Bax slaví I. narozeniny

20. října 2011 v 21:53 | Anet & Kejtý |  Významná data a výročí mazlíků
Ano dnes je to rok, co se narodilo jedno maličké morčátko. Pro tuto událost jsme se rozhodly všem připomenout to období, kdy se nám Baxík narodil.

Z deníčku:
16. 10. 2010 - tento den(?) jsme holky vážily (Mony 1230 g a Vali 1085 g).Tipovaly jsme, že Monča bude mít max. 4 a valča max. 3 mimi a cítily jsme pohyby morčíků v bříšku.
17. 10. 2010 - Valentýnce se narodilo 6 morčátek cca kolem 11 hodiny (myslely jsme si, že to jsou 4 kluci a dvě holky a bylo to právě nopak :D). Od Mony jsme očekávaly mimi následující týden (to se potvrdilo). A názor jsme změnily - že Mony bude mít asi 5 morčátek nebo 4 větší (světe div se, narodilo se jich pět).


Co si pamatujeme a využití různých informací (např. v počítači):
Píše se neděle 17. 10. 2010 a na svět přichází 6 malých tvorečků, kteří se narodili Valentýnce. V tento den byla také pořízena (velmi nekvalitní - avšak jediná) fotka Moničky. O tři dny později přichází druhá radostná zpráva - Mony se narodilo pět krásných morčátek, bohužel jsme však nestihly její porod, jelikož morčátka přišla na svět dopoledne a to jsme ještě seděly ve školních lavicích. Narodili se 3 samečci (Barney, Bax a Ben) a 2 samičky (Beátka a Bibi), bohužel nemáme fotku Bibi (možná ano, ale nerozpoznaly jsme jestli je to himalájec od Mony či Valentýnky), jinak všechny fotky ostatních můžete vidět v článku dole.
Rána přišla jednoho dne (pravděpodobně 10. 11. 2010), když jsme jako vždy šly morčátka nakrmit a zjistily, že chybí Beátka, kterou pravděpodobně zakousla nějaká noční zvěř (zajímavé je, že doslova zmizela jen s jedním morčátkem - od Valentýnky). Dodnes nevíme, jak je možné, že se to stalo a co se vlastně stalo. Bohužel se všechna morčátka nedožila dospělosti, jelikož se u nás zahnízdil svrab, někteří maličcí bohužel ještě neměli tak velkou imunitu (Bibi), aby dokázali tuto nemoc přežít a byli to vlastně ještě takoví drobečci. Avšak něteří jedinci nad svrabem zvítězili (včetně Mony) a mezi ně se zařadil i Bax(ík) a Barney. Ben umřel asi začátkem prosince z námi neznámých důvodů. Takže zůstala dvě morčátka a to Bax a Barney (ten byl darován známým z vesnice pár dní po Štědrém dnu roku 2010). A Baxíka jsme si nechaly, žije s námi dodnes a doufáme, že mu bude dopřán dlouhý život. Sice neustále bojujeme s jeho hyperaktivitou a velkou přítulností k samičkám, ale Baxík je Baxík - je to individuální morče s individuálními potřebami :D.
A dnes slaví spolu s Barneym (doufáme, že je tu stále s námi) ...

1. NAROZENINY - Všechno nejlepší!

Na jeho (i sourozenců) cestu životem se můžete podívat právě zde pomocí fotek:
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 20. října 2011 v 22:11 | Reagovat

I když se chystám jít spát (a měla bych už jít) nedalo mi to a musela jsem si článek přečíst. :-)

Áh. Holky měly opravdu vysoký počet maličkých. :) Zajímalo by mě, jak to děláte. :D Musela být sranda, mít doma 11 malých morčáků + dospělé. :D Armáda spásy. :D:D
Škoda, že nemáte fotku Bibi ;( Ale přeci jen je těžké si zapamatovat a vyfotit kvalitní fotky všech morčáků. Aha, takto to je. To ani nevím. :o( To je mi líto, že takhle zmizela. Smutné. Blbý svrab! :-( To muselo bolet ještě víc tato ztráta, než kdyby se maličcí narodili mrtví...

To je hezky řečeno. :D - je to individuální morče s individuálními potřebami. :D Přiznám se, že Pikouš je přesně takový. Neposlušný malý potvorák. :D
AAAAAAH. Beátka je NÁDHERNÁ! ♥ Hned, okamžitě bych si ji vzala domů. A buď se mi to zdá nebo má Barney na fotce takové delší chlupy než ostatní. :) A má tam také nádherné ouško.

A Baxík? Tomu přeji všechno nejlepší a ať je na tom světě alespoň dalších 5let. I více. :-)
BTW: Poslední a předposlední fotky Baxíka jsou úžasné. Strašně mu to tam sluší a ten jeho čumáček je přímo k nakousnutí. :-)

2 Kejtý Kejtý | Web | 23. října 2011 v 19:58 | Reagovat

[1]: :-)

To já ti nepovím, protože já vážně nevím :D To jo, sice byla úplně stejná jako Beník, ale přece jen jsou tam odlišnosti. To jo, souhlasím, abych napsala článek, musela jsem se podívat do našich záznamů, na fotky (naštěstí pojmenované, kdo je kdo :D). To jo, ale když jsme měli tolik morčátek, tak jsme ani nevnímaly, že některé chybí.

To jo, je to tak :-D To jsem ráda, že Baxík není jediný :D
Byla krásná, měl si ji původně vzít bratranec, ale bohužel :-( Jojo, má, po Alexovi, ten má totiž několik delších chlupů, ale Barney jich měl poněkud víc :D  :D

Doufejme a děkujeme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama