Není to poprvé a jistě ani naposled

15. května 2012 v 14:20 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Ano, říkejte si co chcete, máte pravdu. Kašlu tu na to, ale lenosti se poručit nedá. Stejně tak bych mohla mluvit o mojí úspěšnosti ve škole.
Není to poprvé a jistě ani naposled
Předpokládám, že na vysvědčení budu mít tak o dvě, možná tři dvojky víc, protože se mi nic nechce a tak trochu všechno nechávám plavat - ať se to samo se sebou popere.

Máte-li náladu, poslechněte si jednu z mých momentálně oblíbených písniček - Čekám na signál


Včera jsem dostala za tři z biologie a docela na mě "hleděla", že nic moc neumím a to jsem se pěkně prosím před hodinou učila. No jo, za prvé jsem se na to učila pouze před hodinou a za druhé si mě zrovna "vytáhla" na to nejhorší co vůbec mohla (když hold nedávám pozor v hodinách a musím jí držet za****** krám na promítání s datem výroby snad první světové, co by chtěla). Na její hodnocení už vůbec nic neříkám, jednomu dá za téměř bezchybné odpovědi dvojku a druhému za tolik nepřesností totéž. Pak může člověk dumat nad oblíbeností a nesnášenlivostí, jak jen chce a stejně mu to bude houby platné (a že jsem si takovýchto praktik nevšimla poprvé). Jasně, můžu si za takovou známku sama, ale rozhodně jí nikdy nezapomenu její nespravedlivé hodnocení a nadržování určitým oblíbeným lidem a ovlivňování známek její náladou (není sice jediná, ale jsem ráda za to, že se najdou i učitelé, kteří hodnotí vždy spravedlivě) Teď mě asi čeká pekelný zbytek roku, ale při životě mě drží snad jen to, co jsem (doufám správně!) zaslechla - učitelka půjde do důchodu, kde už jen tak mimochodem měla dávno být. Ani nevíte, jak jsem ráda, že ji nebudeme mít příští rok z chemie, což nám hrozilo (jo, ty její hodiny z nižšího gymplu fakt nezapomenu).
Já už jsem si na 90% jistá, že hodlám maturovat z angličtiny, češtiny, dějin umění, případně matiky, informatiky (což spíš ne, protože je to prý docela dost těžké) či němčiny. Tím pádem se spíš budu víc učit do těchto předmětů, abych pak při učení na poslední chvíli nepřepracovala mozkové závity :D.

Jinak v posledním týdnu byste mě mohli najít většinou u filmů a knížek (protože to, co je nutné udělat nechávám na potom a raději dělám to, co potřebné není). Ač knížky potřebuji číst pro zápis do čtenářského deníku, tyto co jsem četla nejsou povinné (ještě mě za Romeem a Julií a Lakomcem zbývají dvě místa). Konkrétně jsem si přečetla Třináctou komnatu od Lenky Lanczové a Stmívání od Stephenie Mayer, které jsem přelouskala během 4 dnů, protože mě to vážně chytlo a hodlám tím pádem číst celou upírskou ságu. Poprvé jsem zfilmovaný 1. díl viděla v květnu (tuším 2010) při cestě z Anglie, ale nijak mě to nezaujalo (pravda, asi jsem usoudila, že začátek nic moc a pak se na to nedívala nebo co já vím) a na další téměř dva roky jsem Twilight nevěnovala pozornost. A přiznám se, že když má film/knížka/umělec miliony šílených(!!) fanoušků, docela mě to odrazuje a jsem tak trochu nedůvěřivá a nemám chuť do dívání se/poslouchání/čtení. Nicméně asi měsíc zpátky sestra stáhla 1. díl filmové tertalogie (Stmívání) a děsně o tom básnila a pořád mě přemlouvala k dívání se (také mi k tomu dopomohla až asi před týdnem vypůjčená knížka 1. dílu, která mě velice zaujala) - no, pak už to šlo raz dva (i když z prvního dílu filmu jsem byla zklamaná - v porovnání s knížkou). Další díly jsem sledovala v následujících dnech (Nový měsíc, Zatmění a Robřesk 1. část) a hodlám číst i knížky, jen co se dostanou do knihovny (a doufám, že to bude co nejdřív), abych také mohla srovnávat z filmem (jo, čtečka by bodla). Taky bych ráda šla na premiéru zatím posledního dílu (Rozbřesk 2. část), ale vůbec netuším, za jak dlouho se po světové premiéře (říjen 2012) dostane do kin v Prostějově. Také věřím, že autorka dopíše i zatím poslední plánovaný díl (Půlnoční slunce).


Kdyby vás malinko zajímalo, co hodlám dělat, odpovím jednoznačně: uklízet, učit se a taky koukat na pár dalších prý velice dobrých filmů (jo a lenošit, ale to se neříká :P).
Zatím se mějte a čekejte až mě zase popadne inspirace, někdo mě dostane do deprese nebo euforie.
Katie
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama