Říjen 2011

S blogem práce, s blogem potěšení ..

23. října 2011 v 13:48 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Zdravím,
připravuji články, které by se tu měly objevit (doufám) ještě do konce roku 2011. Jedná se například o články o morčatech (březosti, porodu a odchovu mladých) - baví mě zjišťovat si nové informace a psát je svými slovy, přidávat moje zkušenosti a napsat tak vlastně články, které mohou pomoci mnoha lidem, ačkoli vím, že těm, kteří morčátka nechovají budou k ničemu. Je to však moje věc, můj blog a moje články, nikomu je nenutím a může si je číst kdo jen bude chtít. Dále chystám článek o našich minulých blozích (a že jich nebylo málo), mám ho rozepsaný už od 23. července, ale stále jaksi není hotový, protože tam doplňuji informace jen když mám náladu, navíc je kolem toho plno věcí k zařizování. Musím se ale pochlubit, že jsem pokročila, jelikož jsem si na galerie.cz napsala o zaslání hesel k minulým galeriím, abych si mohla obrázky přidat do galerie tohoto blogu. Nesnáším, když něco nemám pod kontrolou :-) Prozradím vám také, že mezi rozepsanými články se mi povaluje i další - o dovolené (2. část). Ten pro změnu připravuji již od 14. října a také je kolem něho plno práce, nechci vás totiž ochuzovat o fotografie a klíčové momenty :-). A takto bych mohla pokračovat dále, protože celkový počet rozepsaných článků je 5, s tím, že další se chystám přidat - na Nový rok. Že je to brzy ke psaní? Kdepak, chci schrnout celkově rok 2011 a k tomu mi dopomůžou články přidané právě tento rok, takže těch několik zbývajících měsíců se budu doslova hrabat v archivu :-D

Budou podzimní prázdniny (hurá!)

22. října 2011 v 15:50 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Ahoj, já vím, že jsem se opět dlouhou dobu neukázala, ale vidíte, že se na blogu objevují jiné (důležitější) články než mé povídání.
Již teď vám můžu říct, že připravujeme další články a to samozřejmě ohledně morčat. A to nejen o péči jako obecně, ale také přibudou nové fotografie našich morčíků. Zrovna dnes jsme fotily Monču s Valinkou a během následujících dní hodláme vyfotit i samečky. Troufám si tedy tvrdit, že se máte na co těšit.

Bax slaví I. narozeniny

20. října 2011 v 21:53 | Anet & Kejtý |  Významná data a výročí mazlíků
Ano dnes je to rok, co se narodilo jedno maličké morčátko. Pro tuto událost jsme se rozhodly všem připomenout to období, kdy se nám Baxík narodil.

Z deníčku:
16. 10. 2010 - tento den(?) jsme holky vážily (Mony 1230 g a Vali 1085 g).Tipovaly jsme, že Monča bude mít max. 4 a valča max. 3 mimi a cítily jsme pohyby morčíků v bříšku.
17. 10. 2010 - Valentýnce se narodilo 6 morčátek cca kolem 11 hodiny (myslely jsme si, že to jsou 4 kluci a dvě holky a bylo to právě nopak :D). Od Mony jsme očekávaly mimi následující týden (to se potvrdilo). A názor jsme změnily - že Mony bude mít asi 5 morčátek nebo 4 větší (světe div se, narodilo se jich pět).

1. díl - Před připuštěním samičky

20. října 2011 v 17:56 | Kejtý |  Chov morčat
Před samotným připuštěním bychom měli naši mysl obohatit několika důležitými informacemi, které mohou být při březosti/porodu mnohdy klíčové.

KDO ZA KÝM

Mnoho chovatelů řeší dilema, kdy proti sobě stojí "pohodlnost" a spokojenost samce, nebo samice. Lepší volbou je však přemístit samičku, protože samec je ve známém prostředí z hlediska páření daleko úspěšnější a spokojenější, stráví tak méně času poznáváním nové ubikace a může se tak mnohem více věnovat své partnerce.

Meerschweinchen sind zu Hause

15. října 2011 v 12:05 | Kejtý |  Novinky z chovu
Včera jsme Minulou sobotu (8. 10.) jsme konečně přestěhovaly morčátka domů, kde je větší teplo a kde stráví zimu a jaro, ale proč mám přeškrtnutá první dvě slova? Jednoduché - článek se dvěmi slovy je rozepsaný již od neděle a já se nemám k tomu ho dopsat, ostatně to jsem celá já.

Lítá i to, co nemá křídla + školní akce pro rok 2011/12

7. října 2011 v 20:45 | Kejtý |  Jak jde čas /2011/
Občas se mezi všedními školními dny najdou i úsměvné situace, ale jak je známo: opakovaný vtip není vtipem. Teď asi luštíte, co to ta autorka chtěla vlastně říci, takže kdo nepochopil (předpokládám, že nikdo), vysvětlím to polopatisticky. Jak víte, mám hodně učení, každý týden (a to nepřeháním) píšeme písemku, zkouší se, čili máme toho vážně dost. Např. tento týden jsme psali z matiky (2 písemky), hudebky, němčiny, základů společenských věd. Byla jsem zkoušená na slovíčka z němčiny, zkoušelo se z fyziky, biologie a češtiny (naštěstí jsem já nebyla). Teprve včera jsme se dozvěděli, že píšeme z biologie - učitelka k nám přišla do třídy a řekla, že nám potřebuje něco důležitého oznámit. A co jiného než, že píšeme písemku. Na tabuli napsala, že dostaneme test, ale když se jí někdo ptal, jestli to bude formou písemky nebo testu, řekla, že to bude písemka. A co se nestalo? Ona nám dala test! S 21 otázkami, s tím, že tam byli možnosti a, b, c, někde i d či e a s tím, že mohlo být i více správných variant (mám 5-6 chyb - z 20 otázek, jednu nám nebude počítat, jelikož jsme to nebrali, ačkoli já se domnívám, že jsme toho nebrali víc!). Nevím, jestli si vůbec zkontrolovala, z čeho nám ten test dává, protože jsme dostali papír s testem, který byl očividně odněkud zkopírován, takže tam byli věci, o kterých jsme si do sešitu nic nepsali. Takže já se učím opravdu jak blbec dvě a půl stránky á čtyřky a ona tam dá 1. naprosto primitivní věci a za 2. věci, které nemáme v sešitě. Bych se mohla víte co, je to docela podraz, jo a v pátek píšeme další písemku ... nebo test? To je jedno, ona řekne test a bude to písemka nebo naopak. Takže vám můžu oznámit, že příští týden píšeme v bilogii, chemii, angličtině, matice, dějepisu a pravděpodobně i v informatice. Zkouší se v literatuře (jak, kdy), ve fyzice a v dějepisu. Jak vidíte, zase mám nabitý program pro nadcházející týden, takže články tu čekejte jen mimořádně, protože času je čím dál tím méně. Ale abych se vrátila k tomu úvodu. U nás ve třídě je už naprosto normální věcí, že z rohů do rohů lítají křídy, houba a teď už i mokrá houba a mokrý hadr svázaný do kuličky. Dokážete si představit, že nad vámi každou přestávku něco lítá, máte ve vlasech a všude možně po lavici miniaturní úlomky kříd, kape na vás voda a musíte si utírat lavici, jinak byste tam nemohli položit ani papír? Už máte představu? Hrůza. Nejdříve to bylo úsměvné a chvilkami ještě pořád je, ale čeho je moc, toho je příliš. Přestává mě to bavit. Sice se takto občas zasmějeme (když to "napálí" jeden člověk tomu druhému do rozkroku nebo do obličeje), ale sranda může být i bez této estrády. Dnes mě například trefil ten již zmiňovaný hadr do lopatky. Tak to by bylo k úvodu i konci(?).

Údržba ubikace a příslušenství

6. října 2011 v 16:36 | Anet |  Chov morčat
Rozhodla jsem se připravit pro naše návštěvníky článek o čištění ubikace morčat a dalších věcí, protože zdraví morčátek nezáleží jen na jídle, ale také na tom, kde morčátka tráví většinu života.

1. výměna podestýlky, mytí, čištění a desinfekce plastového dna

(Rady jsou zaměřeny pro majitele klecí a ubikací s plastovou vaničkou.)
Většina chovatelů mění podestýlku svým morčátkům hned několikrát za týden, jelikož po delší době smrdí (není bezpodmínečně nutné po každém očištění, např. pomocí špachtle, dno ještě omýt).

Chov morčat

4. října 2011 v 18:33 | Anet & Katie |  Úvodní

BYDLENÍ
....................................................................
CHOV
Cílený:
  • základní organizace chovatelů morčat (PP)
  • registrace
Zájmový:
  • hobby chov
  • výpis předků
  • zálomek
....................................................................
JÍDELNÍČEK
Vhodná strava
Nevhodná strava
Tipy k jídelníčku
....................................................................
OBECNĚ O MORČATECH
základní informace
původ
....................................................................
PLEMENA
bezsrstá
dlouhosrstá
krátkosrstá
....................................................................
POŘIZUJEME MORČE
ochočování
výchova
....................................................................
ROZMNOŽOVÁNÍ
Odchov mláďat
....................................................................
ZDRAVÍ, PÉČE A HYGIENA
nemoci
prevence
veterinární péče
péče o drápky, ouška, srst

TIPY:A zase se tu dlouho neukázala!

2. října 2011 v 11:28 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Ahoj lidi, konečně jsem se tu po delší době zase ukázala a moje výmluva zase "padá" na školu. No, kdyby se mi chtělo tak články ode mne tu máte mnohem častěji, ale já jsem bohužel tvor líný, takže si vždy musíte počkat. :)

Zrovna jsme byly na sběru nějakých přírodnin pro morčíky.