Září 2012

Podle čeho vybírat podestýlku

30. září 2012 v 18:56 | Katie |  Chov morčat
I když výběru dobré podestýlky někteří nevěnují čas, je to ta část morčecího vybavení, která rozhodně stojí za delší uvažování. Je dobré shrnout si všechny požadavky, které by měla podestýlka splňovat. Pak teprve můžete využít vaše vědomosti a rozhodnout se, který konkrétní druh je vhodný právě pro to vaše morčátko a zároveň vyhovuje i vám (ať už z praktických či estetických důvodů).


HLAVNÍ A DŮLEŽITÉ BODY K VÝBĚRU:

Není čas ...

23. září 2012 v 10:51 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Ahoj, 3 týdny školy jsou už za námi a já se konečně ozývám. Do školy toho máme víc než minulý rok, takže se musím víc učit. Loni jsem se nemusela učit do chemie, protože se nikdy nezkoušelo a jen jsme psali písemky, které nám byly vždy oznámeny. Letos máme z chemie novou učitelku, která bude zkoušet asi každou hodinu - mně to však nějak zásadně nevadí, protože není těžké se to naučit. Také z biologie máme novou učitelku, která si usmyslela, že nám písemky oznamovat nebude a zkoušet bude asi každou hodinu, takže fakt super. A ještě to bereme strašně podrobně. Místo hudební výchovy máme výchovu estetickou, tedy dějiny umění do kterých se musím také učit. Takže toho mám mnohem víc. Jediný zeměpis je lážo plážo.

Když se nám ztratí kocourek

8. září 2012 v 10:36 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Psáno 8. 9.: Ahoj, ahoj. Ozývám se (opět) po delší odmlce, ale tak snad chápete, že od 3. září nám začala škola a učitelé nás zaměstnávají mnoha úkoly, takže čas na psaní článku jsem si nenašla. Ne, že bych přišla ze školy domů a do večera dělala úkoly - to fakt ne, ale prostě se mi nechtělo nacvakat pár písmen na klávesnici, abych se přihlásila na blog a začala psát. Na to jsem opravdu moc líná. :D
Mám ráda tuhle písničku, i když je hodně stará, ale prostě dobrá. :D (youtube.com)

Povinností není nikdy dosti

6. září 2012 v 18:10 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Tak jo, konečně jsem se odhodlala napsat "pár" vět o mém školním životě, který začal 3. září. Nebo spíš čtvrtého? V pondělí jsem si opravdu neuvědomovala, že už začíná škola. Nepřipadalo mi to, cítila jsem se jako na návštěvě, která už druhý den bude minulostí. Ale v úterý to přišlo - uvědomila jsem si fakt, že teď už to zase začíná. Dá se říct, že jsem tak nějak letošními prázdninami proklouzla, vlastně ani nepostřehla, že začaly. Zato jejich konec jsem si uvědomila hodně brzo. A jestli jsem byla první den školy nervózní? Vlastně ani ne. To bohatě nahradil až den druhý. Je to nezvyk sedět hned druhý den ve škole až do třech odpoledne a učit se, naprosto normálně se učit. Prakticky jsem se sesypala, nebo se možná spíš všechno sesypalo na mě.