Včera, dnes a zítra

31. března 2012 v 13:32 | Katie |  Jak jde čas /2012/
No, popravdě jsem měla v plánu psát už mnohem dřív, ale pořád jsem se jaksi nemohla dokopat. Tento týden byl docela pecka, ve škole. V pondělí jsme psali z češtiny na klasicismus (naštěstí mám za 1). Ve středu jsme psali čtvrtletku z matiky, ze které mám za 3 díky blbým chybám z nepozornosti. Čtvrtek patřil chemii, u které nemám jistotu, jestli se mi podařila. Myslím, ale že to bude taková hezká dvojka (když já bych potřebovala jedničky). Pátek byl naprosto nejhorší den z celého týdne, psali jsme velkou písemku z dějepisu (z 5 dokonale popsaných A4), na kterou jsem se učila cca od začátku týdne (no pravda je ta, že jsem se začala učit někdy v pondělí, do středy jsem uměla skoro 2 stránky a zbytek jsem se doučila v podstatě ve čtvrtek večer a v pátek ráno v autobuse a před začátkem hodiny).

Nejsem kouzelník, takže jsem si musela napsat tahák z půl stránky, co jsem se nestihla naučit :D. Nakonec mi stejně byl k ničemu, protože jsme dostaly otázky z toho, co jsem uměla. Mimochodem tři otázky z celých pěti stránek, což mě jako docela naštvalo (člověk se na to učí minimálně 5 hodin). To v pátek ale nebylo vše, poslední hodinu nás čekala slohovka, respektive popis. Nejlepší na tom bylo, že jsme si nic dopředu nemohli připravit a museli vše stihnout za 60 minut, jako u maturity. Dostali jsme asi 6 zadání a měli si vybrat jedno, řeknu vám, moc na výběr fakt nebylo. Nakonec jsem si vybrala téma: Zákoutí, kam se ráda vracím (ono mi více méně nic lepšího nezbývalo). "V kůži záchranáře" (popis zimní záchranářské akce) či popis pracovního postupu při výrobě ptačího krmítka z kokosu jsem vyřadila rovnou ...


Co plánuji na víkend?
• Původně jsem chtěla batikovat (jojo, koupila jsem si zelenou barvu), nakonec to ale přeložím, jelikož je škaredě a vypadá to, že každou chvíli začne pršet ... bohužel ani v brzké době to s počasím nevypadá nijak dobře. Jinak sem určitě přidám návod, jak na batiku. Našla sem i návody na jiné druhy, které bych taky ráda zkusila (např. s voskem), ale zatím jsem je podrobněji nestudovala.
• Začaly jsme se "stavbou" výběhu pro morčátka
Možná už dnes začneme se sázením pšenice (záleží jestli nezačne pršet), která pokryje zatím málo zatravněnou plochu přichystanou pro výběh. Ještě nemáme vymyšlené zabezpečí, takže na tom budeme taky muset zapracovat. Stále u nás bydlí Carlislie a Connie. Carlie bydlí s Alexem, Con s Moňuldou a Valentýnkou, Baxík sám (ale vzájemně s holkama se vidí :D). Teď už všichni bydlí nějaký čas venku :-).
• Chtěla bych si taky udělat svoje vlastní originální triko vyrobené "technikou" různého stříhání a nastřihování. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne. Uvidíme, zda se zadaří a budu v tom moct chodit aspoň doma :D.
• Rovněž plánuji zkouknutí různých tipů, jak si vylepšit obyčejné triko nebo obecně oblečení, jelikož na tom docela ujíždím. Nechci nosit to, co každý (nesnáším, když má někdo na sobě něco stejného). Neustále se divím, že existují osoby, co prostě musí mít úplně tu samou věc, co lidi v jejich okolí ... noo .. kroutím nad tím hlavou a snažím se to s neúspěchem pochopit. Ne, že bych chtěla nějak extra vyniknout v davu (heh .. to bych fakt nerada), ale prostě myslím, že svým vlastním stylem a špetkou originality nikdy nic nezkazím.

Zatím ahoj, až mě zase popadne psaní, ozvu se, Katie
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 2. dubna 2012 v 16:54 | Reagovat

Koukám že jsi měla náročný týden, vůbec nezávidím.

To se mají, morčidla :). Já Maxíka pouštím normálně ven, na zahradu volně, může chodit kam chce a Šmudlu dávám pod klec :)

2 Katie Katie | Web | 3. dubna 2012 v 19:17 | Reagovat

[1]: Ano, to máš pravdu :-) U nás to tak dlouho praktikujeme s holkami a kluky. Většinou holky můžou běhat volně po zahradě a kluci jsou pod klecí (Ála s Carliem a zvlášť pak Baxík). Proto chceme „stavět“ výběh - aby všichni měli přiměřeně místa :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama