Sedmý prosinec

7. prosince 2011 v 18:27 | Anet |  Novinky z chovu
Po dlouhé době se zase ozývám a rovnou vám přináším novinky z chovu. Už dlouhou dobu jste se o našim morčících nic nedozvěděli, takže si myslím, že tento článek určitě uvítáte.
Jak jistě víte, naše Monča čeká mladé. Připouštěly jsme ji tuším tak 7. 11. a morčátka očekáváme zhruba tak kolem 14. prosince. Už asi před 2 týdny jsem si Mony chovala, protože jsem chtěla zjistit jestli už ucítím pohyby těch mrňousků. Takhle jsem to zkoušela až do dnešního dne. Právě dnes 7. prosince jsem naprosto neočekávaně ucítila jeden slabý pohyb. Poté jsem Moničku předala sestře, která mi potvrdila, že jsem měla pravdu. Ani nevíte jak mě to potěšilo.

První pohyby bývají znatelné asi tak od 7 týdne březosti, a proto usuzuji, že je naše samička maximálně v 8. týdnu a morčátek se podle mého názoru dočkáme až za 14 dní. Je to však pouze můj odhad! Je dokonce možné, že se nám narodí na Štědrý den. Ve škole končíme 20. 12., a je dosti pravděpodobné, že budu u Mončina porodu a po více jak roku si budu moci znovu pohladit tato malá stvoření. Bude to jistě velmi pěkný vánoční dárek.
Jen mě trochu děsí, kam dáme ty malé morčíky, protože si necháme max. jedno. Tohle však řešit nyní nebudu a nechám si to na jindy.

Fotka z 22. 10.

Ostatní morčíci se mají fajn. Dostávají dostatek vitamínů, které jsou v zimě potřeba a samozřejmě mají i stálý přísun voňavého sena z babiččiné půdy. Kluci se stále nesnesou, ale s tím my už asi nic neuděláme. Stejně mě pořád udivuje, že je to přece otec se synkem, ale v morčecím světě jsou vztahy jiné než v tom lidském.
Anet
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 10. prosince 2011 v 20:53 | Reagovat

To bude úžasný vánoční dárek :-)
To můj Maxíček je vždycky v klidu a hodný, ale Šmudla bude určitě vyvádět, to je takový náš malý uzlíček nervů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama