co nejdříve vyzkouším). Tak jsem musela sáhnout po té často kritizované. Lidé si často stěžují, že příliš nebarví a celkově z ní moc dobrý pocit nemají, já s nimi naprosto souhlasím, protože byste na mě už vůbec nepoznali, že jsem se na začátku měsíce barvila. Takže z osobní zkušenosti tuto hennu nedoporučuji (věřím, že holkám se světlejšími vlasy by chytla lépe) a asi se pokusím někde vyhledat tu francouzskou a zkusit ji.
Chcete se dozvědět další informace o henně? Pak vám doporučuji TUTO internetovou diskuzi/článek nebo prokliknutí odkazů v tomto článku.

Poslední aktualizace: 25. 10. 2012
 


Komentáře

1 Slečna K. Slečna K. | Web | 14. září 2011 v 20:02 | Reagovat

velmi užitečnej článek :)

2 so--good-so--poor so--good-so--poor | E-mail | Web | 18. ledna 2012 v 21:58 | Reagovat

Děkuji za článek pomohl mi ;) ;-)  :-)

3 Katie Katie | Web | 20. listopadu 2012 v 17:26 | Reagovat

[1]: [2]: Děkuji, jsem za to moc ráda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama