Prosinec 2011

Mimča jsou na světě

31. prosince 2011 v 19:54 | Anet |  Významná data a výročí mazlíků
Ano, opravdu se nám už mimča narodila. Porod jsme, ale bohužel zase nestilhli. No jo Monička si vybírá tu hodinu ve kterou nejsme zrovna doma. Ale hlavně, že jsou všichni zdraví. Narodila se nám 2 krásná miminka. Jsou celá bílá s červenými očičkami. Prostě celá po Alexkovi.
Více informací se dozvíte postupně v tomto článku.

31. 12. 2011 (20:18)
Jedna z prvních fotografií miminek.

Ne vždy přichází happy end

30. prosince 2011 v 9:58 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Jdu vám prakticky oznámit jednu novinku, nenovinku. Jedná se samozřejmě o morčátka. Ne, maličcí se ještě nenarodili a o to právě jde. Pravděpodobnost, že se narodí do 2. ledna je vysoká, jelikož když si přepočítáme termín připuštění Mony, vychází nám, že k páření muselo dojít asi maximálně 19. den od připuštění (samička morčete má totiž říji průměrně 1x za 19 dní). Připuštění proběhlo 7. října, tudíž morčátka by se měla narodit maximálně do 6. ledna 2012. My však počítáme s porodem dříve, jelikož Mony bude mít pravděpodobně morčátek více, tím pádem odhadujeme, že mláďata budou na světě maximálně do 2. ledna (tedy do 68. dne březosti, když počítáme s nakrytím v tom nejpozději možném dnu).


Tak tedy doufám, že porod morčátek do lyžáku stihneme (na místě odkud odjíždíme musíme být už /zřejmě (:D)/ v půl osmé ráno). Akorát mě bude nejvíce mrzet, že morčáky uvidím až zase za týden, kdy se vrátíme, takže prošvihnu ty nejlepší chvilky.

27. prosince

27. prosince 2011 v 19:39 | Anet |  Jak jde čas /2011/

(Fotka je z 10. 6. 2011)
Ahoj, já vím, že zase píši po nějaké době, ale chápejte to tak, že jsem prostě líný člověk i přesto, že mám docela dost času.

2. výročí úmrtí Felixe

26. prosince 2011 v 22:14 | Katie |  Významná data a výročí mazlíků
Ano, je to tak. Psal se 26. prosinec roku 2009 a náš nový přírůstek do morčecí rodiny, Felix, právě odcházel z našeho světa. Pochybuji, že mu už byl rok, jelikož jsem si ho pořizovali 30. října téhož roku.

Fotka Felixe se sněhulákem (?), kterého jsem dostala tento rok (zřejmě) k Mikuláši od tety.

Vánoce, vánoce, odcházejí ...

25. prosince 2011 v 22:33 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Tak a je to, Štědrý den je za námi. To bylo příprav, to nebylo, tamto se potřebovalo dodělat a ejhle, nakonec všechno dobře dopadlo. I když musím se tedy přiznat, že na tradiční zvyky o Vánocích jsem zapomněla. Tedy až na držení půstu, abych viděla zlaté prasátko. Nakonec jsem stejně žádné nespatřila, možná to bude tím, že jsem si za celý den dala pouze jednu mandarinku - a to prosím ještě nechtěně, protože sestra donesla do pokoje tři mandarinky a já jaksi zapomněla na zlaté prasátko a jednu s chutí snědla. No a zachvíli přišla Anet do pokoje znovu a přitom jedla chlebíček, to jsem si pak vzpomněla, že jsem jedla. Tak snad příště to s tím prsátkem vyjde. Doufám, že opět zbytečně nebudu hladovět :D.

Krmivo v zimním období

17. prosince 2011 v 11:30 | Anet |  Chov morčat
Jistě to každý z vás zná. Přišla zima a vy nevíte, co dávat morčatům k jídlu. Pořád se opakuje ta samá zelenina a na ostatní mňamky se tak trochu zapomíná → a proto jsem připravila několik tipů, kterými obohatíte vašim mazlíčkům stravu.

Lyžák

11. prosince 2011 v 16:37 | Kejtý |  Memories
Ahoj :)
Tak co, jak to jde ve škole? U mě v rámci možností dobře. Tedy až na esej do angličtiny, kterou musíme mít hotovou do pondělí. Přiznávám se bez mučení, že 150 ANGLICKÝCH slov je pro mě docela utrpení. A na téma Earliest memory? Ach ouvej, to budu mít zítra co dělat, abych něco vůbec stvořila. Také následující týden píšeme velké písemky z češtiny a angličtiny. Doufám, že už nic jiného k učení nebude. .. Doufejte se mnou, prosím

Sedmý prosinec

7. prosince 2011 v 18:27 | Anet |  Novinky z chovu
Po dlouhé době se zase ozývám a rovnou vám přináším novinky z chovu. Už dlouhou dobu jste se o našim morčících nic nedozvěděli, takže si myslím, že tento článek určitě uvítáte.
Jak jistě víte, naše Monča čeká mladé. Připouštěly jsme ji tuším tak 7. 11. a morčátka očekáváme zhruba tak kolem 14. prosince. Už asi před 2 týdny jsem si Mony chovala, protože jsem chtěla zjistit jestli už ucítím pohyby těch mrňousků. Takhle jsem to zkoušela až do dnešního dne. Právě dnes 7. prosince jsem naprosto neočekávaně ucítila jeden slabý pohyb. Poté jsem Moničku předala sestře, která mi potvrdila, že jsem měla pravdu. Ani nevíte jak mě to potěšilo.

Brněnské (před)vánoční trhy

7. prosince 2011 v 16:31 | Kejtý |  Memories
Jak možná někteří z vás ví, ve středu (30. 11.) jsem byla se školou na vánočních trzích a představení: Ideální manžel v Brně

Cesta byla velice, ale velice nepohodlná, jelikož jsme seděli po třech (jen pár lidí) a tak jsme se nemohli pomalu ani pohnout, i sundání bundy byl docela problém. Cesta trvala asi hodinku a půl, za což jsem byla nesmírně ráda.

Protože v Brně jsem byla naposledy asi v 4. či 5. třídě (tuším ve hvězdárně a poblíž Špilberku), je logické, že to tam ani trošičku neznám. Proto jsem otevřela internetové mapy a podívala se, jak to na tomto místě vypadá, kde se nachází Mahenovo divadlo a které obchody můžu někde poblíž najít. Samozřejmě, že mapa není skutečnost, ale alespoň nám vždy trošku usnadní hledání všeho potřebného - ulic, obchodů.

2. díl - Březost a porod

5. prosince 2011 v 22:19 | Kejtý |  Chov morčat
V minulém díle jsme si pověděli mnoho zásadních informací o tom, co udělat před tím, než připustíme samičku a také o samotném páření a říji. V tomto článku se zaměříme na věci poněkud zajímavější a i když se může zdát, že půjde jen o věci radostné, je opak pravdou, protože v době březosti a porodu můžeme zažít velice krušná období.