Únor 2012

2. narozeniny Bailyho, Fiškuse a Valentýnky

21. února 2012 v 19:19 | Anet |  Významná data a výročí mazlíků
Ano, jsou tomu již dva roky, kdy na svět přišla tři malá morčátka. Narodila se, naší již zesnulé Rozárce, přesně 14. 2. 2010 v brzkých ranních hodinách. U porodu jsme byly, takže jsme viděly, jak se klubou na svět. Existují i videa z porodu, která máme na našem kanálu na Youtube, ale nejsou veřejná, a tak to také zřejmě zůstane. První poznávání pohlaví nebylo příliš věrohodné - o tom se můžete přesvědčit na těchto fotografiích:

Hlavním tématem hotová sněhová kalamita

16. února 2012 v 20:51 | Katie |  Jak jde čas /2012/
První informací, která pro mne byla dnes asi nejpodstatnější, byla skutečnost, že autobusy někde zabloudily a my nemusely do školy. Zprvu se zdál být tento den obyčejný, ani mne nepřekvapily krásně zaváté naše vchodové dveře. Jelikož máme se sestrou zvyk chodit ráno ještě za mamkou do mateřské školy (která je vedle zastávky), kde pracuje, vyšly jsme z domu rovnou tam (cca v 7 hodin). Prvním příznakem (kromě toho, že silnice byla tak trochu zavátá sněhem - i když tedy bylo vidět, že se silničáři snažili), že něco evidentně není v pořádku, byl návrat sousedovic syna od zastávky (jezdí dřívějším autobusem).

Farmerama

15. února 2012 v 11:00 | Anet |  Zamrkej
Ráda bych vám představila jednu online hru. Její název je farmerama a sídlí na webové stránce www.farmerama.cz.
Hru jsem úplně náhodou objevila minulý rok na konci dubna. Od té doby ji hraji každý den. Farmeramu nehrají jen hráči z České republiky, ale i Slovenska, Německa a dalších zemí. V této zábavné hře jde o farmaření. Musíš se tedy starat o svoje zvířata, sázet plodiny, sklízet plody na stromech ...

Fiškus († 10. 2. 2012)

11. února 2012 v 11:04 | Katie |  Významná data a výročí mazlíků
Bohužel musím oznámit smutnou zprávu. Jedná se o nečekané úmrtí našeho odchovance z února roku 2010. Včera ráno byl bohužel nalezen v ubikaci už mrtvý, avšak my věříme, že teď už mu bude jen a jen dobře :). Možná je na tom nejsmutnější právě ten fakt, že zemřel pouhé čtyři dny před svými druhými narozeninami, které teď oslaví už jen jeho sourozenci z vrhu - jeho spolubydlící Baily a naše Valentýnka.

Novinky a první velké fotografování „céček“

9. února 2012 v 20:55 | Anet & Katie |  Novinky z chovu
21. 1. 2012
Přináším novinky z chovu morčat. Jak mnozí víte, malá morčátka se Mony narodila na Silvestra a my zrovna hned 2. ledna odjížděly na týden pryč. Dnes je to tedy 22. den od narození dvou bílých prcků s červenýma očima, kteří se nám už začínají vybarvovat do himalájské kresby, kterou získali po taťkovi Alexovi. Jejich porodní váha se pohybovala mezi 100 gramy (samička 105 g, sameček 95 g), takže nebylo třeba dokrmování. Jedno morčátko je samec, druhé samička, právě tak, jak jsme to přepokládaly již den po porodu. Teď lze jen tipovat, zda morčátka zdědí po tatínkovi nějaké delší chlupy. Po příjezdu z hor (8. 1. 2012 - cca týden po porodu) jsme morčátka vážily a výsledek byl u holčičky 140 g, u kluka 130 g, takže nám oba přibrali 35 g. Netroufám si tvrdit, zda je to málo, hodně či akorát, protože v tom ještě nejsem sběhlá a morčátka takto pravidelně vážíme poprvé.
Katie
POKRAČOVÁNÍ + FOTKY v celém článku

Péče o drápky

8. února 2012 v 12:46 | Anet |  Chov morčat
Drápky krátíme dle potřeby, protože každému morčátku rostou jinak rychle. Dlouhý drápek totiž morčeti brání v chůzi a má větší tendenci deformovat prsty (s tím máme bohužel vlastní zkušenost). Drápky krátíme kleštičkami na drápky, speciálními nůžkami pro hlodavce nebo tzv. cvakačkami na nehty, kterými krácení provádíme i my.