Vánoce, vánoce, odcházejí ...

25. prosince 2011 v 22:33 | Katie |  Jak jde čas /2011/
Tak a je to, Štědrý den je za námi. To bylo příprav, to nebylo, tamto se potřebovalo dodělat a ejhle, nakonec všechno dobře dopadlo. I když musím se tedy přiznat, že na tradiční zvyky o Vánocích jsem zapomněla. Tedy až na držení půstu, abych viděla zlaté prasátko. Nakonec jsem stejně žádné nespatřila, možná to bude tím, že jsem si za celý den dala pouze jednu mandarinku - a to prosím ještě nechtěně, protože sestra donesla do pokoje tři mandarinky a já jaksi zapomněla na zlaté prasátko a jednu s chutí snědla. No a zachvíli přišla Anet do pokoje znovu a přitom jedla chlebíček, to jsem si pak vzpomněla, že jsem jedla. Tak snad příště to s tím prsátkem vyjde. Doufám, že opět zbytečně nebudu hladovět :D.


Ke snídani se u nás podávala vánočka (vypadala jako bábovka, ale chutnala vánočkově). Na oběd byla polévka, buď čočková nebo tzv. zelňačka. K večeři byl kapr (tří kilový) s bramborovým salátem. Abych pravdu řekla, kapr byl dobrý, bohužel plný kostí, takže si asi dokážete představit, jak vypadal můj talíř (proč musím mít vždycky ten nejkostnatější kus?) . V prvotním plánu bylu, že si dáme pod talíře šupinky, ale hold se na to zapomnělo, takže budeme beztak zase bez peněz :D. Po jídle následovalo rozdávání a vybalování dárků. V podstatě mě žádný z mých dárků nepřekvapil. Boty, šusťákovou bundu na běžky a kalhoty jsem si sama vybrala. Dalšími dárky byly zateplené legíny (v podstatě mi to připomíná kamaše, ve kterých jsme v dětství chodívali), šampon a deodorant. Možná si někteří z vás říkáte, že jsem dostala málo dárků, ale letos jedeme na hory, takže to máte dva a půl tisíce + 60 euro na vleky a nějaké kapesné, zateplené kalhoty a teplou bundu (tu teprve budu mít). Lyže, hole i lyžáky mám od sestřenice.

Abych taky nemyslela pořád na sebe. Co vy jste dostali od Ježíška? Doufám, že pořádnou nadílku, ať už dárků hmotných nebo těch abstraktních, protože i ty jsou důležité a zahřejí u srdce nejvíce.

Monička zatím neporodila, takže stále čekáme, kdy se nám na svět vyklubou ta malá, krásná stvořeníčka. Už se nám termín zužuje na 26.-31. prosince 2011. Jakmile se budou klubat morčátka na svět, budu vás pokud možno ihned informovat. Hraniční bod porodu je 28. prosinec (úterý) a to zrovna budeme dopoledne pryč, takže doufám, že si zrovna Mony toto datum nevybere ... měla by klid, takže ta možnost tu je. To bych zase nestihla porod, ale nevadí, hlavně, že budou morčátka včetně maminky zdraví.

PS: V rozepsaných nám leží několik článků, z nichž plánujeme určitě jeden vydat ještě tento týden :)

Kejtý
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 26. prosince 2011 v 0:11 | Reagovat

:D To já na zlaté prasátko nečekala :D pouze jsem si hodila ze srandy střevíčkem, rozkrojila jsem jablíčko a chtěla jsem lít z olova, bohužel však nebylo, tak to schytal alespoň vosk. :D Vznikly však takové patvory že ani nevím, co by mohly představovat. Tak uvidíme příští rok, třeba budu držet půst a uvidím zlaté prásátko. :D

Fuj kapr! :-|
Na Vánoce jsme ho měli pouze jednou, co si pamatuji, a jediný kdo jej jedl byla babička a mamka, přičemž nevypadaly moc nadšeně. :D U ná to byla tradičně nějaká ryba (opravdu si už nepamatuji jak se jmenovala) anebo řízek. Samozřejmě bramborový salát byl součástí. :-)
Ne, nedostala jsi málo dárků, mám jich ještě míň, heč!:D Vůbec mi to však nevadí, neboť jsem dostala i takové ty nehmotné, které mě potěšily mnohem více. A pokud se vydaří, tak ty peníze, které mi má poslat táta budou brzy hmotné na mamčiném účtu. :D Tak uvidíme, snad se zadaří a nějaká korunka bude.:-) Ostatně já si dárky hodlám vybírat po celý rok a všechny se hodlají točit kolem morčat (V mých plánech je udělat další morčátárnu speciálně pro kluky, aby se také měli dobře:-). Tak doufám, že se to povede.. Pak je tu ještě jedno přání, které bych chtěla ke třetímu výročí blogu a zároveň k patnáctinám (No jo no. Jsem strašně mladá až mě to děsí)).

Hlavně mi ty hory přežij. Obě je přežijte! :D
Je to rozkaz, takže si ho vezměte pěkně k srdci. Především si to tam užijte, už teď se mi bude stýskat. :( Ale do Vašich narozenin se doufám vrátíte (tak dlouho by jste tam asi nebyly, že? :D). Musím Vám popřát. :-P Stejně je to nefér, že jste starší. :D

Zatím maličká nejsou? Já myslela, že se Vám narodí na Štědrý den a ono nic. Nevadí. Snad to nebude trvat moc dlouhou a narodí se mimísci v pořádku. :o)))
Rozhodně až půjdou na svět, tak očekávám zprávy jakoukoliv formou. Už se na ně strašně moc těším. :o))) Už aby byly...
A 28. zrovna nejsem doma. Vy nejste dopoledne a já odpoledne. Jak na potvoru! :( Pokud bude rodit 28.12. dopoledne, tak se to zřejmě tak rychle nedozvím, ách jó.

Musím se přiznat, že bych porod samičky chtěla také zažít. Je pravda, že jsem zažila u Lorelay, ale..něco takového, jsem si pod představou rodící samičky, nepředstavovala.

Tak snad Monička porodí zdravá, krásná miminka. :-)
Držím palečky. Mimochodem, netušíš kolik jich tak předběžně bude? :) Dvě, tři, čtyři, méně, více? :o) Jsem jen pouze zvědavá, to se musím přiznat.
*
Já se přiznám, že mám jeden článek v rozepsaných, který hodlám tento rok dopsat. Jestli ho dopíši, budu šikovná. :-) Stejně tak mi tam ladem leží další hromada blbostí, kterou bych ráda zveřejnila plus nějaké další články, které by se konečně týkaly morčat a né mě. :-)
Budu se těšit až přibudou nové články. :))

2 Katie Katie | Web | 26. prosince 2011 v 20:55 | Reagovat

[1]: :D Vidíš to, já si ani nerozkrojila jablíčko, ani nehodila střevícem, asi raději proto, abych si nekazila náladu :P

Mňam, kapr byl dobrý, většinou smrdí, ale tento rok jsme kupodivu žádný zápach necítili :-D Někdy míváme i tolstolobika.

No, podle některých možná jo :D To věřím, ty potěší nejvíc. To by bylo supr, alespoň byste měli o pár korunek navíc, však víme, každá koruna se hodí :-). Tak to se budou kluci mít, u nás se žádné morčatárny neplánují, i když prostor by se nějaký našel, ale hold u nás nejsou morčata zase až tak v oblibě.
Ale jaképak přání, to jsem panečku zvědavá, co by to mohlo být :-)

Děkuji, pokusím se to tam užít. Nejvíc se bojím, toho s kým budu na pokoji, protože nerada bych měla za spolubydlící, některé namyšlené lidi, se kterými bych si nerozuměla a tudíž musela celý týden předstírat, jak je strašně zábavné poslouchat ty jejich řeči. Druhou věcí, které se bojím je samo lyžování (už jsem asi před týdnem zkoušela lyžovat a docela mi to šlo, což se absolutně nečekala - možná ne nadarmo se říká, že lyžování se nezapomíná). Ovšem s tímto se pojí další věc, které se bojím a to sice v jaké skupině budu a s kým - mám se snažit nebo dělat, jako bych v životě na lyžích nestála?.

Nezáviď ket, nezáviď. Však za pár let ti budu závidět já :-D

Určitě očekávej, budu tě informovat jako první :-). Jo přesně, jak na potvoru - mám takové tušení, že to zrovna toho 28. bude a ani nevím proč :D

Snad se dočkáš, máš před sebou ještě hodně porodů morčátek a určitě některý z nich stihneš :-)

Snad ano, musíme věřit :-). Kolik jich bude? No, nad tím jsem příliš nepřemýšlela, Mony jsme teď nevážily asi tak týden, takže nevím, nevím. Ale osobně tipuju tak 3-4.

My máme taky v rozepsaných tolik věcí a hlavně těch, do kterých se mi moc nechce. Kupříkladu druhá část článku o dovolené, přičemž článek je v rozepsaných asi od září :-P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama