Novinky a první velké fotografování „céček“

9. února 2012 v 20:55 | Anet & Katie |  Novinky z chovu
21. 1. 2012
Přináším novinky z chovu morčat. Jak mnozí víte, malá morčátka se Mony narodila na Silvestra a my zrovna hned 2. ledna odjížděly na týden pryč. Dnes je to tedy 22. den od narození dvou bílých prcků s červenýma očima, kteří se nám už začínají vybarvovat do himalájské kresby, kterou získali po taťkovi Alexovi. Jejich porodní váha se pohybovala mezi 100 gramy (samička 105 g, sameček 95 g), takže nebylo třeba dokrmování. Jedno morčátko je samec, druhé samička, právě tak, jak jsme to přepokládaly již den po porodu. Teď lze jen tipovat, zda morčátka zdědí po tatínkovi nějaké delší chlupy. Po příjezdu z hor (8. 1. 2012 - cca týden po porodu) jsme morčátka vážily a výsledek byl u holčičky 140 g, u kluka 130 g, takže nám oba přibrali 35 g. Netroufám si tvrdit, zda je to málo, hodně či akorát, protože v tom ještě nejsem sběhlá a morčátka takto pravidelně vážíme poprvé.
Katie
POKRAČOVÁNÍ + FOTKY v celém článku


7. 2. 2012
Tento článek byl rozepsán už od 21.1, takže nyní už víme něco víc. A to, že morčíci mají pěkně zbarvená ouška jako jiní himalájci. Jelikož jsme dřívější dva vrhy pojmenovali na písmena A a B, nyní dostali morčíci jména na C. Samičce jsme vybraly Connie [Koný] a samečkovi Carlislie [kárlislý]. Také jsme zjistily, že klučík má delší chlupy než jeho sestřička (která je krátkosrstá), a proto je tedy jasné, že to zdědil zřejmě po Alexových rodičích (či po jednom z rodičů).

9. 2. 2012
Nyní oba dva váží 320 gramů. Můžete si již všimnout jejich uší, protože ta jsou pěkně zbarvená (uši má více zbravené sameček Carlislie, čumáček také, ale ne příliš výrazně). Nejvýraznější vlastností je jejich pískání, protože ať jsou napapaní nebo ne, neustále se takto projevují. Carlislie bude zřejmě dlouhosrstý morčáček, jelikož jeho srst již teď přesahuje 3 cm. U Connie je srst o dost kratší, ale v dalších týdnech či měsících se mohou projevit geny po Alexovi v podobě několika delších chlupů. První větší focení proběhlo právě dnes přičemž mohlo vzniknout cca 50 fotek, ale z nich se povedlo něco kolem desíti - některé můžete zhlédnout pod textem. Oba morčáci nabízíme k prodeji a nerady bychom došly do situace, kdy by musely do zverimexu.Doufáme, že jsme vás s článkem potěšily a věříme, že fotografování nebylo poslední. S dalšími novinkami a snad i fotografiemi bychom se rády hlásily už za týden :-)
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 9. února 2012 v 22:18 | Reagovat

Jů, Ti tedy měli krásné porodní váhy, hlavně slečna. :-) Abych pravdu řekla, netuším, kolik tak malá morčátka přibírají, ale myslím, že nějak tak nějak, jak přibrali ty vaše. :o) Uvidím, jak na tom budou Ti naši, pak se ráda ozvu. :-)

Tak přeci jen to budou himalájci, koukám, že mají na ouškách pigmentovou linečku. Slyšela jsem, že prý v chladnu ty barvy tmavou u himalájků.
A jméno holčičky mě přímo zabíjí. :o)) Takové jméno se mi strašně líbí, také bych ho ráda uplatnila na svém odchovu ve vrhu C. :-) A sameček má velice zajímavé jméno, ještě jsem takové ani neslyšela. :o)

Koukám, že po taťkovi bude syn, krásný dlouhorstý a po mamině bude krátkosrstá samička. :o) Pěkné.. Stejně zajímavé, že nemají po mamině nějaký kus barvy, že jsou po taťkovi. :D

A budu držet palce, aby drobci našli láskyplné domovy, protože si to zaslouží. :o)) Mimochodem jsem strašně ráda, že tento článek s úžasnými, kvalitními fotkami vyšel. :-) Konečně mám nad čím slintat. :D :o)

PS: Teď jsem se tak zadívala na jejich ouška ještě jednou a vidím, jak se Carlisliemu (asi to špatně skloňuji :( omlouvám se) klopí krásně ouška. :o)

2 Anet Anet | Web | 9. února 2012 v 22:32 | Reagovat

[1]:Děkujeme. Tak to jsem zvědavá, jak budou přibírat "tvoji" morčáčci.

O tom teda já nemám ani páru - zajímavá věc :-)
Děkujeme za pochvalu, jsme moc rádi, že se líbí.

No asi to tak bude. No já si právě přála, aby se nám narodila krémová samička, tu bych si totiž nechala, ale narodili se himalájci no. :-D

Snad se nám pro ně povede někoho sehnat.  No než my se k tomu článku dokopaly.

Myslím, že takto bychom to také skloňovaly. :)

3 ketsi ketsi | Web | 5. března 2012 v 16:04 | Reagovat

Ahojda, tak hlásím jak nám mimina přibírají. Je to pro mě teda novinkou ten jejich náběr gramů, nikdy jsem morčulky nevážila, tak jdu srovnat s těmi vašimi. :o) Naši jako týdenní měli všichni nad 131 nebo 132gramů. A to měli porodní váhu všichni nad 105gramů. :o)
A v současnosti mě teda trochu děsí. :D Ve dvou týdnech měli od 172gramů do 180 a teď mají všichni ve svých dvou týdnech a třech dnech šílené váhy. Od 200 do 220. :D Jak to tak vidím, tak snad budou mít ve svých třech týdnech všichni 250gramů. :D (hlavně kluci, Ti jsou opravdu velcí).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama