Návštěva malé Brigitky

30. června 2012 v 19:41 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Bridgi [bridži] (neboli Brigi či Brigitka [s výslovností tak, jak se jména píší], jak jí říká teta), malá nerozumná fenka, nás včera poctila svojí návštěvou. Samozřejmě, že jsme měly po ruce foťák, takže vzniklo několik fotek. Bohužel jich není mnoho, ale relativně kvalitních jich je asi pět.

To by nebyla Brigitka, aby ustavičně nevrtala v trávě a hlíně nebo zkoumavě nepobíhala kdekoli, kam má přístup.


Za relativně krátkou dobu, co u nás na zahradě pobyla, dokázala spoustu věcí. Nejdříve vypadala velice nevinně, avšak to jí moc dlouho nevydrželo. Jakmile jsme ji pustili, začala všechno zkoumat. Nejvíce ji zaujala suchá větev, která ležela na zemi. Později začala s přehnanou hravostí skákat na moji mikinu, která to odnesla naštěstí jen dvěma dírkami. Popravdě to ale vypadalo na těžší boj, jelikož ze svých už docela velkých zoubků nechtěla kus látky pustit. I když jsme ji vypustily na trávu za domem, musely jsme morčátka, která volně pobíhala před domem, co nejrychleji "zahnat" do ubikace. Pokud jim nedáte najevo, že už je čas jít, byla by schopná stále pobíhat. U nás se jako dobrý zaháněč osvědčila kopa trávy, kterou jim dáme před (a do) ubikaci (do které mají při naprosto volném běhání volně přístup). Tu trávu ale taky někdo musí nažít a jelikož je všude jinde poměrně čerstvě posečená, museli jsme jít za dům, kde byla Bridgi. Protože trávu "sečeme" srpem (protože trhat ji rukou pro tolik morčat by bylo velice zdlouhavé), museli jsme to dělat s ohledem na Bridg opatrně. Ta se ale stejně 2x přiblížila, protože se jí pohybující věci velice líbí. Naštěstí vše dopadlo dobře, morčátka spokojeně zaplula do svého příbytku a Bridgi mohla běhat po celé zahradě (a že si to užívala).
Také proběhlo setkání s Mourkem, který před fenkou strachy utekl (i když ji bratranec držel, aby mu nemohla případně ublížit).
Nicméně mám z celého setkání velmi dobrý pocit a rozhodně hodlám lumpíka navštívit o prázdninách.

Za jejím nevinným andělským pohledem se skrývá pěkná ďáblice.

Jediná fotka běžící Brigi - ve skutečnosti se skoro nedala vyfotit, pořád pobíhala a vrtala se čumákem v zemi.

Asi jediná fotka celé postavy. To se asi naše uličnice zrovna na chvilku zaměstnala zkoumáním něčeho jiného než trávy (ta jí ale stejně zůstala na tlamičce). Ostatně uvidíte ve videu (tedy pokud se vše s jeho úpravou zadaří :)).

Když si ji pochováme, je to zlatíčko, ale jakmile ji pustíte, neposlouchá a je to velice zvědavé a hravé štěňátko, které dokonce ani nespává v boudě. Prý místo toho využívá schodky u dveří.
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 2. července 2012 v 16:20 | Reagovat

Nádherná, líbí se mi hrozně moc ten její ksichtík. Když byl pes u babičky malý, měl hodně podobné uši a když běžel tak mu skákali, bylo to hrozně legrační :-)
Neposedná jsou všechna štěňátka a Bridgi není vyjímkou =)

2 Anet Anet | Web | 2. července 2012 v 16:45 | Reagovat

[1]::-D
Bridgi taky uši pěkně skáčou, ale hlavně se mi líbí jejich zbarvení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama