Fenka Bridgi a fotoaparátová mánie

28. května 2012 v 13:57 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Aby se vám článek hezky četl, rozdělila jsem ho do několika odstavců, ke kterým jsem připsala i nadpisy, abyste věděli, co bude hlavním tématem úseku.

1. FOŤÁK
Konečně je objednána nová obrazovka do foťáku, jelikož jak jistě dobře víte, přes tu stávající (původně rozprasklá jen do půlky) není vidět už vůbec nic. Vybrala jsem ji sice už před několika měsíci, ale teprve teď jsem se dokopala k akci. Měla jsem vyhlídnutý displej za cca 16 dolarů, ale bratranec mi ukázal jinou stránku, kde prodávají stejný typ za nějakých 14 USD (takže asi nějakých 300 Kč). Mělo by to dojít do 7 týdnů, takže doufám, že to do konce školního roku (případně do začátku prázdnin) dorazí a foťák bude po velice dlouhé době plně v provozu. Zatím jsme sundali kryt, takže doufám, že i úspěšně vyjmeme rozbitý displej a nahradíme jej tím novým (a pak samozřejmě i vše správně smontujeme do původního stavu). Kdybych měla dávat foťák do opravny, vyšlo by mě to minimálně na několik stovek, ba i nějaký tisíc, což bych si fakt dovolit nemohla.2. "FOŤÁK" ČÍSLO DVĚ
Také při takovém povídacím večeru s bratrancem jsme "projeli" všechny možné vzpomínky, především o morčatech a již zesnulých mazlících vůbec. Díky tomu jsme si vzpomněli i na dávno odložený foťák na půdě, který jsme kdysi dávno (vážně už to pár let bude) vyhrály v tombole. Přesněji řečeno jde o tzv. jednorázový foťák, na kterém jsme před těmi několika lety pořídili fotky ("aparát" umožňoval pouze necelých třicet kusů). Na některých fotkách by mělo být naše již dávno zesnulé (a vůbec první morče) - Zlatuška (která byla zakladatelkou našeho prvního chovu) a také náš (i když bydlel u prarodičů, jejichž domek je hned vedle našeho) první kocour - Minda. Nevím, co je na ostatních, ale tak uvidíme. Film by měl jít vyvolat takže můžeme jen čekat, i když jestli vůbec máme na co - foťák ležel několik let na půdě, kde bývá v zimě fakt chladno a v létě zase opravdu katastrofální vedro. Každopádně vás budu informovat, jak Color negative dopadl.

3. ŠKOLA ANEB NĚMCI NE(BUDOU)
Možná si vzpomínáte na informaci o tom, že k nám měli přijet Němci. Tuto akci pořádá škola, ale my se jí bohužel účastnit nebudeme, i když jsme původně měly. Hold Sarah, která k nám měla dojet, nepřijede, tudíž pravděpodobně místo týdne stráveného společnými aktivitami zůstaneme sedět ve škole a zřejmě se budeme učit nebo alespoň minimálně nudit. Jinak tento týden budou maturity, takže budeme mít takové volnější vyučování (tedy aspoň doufám). Pak bude asi nejpernější týden učení a následně týden, kdy dojedou ti Němci (které má ani ne půlka třídy). No a v pondělí pak jedeme na výlet (na 3 dny). Posledních pět dní budou už asi volnější hodiny a beztak i nejnudnější.

4. PRÁZDNINY
Nevím jak vy, ale já rozhodně nehodlám strávit dva měsíce volna sezením doma. Doufám, že mi vyjde sraz v Písku (jestli mi to rodiče nakonec dovolí). Pak bych taky ráda šla někam na brigádu, minimálně na měsíc (kterou zatím nemám, i když ji už asi 3 měsíce sháním, odepisuji jak blbec. A když už to vypadá nadějně, nakonec z toho nějak sejde). Chtěla jsem na sběr jahod někam do téměř 200 km vzdáleného kraje (asi 2-3 hodiny cesty), ale vypadá to, že to nevyjde, jelikož se mi nedostalo odpovědi. Sice bych si musela zařídit vlastní ubytování i stravu, ale to je vedlejší, protože bych určitě nejela sama. Tak uvidíme, jestli něco nakonec vyjde a zda vůbec by jel někdo případně se mnou.

5. FENKA BRIDGI
Také jsem o víkendu trošku pátrala po psích stránkách. Zatím jen tak zběžně, abych alespoň něco načetla (pokud znáte dobrý web o psech, prosím, napište mi jeho adresu). Abych osvětlila to, proč pátrám po těchto informacích. Ne, psa mít nebudu, i když bych chtěla. Štěně bude mít bratranec a ačkoli to bude jeho pes (tedy jeho rodiny), já si ho trošku přivlastňuji a počítám s tím, že ho budu občas cvičit a chodit s ním na procházky (i když dobře vím, že ho budu vidívat opravdu málo). Pojedou si pro něho na konci června. Matka je kříženec labradora s německým ovčákem a otec neznámý, jelikož se jim fenka zaběhla. Kdo by chtěl vidět i fotky a dozvědět se další informace, nechť mi napíše. Dlouho jsme přemýšleli, jak štěňátko pojmenovat, ale nakonec jsme ze jména Bridgen (myslím), které vymyslel právě bratranec, stala Bridgi. Sice mi vysvětloval, kde na to přišel, ale já to jaksi zapomněla.

Věřím, že vám článek nepřišel tak dlouhý, jak to zprvu mohlo vypadat. Snad se zase najde chvilka, kdy bych s chutí napsala deníkový článek, aniž bych se musela přemáhat.
Katie
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 28. května 2012 v 20:59 | Reagovat

Určitě bych na něco zapoměla takže se vyjádřím hezky bod po bodu :-)

1) To by mě asi hodně štvalo, pořád fotím zvířata, hlavně teď Miška jak roste a tak :o). Snad se to rychle spraví, fotky tvých morčátek jsem už dlouho neviděla :-)

2) Vždycky je hezké když se najdou staré fotky třeba v mobilu nebo ve foťáku :-). Já jsem procházela PC a našla jsem fotky sebe a Maxíka když jsem si ho přivezla. Nemůžu uvěřit že jsme oba byli tak malí :D . Ale jsou to hezké vzpomínky. Bohužel nemám žádné fotky naší bývalé labradorky. Dali jsme ji pryč, protože jsem byla hodně malá a rodiče neumí vychovávat psa, akorát jí mlátili když něco provedla. Ale tak matně si jí pamatuji, byla nádherná..
Tak snad to foťák přežil a ty se budeš moci na svojí morčinku kouknout :o)

3) To by se mi líbilo, mít doma nějakou kamarádku. Ale bála bych se že to bude nějaká fiflena a budou jí vadit fretky..  Nicméně šla bych do toho, i když by mi to doma neprošlo, naše rodina se do takových akcí nezapojuje..

4)Já mám několik plánů, ale určitě chci taky odpočívat a užívat si nicnedělání :o). Vždycky je to takový pohodička, ráno na procházku s Beníkem nebo fretkama (podle toho kde jsem) k řece, snídat na terase...
Doufám že ti to vyjde a přijedeš. Vymyslela jsem takovou akci, půjde se na velký výlet a přespíme i s Beníkem v rekreačních chatkách :-). Určitě to bude fajn, vedle je i restaurace a tak, hlady trpět nebudem :D Brigádu bych taky brala, bohužel ještě nesmím.

5) To je super. Mám nějaké stránky se psy v oblíbených, tak se můžeš kouknout :-) . Bridgi bude určitě moc fajn :-)

2 Katie Katie | Web | 29. května 2012 v 15:32 | Reagovat

[1]: :-)
1. Jojo vím, vím. Nějaké fotky (+ video Mourka) mám v zásobě, ale hold už jsou trošku starší. No, bez foťáku jsem jako tělo bez duše, ale alespoň mě to "dohnalo" k zamyšlení, že foťák potřebuji prostě snad na vše.

2. Ano, máš pravdu, člověk má pak alespoň na co vzpomínat a nalezené fotky jsou pokladem :). Tak to mám já i se Zláťou, kterou si pamatuji jako nádhernou a dodnes je u nás považována za to nejkrásnější morčátko, co jsme kdy měli (ale ač si to i já myslím, už si jen matně vzpomínám, jak zhruba vypadala).

3. Popravdě z toho jsem měla strach i já. Alespoň z toho nemusím být nervózní :D

4. :-). Ano, vím. Nedávno jsem koukala na tvé webnode stránky a připadá mi to bezvadné :-)

5. Děkuji Ti za tip, určitě kouknu. Snad jo, akorát mám trošku strach z její výchovy. Myslím si, že ji nenaučí ani základní povely a já to beztak (za několik návštěv za rok) nebudu schopna napravit ;-).

3 ketsi ketsi | Web | 31. května 2012 v 22:54 | Reagovat

Jde to se mnou z kopce, nechce se mi komentovat, i když články pravidelně čtu (neexistují prášky proti lenosti?) A teď jsem se k tomu dokopala, třikrát hip hip hurá! :-)
*
1# Jů, tak to je super že bude nová obrazovka.:o) Je to strašné nefotit, mám totiž občas záchvaty focení a nedokázala bych bez toho být, i když je pravda, že mi to občas leze krkem to focení a nemám ani na něj pomyšlení (kupříkladu teď). Musíš se těšit, až budeš zase všechno fotit, už se začínám těšit na všemožné fotky, doufám, že nás budeš zásobovat.:)))
Já zásadně fotím teda mobilem, protože na našem ''super'' foťáku, už hodně let starým máme 5mpx (stejný počet px má i můj mobil), takže je fuk čím fotím, ačkoliv na mobilu si mohu oddělat či přidělat blesk, kdežto na foťáku to BEZ blesku prostě nepůjde. I tak se mi s ním v dávných časech podařilo nafotit kvalitní fotografie, až se sama divím. :o) Občas bych s ním ale nejraději flákla o zem (a to jsem s ním nefotila minimálně už půl roku, ba ne i víc).

2# Pamatuji si na vyprávění o Zlatušce, byla by hanba kdyby ne.:o) To jsem opravdu zvědavá, co vám z toho vyleze a zda se fotky podaří vyvolat, samozřejmě jsem zvědavá, co je na ostatních. Ještě aby ne, jsem od přírody až moc zvědavá.:D

3# Volnější hodiny bych také brala, nemluvě o němcích. Hned bych nějakého uvítala u nás, i když bych mu asi prdlajs rozuměla. Sice lecčemu rozumím, ale na takové úrovni jako jiní určitě nejsem a hned tak nebudu. No a třídenní výlet popravdě nezávidím, jakože výlety mám ráda, ale na vícedenní zásadně nejezdím, lépe řečeno, ještě jsme žádný takový víceméně neměli.:D

4# Jojo brigáda, brala bych taky. Já doufám, že si něco seženu, abych netvrdla doma, protože každá koruna se hodí a já bych minimálně na měsíc chtěla jít někam pracovat, tak doufám, že něco najdu. Tobě držím samozřejmě palce, aby jsi také našla nějakou brigádu, dobře placenou a vyhovující všem dalším okolnostem. :o) A říká se, že naděje umírá poslední a sběr jahod ti může vyjít, nikdy nevíš.:) A co se týče Písku, ah, no.. Popravdě taky bych jela, ale samotné se mi moc nechce, ocenila bych, kdyby se mnou jel někdo, koho alespoň nějakou tu dobu znám, třeba ty :o), ale nevím, no.. Ráda bych si viděla s Mončou a s dalšími, i když by mi mluvení dělalo značný problém a cítila bych se určitě blbě mezi ostatními, klasicky. Tak nevím no,.. :D Vzít si na krk trapasy (jakože by se mi určitě nějaký stal) před víceméně ''cizími'' lidmi...Hmmm...:D

5# Dobrý web o psech bohužel neznám, sice doma nějaké máme, ale ehm.. až tak dopodrobna se o hafany nezajímám (já jsem na ta morčata), ale tak znám alespoň pejskar.cz , ten je hodně známý a oblíbený, bych řekla. :o) Jů, samozřejmě, že bych ráda viděla fotky a nějaké bližší info o Bridgi. A já se ti ani nedivím, taky bych si to štěně chtěla přivlastnit... :-)

Mimo to, pěkný večer přeji.:D
(Že já si vybírám ''super'' chvíle na psaní komentářů.:D Omlouvám se za případné hrubky, ale jsem ráda, že ještě vidím na monitor (kontrolovat se mi text nechce), navíc musím jít spát, nebo se zítra nevzbudím :oD).

4 Katie Katie | Web | 1. června 2012 v 16:32 | Reagovat

Hehe, to bych taky ráda věděla, potřebovala bych je totiž taky :D A stejně jako ty články pravidelně čtu :-).

1. To je, je to bez něj hrozné. Jo, těším se, akorát mám z toho vyměňování obrazovky docela strach, abych něco nepokazila :D. Já bych nejradši flákla o zem s mým asi 5 let starým mobilem, který fotí čím dál hůř (a teď už to raději ani nepozoruji, protože na něm už nic nefotím. Kvalita je tak hrozná, že se to fakt nedá. Skoro nepoznáš, co na té fotce je :D).

2. To jsem ráda, že víš, o které morčátko jde. A neboj, i já jsem zvědavá, což je spolu s leností a závistivostí moje charakteristická vlastnost ;-)  :-P

3. Já mám výlety ráda jen tehdy, když jsou na něm lidé, se kterými si rozumím, což se o školním výletě fakticky říct nedá. Jo hold, introvert je introvert :-( .

4. To máš sice pravdu, ale při mém štěstí prostě zůstanu doma a umřu nudou :D. A přesně, každá koruna se hodí ..
No mě se samotné taky nechce, takže bez tebe, se kterou se znám už dlouho, bych nejela. Taky bych se se všemi ráda viděla a mám stejný dle mého názoru velký problém. Taky mám strach, že bych prostě nezapadla a byla by páté kolo u vozu, jak se tak říká. Tak s těmi trapasy si to úplně vystihla, bez těch to beztak nepůjde podle tvých slov bez tebe ani beze mě, bohužel :D

5. Děkuji za tip :-). No, třeba se někdy dostanu na skype (jakože o víkendu při troše štěstí možná jo) a napíšu ti více. Tento týden byl (ačkoli se to nezdálo) poměrně náročný a podobně to bude i s tím dalším ..

Pěkné odpoledne. Včera jsem sice touto dobou byla vzhůru (jako celý tento týden), ale už jsem tuším pomalu usínala :-D. Neomlouvej se, já to chápu. Znám to :D. Z celého týdne mám takový spánkový deficit (až mě postihla bolest hlavy), že se snad zítra vzbudím až odpoledne :D.

5 ketsi ketsi | Web | 5. června 2012 v 21:49 | Reagovat

Neodpustím si a jdu komentovat again. :D

1# Ani se ti nedivím, že mám až z toho obavy, mě by se u toho klepaly ruce, takže je zcela jasné, jak by to dopadlo.:D Tak držím pěsti, ať se to nasadíš správně a ať ti to hlavně jede! :o) A popravdě, nezávidím ti mobil, já jsem ráda, že jsem mohla v listopadu 2011 si koupit nový, ve slevě :D, protože ten můj čtyř roky starý na tom už jaksi nebyl dobře.:D (Ale v obchodě mi prodavač nutil úplně jiné, dražší, telefony s tím, zda jsem si opravdu jistá, zda je ten ve slevě pro mě ideální. Tak jsem ho poslala pryč s tím, že s ním hodlám víceméně jen fotit nebo poslouchat hudbu a že jinak mi je víceméně k ničemu :-D Šílené).

3# Nezbývá mi nic jiného než souhlasit. :o( Je pravda, že se třeba tak nějak s někým na šk. výletě bavím, občas, ale.. Všechno jsou to lidé, se kterými se nemám co říct, protože s nimi nesdílím stejné zájmy, takže celá komunikace spočívá na klasických nudných frázích. Holt introverti to mají složité. :-(

4# Taky to tak vidím, ale pořád doufám v to, že se přeci jen něco najde. :o) Naděje umírá poslední..
A taktéž to tak vidím. Bez tebe bych nejela ani náhodou.. Problém je v tom, že ani nevím, zda by s tím mamka na 100% souhlasila abych jela z Jižní Moravy až do Jižních Čech (a ty to máš ještě dál). A sama ani nevím, zda bych opravdu jet chtěla - tak samozřejmě, že bych chtěla, ale všechno má své ALE. Jak říkáš - páté kolo u vozu, to vystihuje moje 'ale' nejvíce.. (A těší mě (jsem škodolibá, já vím :D), že bych v těch trapasech nebyla sama :o)).

5# A jinak určitě si ráda někdy na skype popovídala. :o) Tak snad se tam někdy sejdeme, začínám toho mít v poslední době nad hlavu.. A zřejmě nejsem jediná. (I když je konec šk. roku, pořád je spousty učení a písemek, hrozné).
*

Tak já zase večer.:D Jsem neponaučitelná, po večerech se učím, ale teď to tak vůbec nevypadá.:D A se spánkovým deficitem jsi to vystihla správně, i když jsem unavená stále, tak prostě nepůjdu spát dřív, jen proto, abych se alespoň trochu vyspala. (Ale ve škole se to dá dohnat v hodinách typu fyzika :-D, ačkoliv teď jsme začali mít prezentace, stejně tak v chemii (absolutně nechápu, co těm učitelům hrabe), tak si je musím už konečně udělat, jaksi jsem se k tomu nedostala a tento týden prezentovat, sama, tak se ''strašně moc'' těším). :/

PS: Jde ti načíst hl. stránka blog.cz ?
Já se o to pokouším už několikátým dnem a neustále se mi zobrazuje tato ''super'' stránka - http://img.janforman.com/?id=19cel.jpg . Nevěděla jsem co s tím a moc to nezkoumala, protože jsem si myslela, že je to nějaký výpadek, jak občas bývá, ale když se mi to zobrazovalo i druhá den, tak mám z toho trošku depku. Začala jsem se v tom šťourat a po kliknutí na ,Hledat v blozích', se mi načetlo alespoň tohlencto - http://img.janforman.com/?id=2k3u3.jpg se správou blogu, takže články psát mohu, ale nezobrazuje se mi i tak (ať dělám co dělám) ta hlavní stránka, kde bych mohla vidět články autorských blogů, to ''uvítaní'' na blogu, kde jdou vidět poslední komentované články atp... :(

6 Katie Katie | Web | 6. června 2012 v 17:21 | Reagovat

[5]:
1) :D Ta vtíravost prodejců mi taky leze krkem :D

3)Jo, přesně, já sice nevím, jestli bych si s nimi měla co říct, ale zdá se že ne (alespoň 5 let jsem s nimi nějaký přátelský vztah nenavázala, takže pochybuji, že by se to za další tři roky, které s nimi budu trávit v jedné třídě, mělo změnit).

4) No, přesně, to "jetí" má i své proti a stále nejsem úplně rozhodnutá. No moje taky - já si prostě s nikým neumím začít jen tak zničehonic povídat (až časem, když se moje důvěra k danému člověku zvýší). No, mě taky, takže jsme dvě škodolibky :D

5) Nejsi :-). My zítra píšeme závěrečnou písemku z matiky a v pátek z literatury a vlastně celý týden toho bylo nad hlavu. Naštěstí je tohle poslední týden učení (pak má půlka třídy němce, půlka beztak zůstává doma a pak po výletě vlastně zbývá na "učení" posledních 7 dní). Jen mám takovou obavu, že ještě budeme psát ze sociologie, což je pěkná makačka na učení, :-(

Ve fyzice? To já jsem ráda, že stíhám opisovat :-D a vůbec, že to pak nějak dokážu spatlat alespoň na dvojku, trojku :D (docela se děsím dalších třech let, co budu muset přežívat tudle hodinu). Taky to nemáte jednoduché, navíc, když musíš vykládat sama..

Jojo jde :-) Nevím, kde může být problém, já jsem nic takového za poslední týden nezaznamenala (a že chodím na blog každý den). Nevím, zkus jiný prohlížeč, ale těžko říct, jestli to pomůže (používám Chrome). Pokud s tím nepůjde hnout, radila bych ti obrátit se na blog.cz (blog@blog.cz) a oni poradí (alespoň jsem od nich při jakémkoli problému dostala odpověď, kde napsali, co by mohlo být příčinou).

7 ketsi ketsi | Web | 8. června 2012 v 16:35 | Reagovat

3# Upřímně já z jedné strany těším na to, že prostě přejdu ze základky do jiné školy a že budu čtyři roky s novými lidmy, mezi kterými se snad najde stejné pako jako jsem já, se kterým bych si rozuměla. :o) Krapet naivní přání,.. Jen doufám, že to tam nebude horší než na ZŠ.

4# Já právě taky ne.:D
Věřím, že s tebou bych až takový problém neměla, protože vím, že jsme na tom úplně stejně.:) A jak píšeš, potřebuju čas na to, než k tomu člověku budu mít větší důvěru..

5# Tak snad ti ta písemná práce dopadla dobře, stejně tak literatura.:o) My čeká příští týden ještě horší, samé velké písemné práce, prezentace, referáty,.. akorát jediné na co se těším je pátek, neboť pojedu poprvé v životě do Vídně, prostě Rakousko, tak se strašně těším. :-) Musím se naučit nějaké německé fráze ať nejsem za úplného idiota.:D

No jo, ve fyzice. :oD Máme na ni stejného učitele jak na matiku, takže nás nic pomale nenaučí, hodiny ke spánku. Jsem zvědavá, jaké spící hodiny budu mít na SŠ, pokud nějaké takové budou. :D

Chjo, tak mě to asi nějak divně blbe. :-( Používám taky Chrome a dělá mi to tohle.. Zkusila jsem si tedy stáhnout Mozillu a ejhle, blog.cz mi v tom jede. Divné.. Každopádně taky jsem uvažovala, že jim napíši a taky napsala, tak snad se dočkám nějaké kloudné odpovědi. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama