Ola lá!

5. září 2011 v 17:42 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Heh, ani nevíte, jak jsem ráda, že sem můžu napsat. Včera mi totiž nešel internet, kromě rána a pozdního večera. Takže jsem se sem jaksi nemohla dostat. Ale jak vidíte, vše je už v pořádku :).

Jsem otravná se školou, ale ráda bych sem o ní pár větiček napsala :D. Ve čtvrtek jsem kupodivu nezaspala a všechno jakž-takž stíhala - prostě normálka. Ve škole se nic nezměnilo, všimla jsem si též, že se ani neumývaly lustry, protože je tam od minulého šk. roku obtisk nějakého ovoce. Také zdi nevymalovali - jsou oprýskané a omítka se loupá, je pod ní vidět ta předešlá - žlutá (máme stejnou třídu). A okna? Taky jsem na pochybách! Dělalo se v té škole vůbec něco? Silně pochybuji. Ale co už, jejich vizitka. Chápu, že nejsou peníze, ale ale... Jinak máme nového třídního, celou hodinu nám přednášel o všem možném - dokonce vedlejší třída končila cca dřív o půl hodiny .. pche. Jó a dostali jsme celá třída diář na celý školní rok - od Evropské unie - hlavně, že na to peníze mají - on taky ten barevný tisk a několik desítek stran není zadarmo!


V pátek (2. září) jsme se už "učili" podle rozvrhu, který jsme dostali ve čtvrtek. Dostávali jsme učebnice, ale už jsme i v dějepise, biologii a matice psali něco do sešitu - toto jako, to je nějak brzo ne :D ?. Učebnici do D jsme si museli koupit - 169 Kč a do češtiny "Literatura v kostce" (na celé čtyři roky) stála 140 Kč. Také jsme dostali studijní průkazy (ony totiž došly až ve čtvrtek).
Teď začalo "lít jak z konve", k tomu se přidaly kroupy a je vichr, jak byl na dovolené. To nemohlo začít už odpoledne, kdy jsme měli dvě hodiny těláku a museli běžet(!) na kopec?

A co dnes ve škole? Matika, klasika. Už jsme samozřejmě počítali - zlomky, opakování z nižšího gymplu. A ehm ... z 9 příkladů jsem měla max. 3 dobře, já vím, jsem dobrá :D. Ale doma jsem každý znovu přepočítala a nevyšel mi pouze jeden, divné. Jo a dalších deset máme za DÚ! Potom jsme měli Zsv (základy společenských věd), tam jsme v podstatě jen seděli a "čuměli". A třetí hodinu byla angličtina. Máme docela blbou učitelku - celá třída. Minulý rok ji měla druhá půlka třídy a říkali, že jim dala písemku z prezentace, takže asi tak no. A dnes jsme se dívali na její nudnou prezentaci o "Paris, Wales and London", kde byla na zájezdu o prázdninách s některýma děckama z naší školy. Fakt úžasné, koho má zajímat, kdy byl ten a ten hrad postaven? Jo a celé jsme to nestihli, takže zítra pokračování - nuda. A ehm víte kolik platíme za učebnici a pracovní sešit? Cca 600 Kč - paráda! (A za skříňky platíme 30 Kč). Další hodinu byla čeština, kde jsme probírali něco z teorie literatury, to mě celkem bavilo, takže si myslím, že hodiny češtiny budou v pohodě. Dále následovala biologie - rozhodně zajímavější hodina než ta páteční, ale biolu moc nemusím :D. Zápis máme skoro na stránku - ještě se to tak naučit. Potom byla volná hodina a po ní dvě hodiny těláku (máme ho (holky) společný se sextou - druhákem - o rok výš, taky pouze holky). Byli jsme běhat na kopec, upozorňuju, běhat! Jako toto po nás chtějí po prázdninách, kdy jsme se pomalu nepohnuly? Jsem ani běžet pomalu nemohla. Naštěstí jsme měli cca jen jednu hodinu ze dvou, aspoň, že tak.

Zde je náš "krásný" rozvrh. Celkem ujde, ale je to škola a učení :-(. Obědy máme v úterý a čtvrtek vyřešeny tak, že nás vždy pustí o pět minut dřív, abychom se za těch 15 minut stihli naobědvat, navíc máme v jídelně přednost, takže nemusíme do řady :D :-). Každý předmět má jinou barvu :). Za nejlepší dny považuji pondělí a pátek. V úterý se asi zblázním! Němčina, čeština i angličtina? To je jako trochu moc ne? Navíc chemie, bezva. Ve středu fyzika, asi se budu "házet marod" :D. Stejně tak čtvrtek, "nejkrásnější" den pod sluncem. Řekněte mi, jak mám přežít zempl, chemii a fyziku?!
Vysvětlivky: Zsv - základy společenských věd (psychologie, sociologie, výchova ke zdraví atp.) / Ivt - informatika a výpočetní technika

Toď vše, mějte se, věřím, že vám to čtení zabralo celou věčnost
Kejtý

P.S.:Spočtěte si, kolik stojí moje studium, a "ubezpečuju" vás, že to ještě není všechno. Navíc bych jela letos ráda na LVK (lyžařský výcvikový kurz), který bude minimálně za 2 ticíce, takže ... bez komentáře! Krademe snad?
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 5. září 2011 v 20:35 | Reagovat

Woahá, Kejtý píše. :D
Uf. Jsem ráda, že ti jede, protože co bych si tu počala? ;(

Však napiš o škole, napiš. :D To mě zajímá. A musím se připojit - taky jsem ve čtvrtek kupodivu nezaspala. :D Jéj, ať se ti ta škole nerozpadne nad hlavou! :D To nám překvapivě udělaly mnoho změn a jsem VELICE ráda, protože je to tak lepší. :-) Ačkoliv mě štve, že jsou změny a já si je užiji JEN ROK. Pak už je neuvidím, maximálně z návštěv za učitelama :D
Jé! Lepší nějaký školní deník, než knížka o židlích. :D (tu jsme dostali my :D).

Heh, máš pravdu, psali jste do sešitu velice brzo. :D My se učili dneska a do sešitu jsme si psali jen v češtině, angličtině a v chemii. Co se týče učebnic, tak POŘÁD nemáme učebnici do dějepisu. :D To my už nic platit nebudeme - díkybohu! :D Jsem vůbec ráda, že máme peníze na morčáky. :D Na školy nejsou a nebudou. Ta je zbytečná. :D Ooou, kroupy? Déšť? Sakryš, to už ani neznám! :D Sice dneska trochu pršelo, ale kroupy jsem nezažila minimálně 3roky! :D A běhání na kopec v Tv nezávidím. Když si představím, že mě už ve středu poslední hodinu čeká Tv a pak v pátek první.. Bože. To bude děs a hrůza.

Raději mi zlomky nepřipomínej. Učitel matiky, nám dneska sliboval těžší učivo než loni - už se na něj šíleně těším! (ironie). NENÁVIDÍM MATIKU! :D A blahopřeji k těm 3příkladům, které jsi měla správně. :D Já bych měla možná jeden. :D:D Juhů, budu škodolibá. Nejsem jediná, která dostala dneska úkoly. :D Sice je mám do angličtiny (a to prezentaci), ale co. Úkol jako úkol. :D Právě jsem si říkala co je Zvs, ještě že jsi napsala do závorky překlad. :D Ale mám podobný předmět Svs (Společensko vědní seminář :D). A to čumění bych ti záviděla, ale dneska v RS (regionální seminář) jsme dělali totéž. :D Ahh.. Tak to my máme takového učitele, až na to, že on nám solí úkoly, prezentace, písničky na zpaměť, poučky na zpaměť POŘÁD! A to ho mám 6rokem a pořád ho nemám ráda a nemůžu si na něho zvyknout. :D Navíc jsme letos CELÁ třída spojení (loni to bylo na 2půlky) a říkat nějaké prezentace před celou třídou...no...nevím. Tohle bude ještě problematické. :D
*Závist*. Raději bych koukala na film v angličtině na to, kdy se jaký hrad postavil, protože překládat články, vykládat z paměti prezentace atp. je opravdu HRŮZA! ;/
8-O Tolik? Zbláznili se??! To já musím fňukat - pro mě hodiny češtiny budou utrpení, protože si na mě naše dočasná třídní učitelka a zároveň učitelka na Čj zasedla. :-( Tomu říkám ŠTĚSTÍ... (Už se těším, až dojde naše PRAVÁ třídní, která přebere i její hodiny - čili hudebku a češtinu).
Mmm... Biologii jsme ještě neměli. A NETĚŠÍM se na ni (raději bez komentáře :D). Ahh.. lituji tě. Já doufám, že po nás běhání do kopce chtít nebudou - mohla bych se jim na to vy**** :D.

Jé. :D Se máte. Já sice na obědy nechodím, ale mít takhle přednost před ostatníma je super. :D A s pondělím souhlasím - je to pro mě také nejlepší den. Pátek už zrovna ne. Ale musím říct, že to tak hrozné nemáte. :o) Může být hůř. (I já svůj rozvrh začínám brát pozitivně).

Jinak, co se týče čj, aj a nj v jeden den, tak nezávidím. My sice máme Nj volitelný, ale kdybych se přihlásila, tak to mám VŽDY v jeden den tyto předměty. To není zrovna ideální... Já bych se raději házela marod na chemii a matiku. Ale matiku máme 5x týdně, takže pochybuji, že bych mohla být celý školní rok nemocná. :D Jak to přežít? Netuším. Ale umřela bych! Takové šílené předměty! A k čemu nám jsou?! Zempl možná ještě jo, ale bohatě stačí, když víme, kde je Evropa nebo ČR, no ne? :D Nějaké debility typu.. (jaksi mě nic nenapadá) jsou k ničemu. ;D Jinak můžu se zeptat, co je písmeno A? Algebra? Asi ne, že. :D Jaksi luštím a nic mě nenapadá..

Ale ne, nezabralo. Sice je pravda, že jsem to začala číst už před 2hodinama, ale pořád mě rušila mamka a chtěla něco na počítači, takže než jsem přelouskala odstavec a stihla napsat kousek komentáře, už tu byla a něco chtěla. :D Raději to počítat nebudu, ale zrovna levné to není. A nebudu lhát, já bych na LVK jet nechtěla.. Vím, že ve většině 1.ročníků je to povinné či co, tak alespoň doufám, že na tu dobu, kdy se pojede, budu nemocná. :D Anebo se hodím marod - alespoň. :D (Bojím se lyží, nesnáším lyžování, obrovské kopce - respektive to sjíždění z nich a lanovka mi nahání husí kůži - možná to bude tím, že nemám zrovna nejlepší vzpomínky na svoje první a poslední hory...). A my také nekrademe... Tak snad třeba nakonec na LVK pojedeš. :o)
Budu držet palce, ať Vám to nějak finančně vyjde. (Jo, peníze to je problém - kdyby tak všechno bylo zdarma).

2 ketsi ketsi | Web | 5. září 2011 v 20:37 | Reagovat

[1]:Ó můj bože! :D Tohle je můj rekord. Takový obrovský komentář - měla bych se za něj stydět. :D

3 Kejtý Kejtý | Web | 6. září 2011 v 17:36 | Reagovat

[1]: Ále, nějak bys to zvládla :D

Jo, to mě taky štve, ve školce teď mají nových hraček a za nás byly staré co pamatovaly snad první světovou :D (skoro :D). Knížka o židlích? :DChudáčci.
Pěkné, první hodinu tělák, to bych se asi zbláznila, bych byla zapocená až za ušima :D . Jojo, tak špatné to není, začínám se smiřovat :-P

Naprosto souhlasím - matika taky 5x týdně a chemii, jak jsem se dnes dozvěděla, budu muset přežít (povinně) ještě další dva roky :-( . a A je angličtina, vždycky jsem byla zvyklá psát aj, čj, nj, ale na gymplu nám to vždy píší jako a, č, n, takže už to tak většinou taky píšu :-).

Nepočítej, ani já to nechci vědět :-P. To já bych jela ráda (už jsme tam byli jednou v sedmičce a hned mě tam čekal horor :D - jsme byli poprvé na sjezdovce  a nějak se mi "odtrhla" lyže od boty, takže jsem to pak dlouho nemohla dát do pořádku a šílela z toho, naštěstí mě to nepoznamenalo natolik, abych nechtěla už nikdy v životě na hory (jo ještě si vzpomínám, že jsem jednou spadla asi v polovině trasy na pomě a pak se nemohla dostat z trasy, kde projížděli další lidi :D ). My povinný lyžák sice nemáme, ale celá třída chce jet.
To drž, snad se to nějak vyřeší :-)

[2]: Rekord rekordů :D  Ale nestyď, tak co, alespoň máš co napsat :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama