27. prosince

27. prosince 2011 v 19:39 | Anet |  Jak jde čas /2011/

(Fotka je z 10. 6. 2011)
Ahoj, já vím, že zase píši po nějaké době, ale chápejte to tak, že jsem prostě líný člověk i přesto, že mám docela dost času.

Nyní se totiž nacházím ve fázi shromažďování věcí na lyžák. Zatím spíše zjišťuji, co ještě nemám a je potřeba dokoupit. Dnes jsme například koupili bundy. Já si vybrala tmavě hnědou a ségra má šedou. Máme totiž úplně stejnou, ale to mi překvapivě moc nevadí. Potom jsem si ještě vybrala takovou šedou čepici a musím říci, že oba dva druhy oblečení se mi moc líbí. A hlavně nebyly vůbec drahé (nepatříme zrovna mezi ty, kteří nevědí co s penězi). Už to začínám pomalu balit, ale pořád nevím jestli to mám dát do cestovní tašky nebo do krosny. Krosna je o něco menší a lépe se nosí, ale do ces. tašky se toho zase vejde více. No ještě uvidím kolik toho budu mít!
Do školy musím také dělat čtenářský deník, takže jsem dnes začala s prací. Už před několika měsíci jsem četla Robinsona Crusoa, ale to bylo pouze převyprávění od Plevy, takže před Vánoci jsem si v knihovně vypůjčila tu původnější verzi, kterou už mám také přečtenou. Dnes jsem to tedy zpracovala a zbývá mi pouze hodnocení, které udělám asi zítra. Další knihou, kterou jsem četla byla Pýcha a předsudek. Dokonce jsem měla takové štěstí a zrovna to někdy teď dávali na Primě, takže jsem se samozřejmě dívala. Sice to bylo až od 10h večer do půl jedné, ale to mě neodradilo. Potom jsem si vybrala knížku, kterou napsal Petiška a to Příběhy starého Izraele. Za pololetí máme mít přečtené 3 nebo 4 knihy. Já budu mít asi ty 3, protože další do lyžáku nestihnu přečíst ani zpracovat. Za celý školní rok jich máme mít 7, takže v druhém pololetí asi přečtu 4.

Jinak maličká morčátka ještě stále nemáme a opravdu už se nemohu dočkat, kdy se Moničce narodí. Bříško už má opravdu hodně veliké. Zítra bychom ji ještě chtěly zvážit, ale uvidíme no.
Já se snad každou chvíli otáčím od počítače na morčátka, protože stále čekám, kdy se to narodí. Myslím, že si za chvíli tu hlavu vykroutím.
Kdyby byly nějaké nové informace určitě se co nejdříve ozvu (tedy pokud mi zase lenost nevstoupí do cesty :D).

No, tak co bych vám více psala, už mě opravdu nic nenapadá. Jak u nás probíhaly Vánoce už vám ségra vylíčila, takže já už se asi jen loučím a již teď vám přeji poklidně strávený Silvestr a šťastný nový rok.
Anet
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 29. prosince 2011 v 22:18 | Reagovat

Fotka je krásná. Miluju takovéhle fotky s morčátky, když ukazují ta svá rozkošná bříška a tlapičky :)
My máme taky čtenářský deník, ale stačí jedna knížka za rok, takže pohoda 8-)
Snad si ten lyžák užiješ, když se na něj takhle připravuješ.

To se určitě na maličké těšíš. Když se Lilušce (křeček) měla narodit mláďátka, taky jsem se hrozně těšila. U křečků syrských trvá březost jen 16 dní, ale zase se na ně může sahat až v 10. dnu. Ale je to takové hezké, když si můžeš ty prcky poprvé pochovat :)

2 ketsi ketsi | Web | 29. prosince 2011 v 23:19 | Reagovat

Já se musím přidat k Monisce. :o) Takové fotografie jsou úžasné a Moničce (doufám, že se nepletu) to na fotce strašně sluší. :-)
Musím se přiznat i já, že jsem líná na to napsat článek, i když mám fůru času a nemám co dělat. Ale ta lenost je holt silnější než já, většinou. :D
Jů, šedou bych chtěla i já, ale čepici. :D (A musím se přiznat, že i já nepatřím do rodiny, která by nevěděla co s penězi. Jsem ráda za to, co mám :-)). Ráda bych Ti poradila, do čeho si to máš dát, ale tohle je nadlidský úkol, takže... :D

Díky bohu, že nás ve škole nemučí se čtenářskými deníky! Pamatuji si, že něco takového po nás chtěli naposledy v 6.třídě a to jsme museli vyprávět o té knížce ještě před celou třídou. Fuj, tomu říkám příšerný zážitek. :D Koukám, že rychle čteš. :-P
Mám chuť ječet, protože jsem se na Pýchu a Předsudek chtěla dívat, ale nakonec jsem zvolila a dala přednost vtipnému Jimovi Carreymu, kterého přímo zbožňuji. Musím říct, že toho i docela lituji (No jo, když oni dají na stejný čas tři skvělé filmy, přičemž se na všechny chci podívat, ale musím si vybrat jen jeden :-(. Strašné). A přečíst si o tom knížku? Ah, ráda bych, velice ráda bych si ji přečetla...
Docela by mě zajímalo, jak to dělají Ti, kteří odmítají číst knížky a zaznamenávat o nich něco do čtenářských deníků. Opíší to z internetu?...

Áchjo, já se tak těším na ty Vaše maličké, div nerupnu nedočkavostí. Monča řádně napíná. :D Žádná lenost v tomto případě nebude, každičkou informaci o případném porodu Monči chci ihned vidět! :D
Upřímně, představa, že nebudu moct ani klidně sedět ani se učit, když bude Amy v poslední dnech březosti, je děsivá. :D
Tak Vám držím palečky, ať se mimča narodí zdravá a ať to Monička také rozdýchá. Věřím, že z ní bude opět skvělá mamina, která zaboduje. :-)
A také přeji Šťastný Nový rok a pěkný Silvestr! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama