Květen 2012

Fenka Bridgi a fotoaparátová mánie

28. května 2012 v 13:57 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Aby se vám článek hezky četl, rozdělila jsem ho do několika odstavců, ke kterým jsem připsala i nadpisy, abyste věděli, co bude hlavním tématem úseku.

1. FOŤÁK
Konečně je objednána nová obrazovka do foťáku, jelikož jak jistě dobře víte, přes tu stávající (původně rozprasklá jen do půlky) není vidět už vůbec nic. Vybrala jsem ji sice už před několika měsíci, ale teprve teď jsem se dokopala k akci. Měla jsem vyhlídnutý displej za cca 16 dolarů, ale bratranec mi ukázal jinou stránku, kde prodávají stejný typ za nějakých 14 USD (takže asi nějakých 300 Kč). Mělo by to dojít do 7 týdnů, takže doufám, že to do konce školního roku (případně do začátku prázdnin) dorazí a foťák bude po velice dlouhé době plně v provozu. Zatím jsme sundali kryt, takže doufám, že i úspěšně vyjmeme rozbitý displej a nahradíme jej tím novým (a pak samozřejmě i vše správně smontujeme do původního stavu). Kdybych měla dávat foťák do opravny, vyšlo by mě to minimálně na několik stovek, ba i nějaký tisíc, což bych si fakt dovolit nemohla.

Jak zlepšit své školní výsledky?

20. května 2012 v 17:09 | Katie |  Zamrkej
Najít člověka, který ví, čemu se při učení raději vyvarovat a na co naopak klást větší důraz, není lehké. Setkáváme se totiž spíše s lidmi, kteří už sice za sebou několik let ve školních lavicích mají, ale stále se neumí správně učit.

VE ŠKOLE

+ Snažte se v hodinách pochytit co možná nejvíce informací (dávejte pozor!), zaměřte se na důležité informace, nadbytečnými připomínkami se nezatěžujte. Většina učitelů na střední (a mnohdy i na 2. stupni ZŠ) odmítá psát zápis na tabuli - pište vše, co vám vyučující diktuje (v jiném případě si dělejte poznámky o výkladu). Dbejte alespoň na minimální úpravu!
  • TIP 1 - když jsem pozadu: Pokud nestíháte psát a u toho dbát na úpravu pro pozdější učení se, zaměřte se raději na samotné písmo (abyste ho později po sobě přečetli), pracujte jen s jeho velikostí (nadpisy a podnadpisy - používejte číslice a písmena, popř. symboly či podtržení). Barevnou a další specifickou úpravu raději nechte na doma (vystačíte si s propiskou). Pokud jste pozadu při předmětech jako matematika (kde rýsujete, načrtáváte, počítáte), vynechejte některé příklady (zapisujte si pouze výsledek, případně postup, abyste si s tím doma věděli rady). Vždy mějte po ruce potřebné knihy, sešity a jiné pomůcky.

Není to poprvé a jistě ani naposled

15. května 2012 v 14:20 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Ano, říkejte si co chcete, máte pravdu. Kašlu tu na to, ale lenosti se poručit nedá. Stejně tak bych mohla mluvit o mojí úspěšnosti ve škole.
Není to poprvé a jistě ani naposled
Předpokládám, že na vysvědčení budu mít tak o dvě, možná tři dvojky víc, protože se mi nic nechce a tak trochu všechno nechávám plavat - ať se to samo se sebou popere.

Máte-li náladu, poslechněte si jednu z mých momentálně oblíbených písniček - Čekám na signál