Červen 2012

Návštěva malé Brigitky

30. června 2012 v 19:41 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Bridgi [bridži] (neboli Brigi či Brigitka [s výslovností tak, jak se jména píší], jak jí říká teta), malá nerozumná fenka, nás včera poctila svojí návštěvou. Samozřejmě, že jsme měly po ruce foťák, takže vzniklo několik fotek. Bohužel jich není mnoho, ale relativně kvalitních jich je asi pět.

To by nebyla Brigitka, aby ustavičně nevrtala v trávě a hlíně nebo zkoumavě nepobíhala kdekoli, kam má přístup.

Velké plány, ale nedohledná budoucnost

29. června 2012 v 17:58 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Začnu sice dost neoriginálně, ale přesto doufám, že vás to bude zajímat.
Ano, mám vyznamenání! Naštěstí se mi podařilo zahnat další dvě dvojky, které mi hrozily (z chemie a dějepisu). Nakonec je můj výsledek šest dvojek z celkových třinácti předmětů, takže mám vyznamenání jen tak tak. Můj průměr tedy činí 1,46 a pár drobných (pokud správně počítám). V prvním pololetí je to o něco lepší, protože tam jsem dostala dvojky jen tři (zajímavé, vždycky v pololetí mám lepší známky :D) - průměr je tedy zaokrouhleně 1,23. Jestli jsem spokojená? Samozřejmě, trojka žádná a mohlo být hůř i s dvojkami. A kdyže jsem měla naposledy samé jedničky? V páté třídě (abych se pochlubila, tak to upřesním - do páté třídy). Pak jsem šla na osmiletý gympl a tam už se to začalo zhoršovat. Začalo to dvojkou v pololetí a dopracovala jsem se postupem let až na pět dvojek, takže letošní vysvědčení je jedinečné v tom, že jedna dvojka přibyla.


Foťák fotí!

23. června 2012 v 18:53 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Tato fotografie sice nepochází z naší zahrady, ale mně se líbila natolik, že jsem si ji musela vyfotit. A jak vidíte, vznikl moc pěkný kousek.

Dětství, dobroty a čtení

23. června 2012 v 18:25 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Hned ze začátku bych na vás měla malou prosbu a to sice o radu, jak se ve škole nenudit. Lépe řečeno co vzít do školy za "zábavu", při které bych nemusela netrpělivě vyčkávat do půl druhé, abych se dočkala autobusu, který mne doma vysadí až pomalu o čtvrt na tři. Hold už začínají ty "suprové hodiny", při kterých člověk neví s čím hnout a otráveně kouká na hodiny visící na zdi. Já fakt nevím, mám si vzít karty a hrát válku, černého petra, kvarteto? Hm .. asi mi ani nic jiného nezbyde, nic jiného ani neumím. Nebo přemýšlím, že si vezmu bavlnky na pletení náramků přátelství, i když mi to nikdy moc nešlo. Mám si snad krátit vyučování malováním nebo kreslením? Taky mne napadlo, že vezmu tenký provázek a zkusím s ním nějak proplétat prsty. Dělávalo se to, když jsme chodili ještě na první stupeň, ale už jsem to pozapomněla a vůbec netuším, jak na to. Další a zřejmě poslední možností je skákat přes gumu, na čemž jsem úplně stejně jako s předchozí hrou. Vím, že se guma (ta obyčejná do kalhot) navlékla přes dvě židle (nebo osoby) a přes ni jsme jakýmsi způsobem skákali. Bylo to zábavné a už jsem dokonce pátrala po tom, jak na to. Ve škole ale toto umění vážně předvádět nehodlám. Jaké hry z dětství znáte? Já mimo vyjmenované ještě "Červená, modrá, fiala", "Rybičky, rybičky, rybáři jedou", takovéto dva kroky slepičí, sloní apod., "Cukr káva limonáda čaj rum bum" a beztak spoustu další, na které si momentálně nevzpomenu. Ale bývala to hezká léta ..

Dnešní fotoúlovek. Kochejte se, takový drobek nám asi (při velikosti našeho travnatého pozemku to není zase tak úplně jisté) jako jediný svého druhu kvete na zahradě :-).

Bezinkový sirup

17. června 2012 v 17:06 | Katie |  Zamrkej
Zařazení: nápoje
Doba přípravy: když pominu dobu sbírání a louhování, je celkem zanedbatelná
Počet porcí: z jedné dávky vyrobíte asi 5 litrů sirupu a pak už záleží jen na počtu konzumentů a jejich chutích
Příprava sirupu vhodná i pro úplné začátečníky!
Ingredience:
  • 80 g kyseliny citronové
  • 4 l vody
  • 4 kg cukru (lze použít nejen mletý, ale i krystalický)
  • 60 velkých mírně opláchnutých vrcholíků černého bezu

Z nudy se nelze nezbláznit

14. června 2012 v 20:51 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Tak, hektické dny jsou už naštěstí za mnou (aby ne, čtenářský deník nechávám na poslední chvíli pořád), takže už můžu začít užívat prázdnin. V pondělí jedeme na třídenní výlet kamsi k Uherskému hradišti (stydím se, že neznám přesné místo) a zbytek týdne beztak strávíme poflakováním a postupným odevzdáváním učebnic (jak ráda se jich zbavím). Ty mnou vlastněné uložím hezky k mé sbírce a už o škole na celé dva měsíce doufám neuslyším. Poslední týden bude probíhat v rytmu ... však vy víte. Nuda, nuda a ještě jednou nuda.
Celý tento týden je už takovým náběhem na začínající prázdniny, jelikož polovina třídy má němce a druhá se buď nudí doma, nebo ve škole. Já jsem tuto budovu navštívila pouze v pondělí a představa o dokonalém vyučování se do puntíčku vyplnila. Ach ta organizace ..

Počátky chovu

10. června 2012 v 14:06 | Katie |  Novinky z chovu
Článek o historii chovu našich morčat byl psaný v době, kdy jsme ještě neměly k dispozici fotografie Zlatušky, tudíž jsou k některým odstavcům doplněny nově získané informace (označeno slovem ZMĚNA).

Chov morčat započal zcela nevinně při pořízení prvního morčátka (od kamarádky naší sestřenice) - samičky Zlatušky, kterou jsme "dostaly" na popud naší o 8 let starší sestry, která si tehdy (když jsme se ještě učily písmenka abecedy) usmyslela, že chce mít právě toto zvířátko.

K Vánocům chtěla tenkrát morčátko, ale pod stromečkem našla pískomila, takže na pořízení vytouženého mazlíčka si musela ještě počkat.

Po 3 měsících

2. června 2012 v 21:32 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Ahoj, já vím, že jsem se ozvala naposledy asi před třemi měsíci, ale nějak jsem neměla náladu ani čas. Jsem ráda, že jsem se konečně pustila do psání nějakého článku. Ale nejdříve se trochu zameřím na školu.

Možná vás to nezajímá, ale já musím napsat, jak se mi daří ve studiu. Minulé pololetí jsem měla 7 dvojek, a tudíž jsem už neměla vyznamenání, které mi zkrátka uteklo o pouhou dvojku. Nyní mi známky vychází o něco lépe, ale strašně mě štve fyzika, kterou úplně nesnáším a budu doufat, že mi dá učitel dvojku. Jinak by mi vycházelo cca pět dvojek, ale není to ještě úplně jisté. Momentálně už se těším na prázdniny, kdy už si od učení konečně na chvíli odpočinu.