Hlavním tématem hotová sněhová kalamita

16. února 2012 v 20:51 | Katie |  Jak jde čas /2012/
První informací, která pro mne byla dnes asi nejpodstatnější, byla skutečnost, že autobusy někde zabloudily a my nemusely do školy. Zprvu se zdál být tento den obyčejný, ani mne nepřekvapily krásně zaváté naše vchodové dveře. Jelikož máme se sestrou zvyk chodit ráno ještě za mamkou do mateřské školy (která je vedle zastávky), kde pracuje, vyšly jsme z domu rovnou tam (cca v 7 hodin). Prvním příznakem (kromě toho, že silnice byla tak trochu zavátá sněhem - i když tedy bylo vidět, že se silničáři snažili), že něco evidentně není v pořádku, byl návrat sousedovic syna od zastávky (jezdí dřívějším autobusem).

Cestou dál jsme musely projít prakticky zasypanou křižovatkou, až potom jsme se dostaly ke školce. Mezitím, co jsme zde stály (mimochodem asi 20 minut), musela mamka vyřídit 6 telefonátů od rodičů dětí (většinou, že se nedostaví). Čekaly jsme, čekaly, ale nic nejelo, takže jsme šly s radostí domů. Sněžilo skoro celé dopoledne a první autobus jel až o půl jedné a ještě k tomu na jiný směr než bychom potřebovaly, takže hotová paráda :-). Stejně si myslím, že se do školy dostalo tak akorát pár těch místních, které beztak poslali domů, protože ve zprávách jsem slyšela, že v našem regionu byla hotová kalamita a řidičům se doporučovalo vůbec nevyjíždět. Sice to s tou kalamitou u nás nebylo zcela nejhorší (hůře bylo asi o 10 km dál), ale i tak bylo prostě Prostějovsko riziková oblast, kde bych vám vůbec neradila jezdit. U nás na zahradě máme napadaného sněhu tak po kolena. Vyfotila jsem pohled ven z našeho pokojového okna a potom jsem chtěla pokračovat venku. Bohužel foťák se mezitím vybil, takže se doteď nabíjí, takže vám nemůžu ukázat ani ty fotky, které mám (s tím, že nevím, zda budou vůbec k použití). Momentálně už nesněží (bohužel :P), je jasná obloha plná hvězd a z balkonového zábradlí nám visí menší rampouchy. Zítra ta škola asi vyjde (to máme psát zrovna písemku z biologie a má se zkoušet z dějepisu - na dnešek samozřejmě zrovna nic naplánovaného nebylo, že ..) ...

Jinak zítra jdu ke kadeřnici, takže doufám, že budu odcházet spokojená a že se tam vůbec dostanu, že jo. Plánuji také znovu "henění", protože jsem si už na podzim koupila novou hennu, francouzskou Henne color, měděnou (100 g), která stála neuvěřitelných 150 Kč. Takových peněz to stojí, tak aby z toho něco kloudného vyšlo :D. To víte, já stále toužím po červené ...
Mějte se hezky a užívejte sněhu dokud je .. Katie
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 16. února 2012 v 21:55 | Reagovat

Ach, jak Vám závidím. Jižní Morava si o tomto může nechat jen zdát. :-) Sice tu byla nádherná chumelenice, na kterou se každou hodinu koukám z okna, ale vždy to roztaje. :o( Možná sem tam někde je nějaký centimetr sněhu, ale nic pořádného u nás bohužel není.
A že je u Vás kalamita jsem také slyšela ve zprávách, ty videa opravdu stály za to. :D Popravdě? Docela Vám i závidím. :o) Na prostějovsku jsem už byla, ale ve sněhu teda ještě ne. :-) Může to být zajímavé. Váu, tolik sněhu na zahradě? To já se můžu chlubit maximálně tím, že máme před domem takové tři centimetry na trávníku. :D
A na případné fotky se těším. :-) Chtěla jsem jít v té chumelenici jít fotit ven, ale nějak se mi nechtělo do zimy, tak jsem se na to vyprdla. Ostatně fotila jsem z okna, ale že by byla vidět ta hromada sněhu co poletovala vzduchem, to ani náhodou. :o/
To je jak napotvoru, že když se má psát písemka, tak se do té školy prostě musí. Zákon schválnosti, no. :) A tak třeba do rána bude další kalamita a opět se do školy nedostanete.

Jů, tak držím palce ať je z toho něco kloudného. Ah, červená, taky by se mi líbila... :-)

2 ketsi ketsi | Web | 17. února 2012 v 15:07 | Reagovat

Zdravím na Prostějovsko! ;-)
Dnes 17.2.2012 se nám narodila krásná trojčátka od Amy. :-) Jsou dvě sheltie (zřejmě oba kluci) a jeden coronet (holčička). Barvami si jistí zatím nejsme, ale 100% vím, že jsou všichni aguti - žádná celá čokoládka po Mathim. :o) Ostatně vypadá to, že holčička je satén, klučíci mají pouze SG. A také mají překrásné porodní váhy - 106g, 109g, 110g. :o)))
Více informací i s fotografiemi jsem dala na blog. Fotky jsou však za nic, jsou nekvalitní ale jsou. :-)

3 Anet Anet | Web | 17. února 2012 v 16:38 | Reagovat

[2]: Děkujeme za komentář. :-) Mimča jsou moc moc pěkná. Mně osobně se nejvíc líbí krémové, ale ostatní mají taky moc pěkné barvičky. :-)

4 Katie Katie | Web | 18. února 2012 v 11:57 | Reagovat

[1]: No u nás to teď právě taky taje :-| Je tu sice dost sněhu, dokonce jsem před chvilkou byla venku a viděla na zahradě hotové naváté kopce, ale obávám se, že to bílo dlouho nevydrží :-(. Tak snad vám ještě něco napadne :D.

Jo to přesně platí, (kalamita už na silnicích v pátek bohužel nebyla - spíš doma) jsem byla právě v pátek zkoušená z dějepisu (jojo, být 17 v abecedě není zrovna velká výhoda), naštěstí jsem dostala alepoň za 3, kdyby mě zkoušel dál, asi by zjistil, že vůbec nic neumím. Taky jsme psali z biologie, což je další pohroma, troufám si tvrdit, že dopadne ještě mnohem hůře ..

Děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama