Srpen 2012

Výborné Míša řezy

19. srpna 2012 v 0:51 | Anet & Katie |  Projekty
Tento úkol (Za barem II #16: Tvarohový dezert) nám dal pořádně zabrat. Ne výroba (tu obstarala mamka), ale spíš jsme přemýšlely nad tím, co by se jako dezert mohlo hodit. A když mamka zrovna chtěla vyzkoušet Míša řezy, které tvaroh obsahují, nebylo už o čem diskutovat. Celková výroba je vcelku jednoduchá (pochopitelná, ale pracnější) a výsledek je skvělý, protože tyto řezy chutnají opravdu báječně.

Zeleninová polévka

19. srpna 2012 v 0:48 | Anet & Katie |  Projekty
Již 47. úkolem se stala zeleninová polévka (Za barem II #47: Zeleninová polévka). V našem případě se polévkou zeleninovou stala polévka špenátová, ale špenát je přece zdravý ne?!
U nás se sice špenátová polévka moc často nevaří, ale když už jsme všech jiných polévek přejedení, přijde na řadu. My sice špenát jako takový nevyhledáváme, ale jednou za čas si ho prostě (i s tou chutí :P) dáme.
Omluvte prosím kvalitu fotky, ale foťák to prostě nějak nebere.

Mrkvový salát

19. srpna 2012 v 0:45 | Anet |  Projekty
Tento úkol - připravit mrkvový salát (Za barem II #34: Mrkvový salát), jsme se rozhodly udělat až dnes. No spíš než my ho dělala mamka. Původně jsme ho sice plánovaly dělat samy v podobě mrkve s cukrem, ale nakonec to dopadlo jinak.
Jelikož mamka dělala pivní závin, do kterého se přidávají jablka, rozinky, oříšky i mrkev, vznikl ji z toho na talíři mrkvový salát. Když byla mamka ve fázi, kdy měla smíchaná jablka s mrkví, zastavila jsem ji a začala fotit. Nejprve s těmito dvěma surovinami, později i s rozinkami a oříšky. Nakonec jsme se tedy nemusely "pachtit" s přípravou tohoto salátu.

Jedlý nápis z máku

19. srpna 2012 v 0:41 | Anet & Katie |  Projekty
Dlouho jsme uvažovaly, co vymyslet pro tento úkol (Za barem II #27: Jedlý nápis). Původně nás napadlo udělat nápis z hrušek, ale no to víte, nechtělo se nám s tím patlat, a tak jsme po delším uvažování přišly na to, že to klidně můžeme udělat z máku.

Růžička - sýr, šunka a paprika

18. srpna 2012 v 23:46 | Katie |  Projekty
Myslím, že snad ani není třeba komentáře, jelikož v každém obrázku je napsáno, jak postupovat. Je to úplně jednoduché a přesto krásné. Když si chcete udělat hravou snídani, můžete využít právě tento (foto)návod, který je opět řazen do soutěže, konkrétně se jedná o úkol pětatřicátý (Za barem II #35: Rozvíjej se poupátko).

Jak si protáhly nožky fixky a anilinové barvy

18. srpna 2012 v 21:23 | Katie |  Projekty
Čekala jsem čekala, ale žádné krabičky od rýže nebo něčeho podobného jsem se nedočkala. A tak jsem včera vzala obyčejnou větší krabici od nevím čeho a začala konečně tvořit (Za barem II #12: Domeček z krabice).
Jo, aby to nebylo tak jednoduché - musela jsem vymyslet, co to vlastně budu vyrábět. A tu nastal další problém. Nápady nějak nepřicházely, a tak jsem tak nějak začala pracovat na něčem, pro co jsem neměla pojmenování. Nebudu vás napínat, nedopadlo to nijak valně - takže jsem díky mojí nespokojenosti začala konečně usilovně přemýšlet. A co mě nenapadlo.

Vysněná školní svačinka

18. srpna 2012 v 21:05 | Katie |  Projekty
Připravit studentskou housku (Za barem II #48: Studentská houska) pro mě nebyl žádný velký problém, i když součástí úkolu byla příprava neotřelé kombinace. Proč? No já takovou obloženou spoustou dobrot k svačině ještě neměla. Obyčejně je mojí školní svačinkou rohlík nebo chleba se salámem, sýrem, paštikou atp. Tak trochu nic moc, viďte? To se pak člověk ani na takovou "dobrůtku" netěší. Ale většinou jsem vůbec ráda, že něco takového mám, protože bych jinak asi umřela hladem.
.... ale stejně závidím lidem, kteří mají dobré svačinky (minimálně tak dobré, jako tato mnou připravená - to bych se i do té školy možná trochu víc těšila) :-).

Spike ball

18. srpna 2012 v 20:32 | Katie |  Projekty
Předevčírem jsem měla s origami (skládání z papíru) jako takovým poprvé co do činění. Už nějakou dobu předtím jsem se sice na nějakou tu výrobu chystala, ale nakonec mě "přinutil" až tento úkol. Předpředevčírem (jaké krásné slovo) jsem jako první zvolila lilii, jelikož jsem na jednom blogu viděla fotonávod, který mne dosti zaujal, i když vypadal taky dosti složitě. A tak jsem se pustila do práce a tajně doufala, že to zase až tak těžké nebude.
Ale co naplat - došla jsem ani ne do půlky a začaly první problémy, které následovaly vzápětí další ... a už se to kupilo takovou rychlostí, že jsem to nakonec vzdala. Ale ne tak úplně. Pak jsem požádala strýčka googla o radu. Nejdříve jsem zmateně brouzdala po jiných fotonávodech, které vypadaly docela slibně. .. ale zase tak pochopitelné nebyly, takže i moje další pokusy končily neúspěchem.

Nespojitelné spojit v chutné

18. srpna 2012 v 20:19 | Katie |  Projekty
Jak lehce zní toto téma (Za barem II #36: Kulinářský paradox), právě naopak tomu je v praxi. Hoodně dlouho jsem přemýšlela, co vlastně za nespojitelnou kombinaci vymyslet a následně vytvořit. Ale ano, dnes se to podařilo! A vlastně tak nějak nečekaně. Pak sestra přišla ještě na jednu kombinaci, kterou jsem už pěkně dlouho nejedla. Jsou to knedle potřené ohřátými povidly. Ač na to moc často chuť nemám (a obecně sladká hlavní jídla nijak nevyhledávám), teď bych si vážně takovýto pokrm dala (opravdu si nemůžu vzpomenout, kdy jsme to doma naposledy jedly).

Itálie u nás doma

16. srpna 2012 v 23:27 | Anet & Katie |  Projekty
Pro tento úkol: připravit menu podle italské kuchyně (Za barem II #46: Italský den), jsme nemohly vymyslet nic jiného než špagety doplněné výborným gulášem. Pokrm jsme si sice připravily k večeři, ale k obědu si ho děláme mnohem častěji.

Malované houby

16. srpna 2012 v 23:20 | Anet & Katie |  Projekty
Když jsme se dnes vrhly do toho malování, nezapomněly jsme ani na úkol s houbami (Za barem II #33: Atlas hub). Jelikož na houby nechodíme, nemohly jsme tudíž hříbky vyfotit. Rozhodly jsme se tedy, že se pustíme do malování. Úkol byl pro nehoubaře celkem zákeřný, ale když kouknete ke strýčku googlovi, můžete si z hub vybírat.

Zdravé mlsání

16. srpna 2012 v 23:11 | Anet & Katie |  Projekty
Je tu další článek, do kterého vkládáme fotografii na téma omalovánka - konkrétněji na téma Miska s ovocem (Za barem II #24: Omalovánka - Miska s ovocem). Pojaly jsme to podobně jako s abecedou a použily jsme tedy ovoce, které bylo původně s písmeny, a naskládaly do misky, která opravdu překypovala samými ovocnými dobrotami.

(O)malová(vá)ní

16. srpna 2012 v 19:34 | Anet & Katie |  Projekty
Úkolem bylo nakreslit omalovánku na téma abeceda a případně zakomponovat ovoce a zeleninu (Za barem II #29: Omalovánka - ABECEDA). K vyrobeným a vymalovaným druhům ovoce a zeleniny jsme přidaly do skeneru vystřižené písmenko, takže to teď vypadá, jako by tam bylo přilepené. Pak jsme si pohrály s PhotoFiltrem, kde jsme z jednotlivých obrázků seskládaly slova. Dohromady nám práce zabrala asi tři hodiny.

Svačíme u vody v přírodě

16. srpna 2012 v 18:14 | Katie |  Projekty
"Copak bych tak vymyslela za svačinku k vodě (Za barem II #42: Svačinka k vodě)?," přemýšlela jsem marně. Chtěla jsem něco aspoň trošku originálního. Na koupaliště si totiž vždycky přibalím obyčejné pečivo, které něčím doplním, případně vezmu i nějakou tu zeleninku. "Ale není to už trošku neoriginální? To budou mít všichni," problesklo mi hlavou. V tom sestra vyslovila slovo špekáček a já (více méně obě dvě) měla jasno. Voda přece vždycky nemusí znamenat umělé koupaliště, i když je to to první, co si s tím spojím. Když vyrazíte k vodě do přírody, můžete jako dobrou (i když nezdravou - to je hold mínus) svačinku zvolit opečený špekáček. Já si na něj poslední dobou pro lepší chuť přidávám hořčici, kterou rovnoměrně rozetřu po celém povrchu - a jak to chutná! A kdyby někdo na tohle neměl chuť, může si opéct nebo pod uhlíky ogrilovat chleba namočený ve vajíčku. Na tuhle dobrůtku jsme přišli asi před rokem či dvěma a je to také výborné. Do vajíčka stačí přidat sůl a koření (například grilovací). Je to vlastně taková grilovaná topinka.

Pohádka nejen pro mladé

15. srpna 2012 v 22:21 | Katie |  Projekty
Když se řekne krupička (Za barem II #25: Pohádka mládí - Krupicová kaše), představím si výbornou kaši hodně posypanou grankem. Takhle si ji vždycky připravuji. Ale když nemáte v zásobě granko, musíte si poradit i jinak. Já jsem použila skořici, kterou sice nijak neupřednostňuji, ale zase na druhou stranu mi nijak nevadí. Krupice je i tak dobrá.
Kdybych měla povědět, co si nejčastěji vařím, byla by to jednoznačně krupicová kaše (přestože sladká jídla nijak extrémně nemusím), která je rychlá a chutná. A i když je možná pro děti, proč si ji nedopřát i později.

Jak jsme bleskově připravovaly večeři

15. srpna 2012 v 21:56 | Katie |  Projekty
Jako rychlou večeři (Za barem II #32: Rychlá večeře za 5 minut) jsem zvolila sardinky, ze kterých jsem vyndala malé kosti a rozmixovala spolu se sýrem, máslem, cibulí. I když je to rychlovka, nemůžu říct, že bych si nepochutnala, ba naopak. Večeře byla přímo výtečná a ještě ke všemu zdravá. A abych dodala i zeleninku, utrhla jsem ze zahrádky okurku, kterou jen tak mimochodem běžně pořádám už pomalu od půlky července. Hold máme pořádnou úrodu, a tak se toho musí využívat. A pořádně! Takže na okurky chodím minimálně obden - to víte, jejich vůně a chuť se nedá srovnávat s těmi z obchodu.

Pravá domácí ořechová bábovka

14. srpna 2012 v 22:07 | Katie |  Projekty
Domácí bábovku (Za barem II #17: Domácí bábovka) mamka peče docela často. Soudím alespoň podle toho, že jsme ji měli od začátku prázdnin asi 2-3 x, naposledy v těchto dnech. Pokud vím, tak se u nás pečou dva druhy, oba dvoubarevné. Já jsem se rozhodla více vám popsat právě tu ořechovou, i když ani ta s kakaem (jinak zvaná olejová) není vůbec špatná - mám je prostě obě moc ráda.
Recept mám opsaný z mamčiny kuchařky (já sama jsem zatím bábovku nepekla), ale nevím nějaké drobnosti, takže se jí na ně doptám (například jak docílit dvoubarevnosti).

O hyperaktivním Kulihráškovi

14. srpna 2012 v 19:44 | Katie |  Projekty
Jelikož žádnou pohádku o tomto tvorečkovi neznám, musela jsem prostě něco vymyslet. Troufám si ale tvrdit, že je to tak vlastně lepší, protože se nemusím pozastavovat nad tím, jak pitomě jsem zneuctila pěkný příběh pro děti.

Vymýšlení provedení úkolu (Za barem II #10: Pohádka O Kulihráškovi) byla pěkná fuška, ale alespoň jsem došla ke zjištění, že pohádky (minimálně pro větší, odrostlejší děti) bych psát opravdu nemohla - musím u toho hooodně přemýšlet a hlavně nesmím na nic zapomenout (a to mi dělá opravdu hodně velký problém!). Spolu s tímto myšlením mi nejvíce času zabralo vymýšlení o čem má pohádka být a jaký průběh má mít. (A abych nezapomněla, musím zmínit, že přepisování do počítače je také velice těžká práce > a to mi připomíná, že už s tím psaním všemi deseti musím něco dělat! Asi poslední dva týdny jsem s tím hodně polevila - jsem teprve na začátku páté lekce.)

O záhadném zmizení mrkviček a hyperaktivním Kulihráškovi

Jak krmíme na silnici

14. srpna 2012 v 18:07 | Katie |  Projekty
Když jde o krmení divoké zvěře, vzpomenu si na "číču pochoďačku", kterou jsme potkaly cestou na dovolenou, na které jsme byly touto dobou minulý rok (více zde, v článku o prvním dnu dovolené).

Její zbloudilé putování dokládají mokré tlapky i hladovost. Těžko říct, jestli takové kotě považovat za divokou zvěř :P.

Když si hrajeme ...

14. srpna 2012 v 14:42 | Anet & Katie |  Projekty
Dnes jsme se rozhodly pro další úkol a vybraly si dort z písku (Za barem II #43: Dort z písku). Připomněly jsme si vlastně dětství a dovolenou, kde jsme si z písku stavěly hrady a dělaly si bábovičky. Asi až tam jsme koupily první (a zřejmě i poslední) výbavičku na pláž, vodu a vlastně obecně i na písek.
Bylo to trošku komické, když jsme vytáhly hrabičky, lopatičky a podobné nezbytné drobnosti. Jó hrát si s pískem nyní, v našem věku, není úplně normální. Ale tak co, alespoň jsme se minimálně my dvě pobavily. Písek totiž máme před domem - tam, kam mohou dohlédnout procházející lidé.