Leden 2012

Před pořízením morčete

31. ledna 2012 v 11:27 | Katie |  Chov morčat
Než si pořídíme domů morče, musíme si sami položit několik otázek. Nesmíme pohlížet jen na klady chovu, protože je velice důležité respektovat i zápory. Je to jako s každým zvířetem - před pořízením jakéhokoli mazlíčka bychom měli znát alespoň několik základních informací, abychom mu mohli poskytnout co možná nejlepší péči. Čím více si o daném zvířeti přečteme, tím méně budeme nemile překvapeni. Nelze se domnívat, že morče je pouhé malé a nenáročné zvíře, protože i takovýto tvor potřebuje dostatek lásky a péče.

Škola + mini info o morčících

28. ledna 2012 v 9:54 | Anet |  Jak jde čas /2011/
Jak jste si jistě všimli, před pár dny sem ségra psala článek o školních výsledcích. Já se musím samozřejmě přidat a říci vám, jak jsem dopadla já. Bohužel takových výborných známek tolik nebylo, ale tak nevadí no.
Z angličtiny jsem v pondělí dostala za 3, protože jsem se na to samozřejmě moc neučila, ale známku na vysvědčení mi to stejně neovlivnilo, tak proč se nad tím zastavovat.
Ze ZSV doufám dostanu jedničku, teda pokud jsem středeční písemku napsala na jedničku (nejspíš jo).

Vybavení ubikace

25. ledna 2012 v 11:00 | Katie |  Chov morčat
Pohodlný život morčeti nelze zajistit jen tím, že pro něj připravíme dostatečně velkou a bezpečnou ubikaci s vyhovující podestýlkou! Důležitá je i dobrá miska, napáječka či jesličky na seno a trávu.

MEZI ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ PATŘÍ:

a) miska (na granule)
Správný výběr misky na granule je hodně důležitý, protože nevýhody odhalíme až používáním. Není proto na škodu zjistit si předem, jaké výhody má daný materiál a nakupovat už s konkrétním cílem. Není nutné kupovat misku na zeleninu či ovoce, protože morče si stejně pochoutku vytáhne ven.
MISKA MUSÍ BÝT: dostatečně velká a těžká (aby ji morče nemohlo převrátit /např. keramická/) a snadno omyvatelná

Deníček

22. ledna 2012 v 12:27 | Anet & Katie |  Jak jde čas
Občas se člověk potřebuje vypsat, proto tu máme speciální rubriku, která tady ty všechny životní zážitky i obyčejné situace sbírá a nabízí tak možnost zpětně se podívat, co se kdy zajímavého událo. Protože blog existuje již od roku 2011, informací se tu hromadí dost a tak každý rok zakládáme pro naše články rubriku novou.

Nejhorších 5 dnů v roce mám úspěšně za sebou

21. ledna 2012 v 22:14 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Zdravím a rovnou se hlasím se školními výsledky z tohoto týdne. V pondělí jsme psali z angličtiny. Přesněji řečeno z maturitního tématu - Family. Dostala jsem dvojku a jsem spokojena. Známky mi stejně vycházejí na celkem pěknou dvojku, takže mě to ani nijak nezklamalo, ani nepřekvapilo. Z biologie jsem naštěstí zkoušená nebyla (zrovna probíráme fotosyntézu a buněčné dýchání). Dozvěděla jsem se, že na vysvědčení budu mít z biologie jedničku, takže si nemůžu ztěžovat. Do ZSV jako referát jsem si vybrala Učení z psychologického hlediska, ovšem nevím, jak mi práci zhodnotila.

Nečas nad nečasy

15. ledna 2012 v 15:49 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Zdravím všechny čtenáře blogu a dopředu se omlouvám za dobu nepřítomnosti, která se nečekaně protáhla o celý týden. Původně jsem slibovala, že druhý díl "Vídně" bude zveřejněn už v neděli, 8. 1. 2012, ale hold bohužel. Nebyl čas ani nálada. Datum se nám přehouplo na neuvěřitelného 15. ledna a na blogu se nic kloudného nestalo.

Wien - 14. 12. 2011 (1. část)

5. ledna 2012 v 12:30 | Katie |  Memories
Bylo sedm hodin ráno a my, studenti 5. ročníku osmiletého gymnázia, odjížděli spolu se septimou (7. r. osm. gymn.) na celodenní výlet k našim sousedům, do hlavního města Rakouska - Vídně.

Nové fotky Bailyho a Fiškuse

3. ledna 2012 v 12:09 | Anet |  Novinky z chovu
"Nedávno" jsme pořídily nové fotografie našich odchovanců Bailyho a Fiškuse. Asi měsíc a půl ležely v našem počítači neupravené, neprotřízené, zkrátka se na ně ani "nešáhlo". Rozhodly jsme se, že je pro vás upravíme a ukážeme vám, jak se tito dva samečkové mají.
Oba morčáky má ve své péči náš bratranec, takže pokaždé co se s ním vidíme, ptáme se ho, jak se mají. Musím říci, že z nich už vyrostli pořádní lumpíci, ale strašně se bojí, takže vytáhnout si je z ubikace je vždy docela problém (nám se to, ale s trochou úsilí stejně pokaždé podaří). A pokud s sebou máme foťák, tak stačí párkrát bliknout a fotky jsou na světě. I když ne vždy kvalitní, protože znáte to, morčáček sebou trhne a je po fotce.

Za týden aneb 6 dní na horách

1. ledna 2012 v 19:55 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Neříká se mi to lehce, ale zítra odjíždíme na tolik obávaný lyžák! Nejvíce mne mrzí, že maličká morčátka uvidím až za tak dlouhou dobu a tak tedy logicky prošvihnu to nejkrásnější období. Nicméně s tím teď už nic nenadělám. Sbaleno už téměř mám a tak jsem tedy připravena, zdánlivě. Jinak s touto skutečností nejsem ani maličko smířená, ba dokonce schopna brát něco takového už jen v úvahu. No, třeba se proberu na Slovensku.