Když nám štěstí přeje

24. března 2012 v 15:21 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Zdravím návštěvníky blogu a předem se omlouvám za moji nepřítomnost. Jdu vám oznámit jednu příhodu, která se nám stala před několika týdny. Abych se přesněji vyjádřila, jde o tak "trochu" vytopenou koupelnu a záchod. Však víte, jak jsem tu psala o sněhové kalamitě. Takže přesně den na to byla kalamita u nás doma.

O tom, že něco není v pořádku, jasně naznačoval fakt, že stropy byly celé mokré a na zemi mohlo být takových 5 centimetrů vody. To ale ještě nebylo nic proti tomu, co se dělo dál. Když jsme vylezli na půdu, byla tam veliká kaluž vody a z trubek, které vedly od bojleru, tekla docela silným proudem voda. Nezbývalo než dojít pro kbelíky a mísy a začít s tou pohromou něco dělat. Stačila necelá minuta a mísa byla plná, takže jsme z ní museli miskou vybrat vodu do kbelíku a zbytek (tolik, abychom mohli mísu naklonit bez toho, aby hrozilo vylití) přelít už rovnou z mísy. Takže v takovém propočtu stačily pouhé dvě mísy a necelé dvě minuty k naplnění kbelíku, který jsme následně museli snést ze sklapovacích schodů. Otázka byla, jak dlouho to tak můžeme dělat. Já a Anet musely do školy, mamka do práce, takže to vše měla na starost starší sestra. Pokoušely jsme se dovolat taťkovi na mobil, ale dělá v šíleném hluku, takže neslyší mobil zvonit a ani necítí vibrace. Horší bylo, že voda tekla čím dál větším proudem. Jak to celé dopadlo jsme se dozvěděly až po škole. Možná, že i vás to vcelku zajímá. Takže mamka přišla z práce, aby mohla pomoct sestře. Taťkovi se nakonec dovolala, ale ne na mobil, nýbrž na vrátnici, kde už ho vyhlásili, takže přijel tím nejbližším autobusem, vodu zastavil a potrubí nějak spravil. Následoval nemalý úklid koupelny, záchodu a nakonec i chodby, odkud ze stropu taky něco nateklo. Ještě pár dní po havárii nám chodba, koupelna i záchod voněli takovou tou vůní, kterou cítíme, když jsou čerstvě natřené stěny. Měli jsme docela dost zplesnivělé stropy na záchodě i v koupelně, teď už tomu tak naštěstí není. To víte, savo je savo :-).
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 25. března 2012 v 13:16 | Reagovat

Ahoj Katie, o stanování je velký zájem a chtěla bych abys tam přijela, proto už teď můžeš vyplnit přihlášku: https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dEw5QjZZeVNSSm4taURSRWItN0FyMmc6MQ
Budu počítat s tím že možná nedorazíš ;)

2 Moniska Moniska | Web | 26. března 2012 v 19:27 | Reagovat

Ahoj v pátek v 19:00 hodin je schůze na chatu (http://blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=264170) pro zájemce na stanování, dozvíš se tam všechny potřebné informace a bude i místo pro dotazy :). Doufám že se dostavíš =).

3 Moniska Moniska | Web | 26. března 2012 v 19:28 | Reagovat

spam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama