Nejhorších 5 dnů v roce mám úspěšně za sebou

21. ledna 2012 v 22:14 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Zdravím a rovnou se hlasím se školními výsledky z tohoto týdne. V pondělí jsme psali z angličtiny. Přesněji řečeno z maturitního tématu - Family. Dostala jsem dvojku a jsem spokojena. Známky mi stejně vycházejí na celkem pěknou dvojku, takže mě to ani nijak nezklamalo, ani nepřekvapilo. Z biologie jsem naštěstí zkoušená nebyla (zrovna probíráme fotosyntézu a buněčné dýchání). Dozvěděla jsem se, že na vysvědčení budu mít z biologie jedničku, takže si nemůžu ztěžovat. Do ZSV jako referát jsem si vybrala Učení z psychologického hlediska, ovšem nevím, jak mi práci zhodnotila.


V úterý jsme psali z dějepisu a písemka dopadla výborně, tedy za výbornou. Doufám tedy, že bude 1 i na vysvědčení. Písemka z němčiny mi udělala také obrovskou radost, ovšem nevím, jestli to stačilo na jedničku na vysvědčení. Také jsme v tento den psali z češtiny na umění v renesanci a humanismu a to jsem dostala za 2. Dostávali jsme také známky z chemie a já měla za jedna. Na výzo budu tedy mít jedničku, což však není překvapivé, protože kromě jedniček nemám v chemii žádnou známku :D.

Středa: Tento den nás čekala písemka ze základů společenských věd, přesněji na Sociální psychologii. Pevně doufám, že budu mít za jedna, protože bych to potřebovala jako sůl, abych měla na výzu výbornou.

Na čtvrtek původně žádná písemka v plánu nebyla, ale nakonec jsme stejně psali z fyziky (původně jsme měli písemku naplánovanou už na středu, ale děcka to ve středu domluvily až na čtvrtek). Aspoň jsem se na učivo mohla podívat trochu víc. Nakonec to dopadlo tak, že ... písemka měla následující strukturu: 1. úkol a) b) / 2. úkol a) b) c) / 3 úkol
Abych vám objasnila z čeho že jsme to vůbec psali ... z odstředivé síly, smykového tření a valivého odporu (nic vám to neříká? Mě taky ne :D). Poté, co jsem si asi dvakrát za sebou přečetla zadání prvního úkolu, napsala jsem akorát tak zápis údajů dle zadání a přešla k úkolu druhému v domění, že alespoň něco vypočítám. To jsem se ale šeredně spletla a druhý úkol se stal ještě vetší noční můrou. Asi naivně jsem se domnívala, že alespoň ten třetí příklad zvládnu, bohužel ani tady jsem, "překvapivě", nezabodovala. Nezbývalo než se vrátit k prvnímu příkladu a alespoň něco spatlat. Protože jsem si pamatovala některé vzorečky, napsala jsem je k určitým úkolům a podle nich dosadila čísla a příklady vypočítala. Tedy až na jeden, který byl tak nějak nad moje síly. Myslela jsem si, že všechno bude blbě, ale nakonec jsem zjistila, že ten jeden pouhý příklad je jedinou chybou v písemce, což mi udělalo obrovskou radost a teď už je mi jedno, jestli dostanu dvojku či snad jedničku, protože vím, že trojka by to být neměla. Tím pádem i na vysvědčení bych měla mít dvojku, což je vážně super! ;-)

Na pátek sice taky podle minulého článku žádná písemka být neměla, ale jak jsem psala, hold něco přibylo. A to sice pololetka z matiky. Pěkně prosím na celou hodinu. Byla jen z učiva na Rovnice a nerovnice v součinovém a podílovém tvaru + s absolutní hodnotou. Nebyla zase až tak těžká, jak jsem předpokládala, takže doufám, že dopadne dobře. Jediným těžkým příkladem, řekla bych, byl příklad typu: 4x - 5 > 6 + 3x > 4, protože jsem nevěděla, jak mám počítat se dvěma znaménky >. Vypočítala jsem to, jak jsem uznala za správné a tak tedy doufám, že to správné vážně bylo. Také jsme se dozvěděli hodnocení našich čtenářských deníků. U mě to dopadlo dobře (mimochodem četla jsem Jeptišku od Diderota, Robinsona Crusoa od Defoeho a Kladivo na čarodějnice od Kaplického). V tomto pololetí se chystám na četbu Romea a Julie od Shakespeara, Egypťana Sinuheta od Waltariho a Údolí včel od Körnera či Dekameronu od Boccaccia. Z češtiny budu mít nakonec dvojku, ale tak nevadí, přežiju to.

Tak tedy vidíte mé úspěchy a můj náročný týden jste si alespoň mohli trošku představit. Věřím, že toto není jediný článek zveřejněný za tento víkend a doufám, že se tu objeví i články neškolní, nejlépe ty morčácké.
Katie
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 24. ledna 2012 v 20:20 | Reagovat

My jsme psali také z Angličtiny (a ve čtvrtek píšeme zase), ale pololetní práci na téma ,My favourite film'. Popravdě, dodnes mi dělá problém SVOMPT (:D), takže spousta chyb a bohužel to byla o stupeň horší známka, než kterou jsi dostala ty. ;o( Ale jinak tam mám samé jedničky, tak doufám, že dostanu i 1 na vysvědčení. :-)
Ještě štěstí, že tě známka nezklamala, to by pak moc dobré nebylo.. :o) Co se týče biologie, tak by mne opravdu zajímalo co dostanu. Mám však blbé tušení, že stejnou známku jako ty míti asi nebudu. :o( Psychlogické hledisko? No, doufejme, že to zhodnotila na výbornou. :-) My jsme toto měli probírat jako jedno z témat, ale prý ho vynecháme. :-( Přiznám se, že mě to štve, neboť to bylo jediné téma, na které jsem se těšila.

Tak držím palce, ať je z dějepisu a němčiny 1. :o)
Ostatně, známky z chemie Ti velmi závidím, doufám, že na SŠ budu mít nějaké skvělého učitele/učitelku a mé známky z chemie budou lepší. A z renesance jsem také psali, v literatuře. :-) Upřímně doufám, že mi učitelka z češtiny dá jedničku, neboť jsem všechny velké písemné práci (jak v mluvnici, slohu tak literatuře) napsala na 1 a z velkých pís. prací nemám nic jiného jak 1 (až na jednu 2).

Sociologii jsme právě teď také probírali, pokud se nemýlím. Naštěstí ze společenských věd mám 1. Věřím, že bude i u tebe jednička. :-)

Také naše děcka domluvili písemku z pátku na středu z fyziky. :-D Odstředivá síla mi něco říká, zbytek jaksi ne. :D Já s fyzikou kamarádka nebudu, stejně tak s chemií a matikou.
Jé, tak to gratuluji k tam super výsledku z fyziky! :-) Jsi šikovná.
Musím říct, že my psali z fyziky také a první příklad jsem vypočítala bez problémů, myslela jsem si, že je dobře. A u druhého jsem si nevěděla rady a nakonec jsem spatlala nějaké blbosti, které jsem si myslela, že budou špatně. Avšak, ono to bylo přesně naopak. :-) Pomatené.

O pátku mi nemluv, psali jsme také pololetku z matiky. Opět jsem měla dobře to, co jsem si myslela, že bude špatně. Samozřejmě dopadla špatně (jak jinak), takže mám svoji očekávanou ''krásnou'' známku. Ale co, neřeším to. :-) Počítala jsem si svůj průměr a pokud dostanu svoji vysněnou 1 z češtiny i angličtiny, tak mám stále průměr do 1,5 což ještě není tak strašné. :-)
Když tak koukám na ten příklad, který jsi napsala, tak mám pocit, že rok od roku budu s matikou o něco hůř. :o( Takové šílenosti! K čemu mi to doprčic bude?! No já vím k čemu, k ničemu, nechápu, proč nás to musí učit. Za takové kraviny dostávají peníze, ach jó.

Ještě že si pamatuji hodiny literatury, jinak bych byla v koncích a netušila, jaké spisovatele/básníky myslíš. :-) Musím se přiznat, že bych si ráda dobrovolně přečetla Romea a Julii. :o)
Z češtiny dvojka? No, nevadí, co naděláš. :o) Povzbuzující je však to, že nebude žádná trojka, ne? :-) (Alespoň si myslím).

Vím jak vypadá náročný den i v praxi. :-) Šílené to je. Jsem ráda, že to mám za sebou, i když náš ještě pořád otravují s úkoly a zkoušením tento týden. :o( Opravdu přemýšlím nad tím, že se hodím marod, neboť už nemám nervy, nemluvě o tom, že jsem už od nějakého pátku nachlazená a stále to nepřešlo. Asi mi to dává najevo, že si mám konečně odpočnout. :)
No, každopádně na nějaký ten morčecí článek se velmi těším.
Ostatně, jak se mají prďolky malé? :-) Je to opravdu klučina s holčičkou, anebo nakonec jinak? A mají drobci už jména? :-) Já vím, hromada otázek, ale já jsem celá nedočkavá. Tak se těším, až se o nich něco nového dozvím. :o)))

2 Katie Katie | Web | 26. ledna 2012 v 17:54 | Reagovat

[1]: Nejsi sama, i mě to dělá problémy a navíc pořád zapomínám na a/an :D

Snad zhodnotila, protože budu mít na výzo za 1 :-) To si dobrá :-)

To jo. Nakonec mám z fyziky za 1 :-D
Jo, že? Takové kraviny v životě neupotřebíme! :-P

My máme číst Romea a Julii povinně a už asi 14dní sháním knížku, kterou snad nikdo nemá. Taková klasika a nikde nic :D. Jojo, naštěstí nebude :-)

Dobře se mají. Rostou jako z vody a já pořád slibuji článek a on nikde, vím vím... Ano je a jména předběžně mají (kluk už má jisté, holčička zatím jen předběžně :-P )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama