Ach ta matika

12. října 2012 v 17:35 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Jistě jste si milí čtenáři všimli, že na blogu nejsme příliš aktivní. Já osobně nemám přes týden čas psát nějaké články, sotva se stíhám učit do školy. A i přesto, že se snažím do všech předmětů řádně učit, nějak mi to nevychází v matematice, kde už jsem stihla schytat 3 dostatečné. Mám sice i 2 výborné a jednu dvojku, ale ... Nemyslete si, že se do tohoto předmětu neučím, naopak nad ním trávím hodně času, ale když něco blbě pochopíte a myslíte si, že už to jako chápete, pak vás překvapí písemka. V ní často udělám numerickou chybu a hned mám vše ostatní špatně. Avšak zdá se mi, že je to strašně přísně známkované. Nyní probíráme nerůznější funkce a to až do ledna, a pak následuje co? No mé velmi "oblíbené" povrchy a obsahy, obvody, ... A ani funkce mě nebaví, takže tento rok je matematika opravdu masakr.


Naopak fyzika mi zatím celkem "jde". Psali jsme sice jen 2 písemky, ale mé známky jsou jedna a dva, takže jsem velmi překvapená, jak se mi tohle povedlo.
Ostatní předměty zvládám celkem dobře. Následující týden však budeme psát ze zsv (základy společenských věd), takže se na to budu muset asi dost připravit a našprtat se všechny zápisky.

Dost bylo o škole, teď přejděme radši k domácím mazlíčkům. Konečně jsem se dostala k vyfotografování našich morčat. Konkrétněji tedy jen samiček. Potom vám ukáži i našeho Mourka. Plánuji fotit i samečky, ale nevím jestli na to bude ještě počasí. V nejbližší době jim také budeme zateplovat venkovní bydlení, protože je nejspíš necháme přes zimu ve venkovní ubikaci. Také bychom se měly vydat na sběr nějakých ovocných větviček, listí a jiných přírodnin, aby měli v zimě co jíst. To jsou tedy plány na budoucí dny.

Fotografie samiček jsou pořízeny 28. 9. 2012 a tohle je jediná, na které je Monča. Ostatní se bohužel nepovedly.

Connie má těch povedených více, ale stejně s nimi nejsem moc spokojená.

Při tomto focení se povedly nejvíce Valčiny fotky. Zrovna tahle se mi opravdu líbí.

A tady je náš malý nezbeda Mourek, který si teď troufá víc, než je zdrávo. Neustále ho musíme sundávat z kuchyňské linky, kam rád podniká průzkumy. (fotografie z 30. 9. 2012)

Také jsme tento týden dělali jablečný mošt. Sice letos není nějak moc jablek, ale mošt se dělal z takových maličkých jablíček, kterých máme každý rok hojně a stejně je jinak dáváme pryč. Už se také nedá moc chodit ven, protože já osobně bych tam jinak umrzla.
V tanečních už jsme také dost pokročili a už toho umíme vcelku hodně. Oblíbila jsem si cha-chu, ale nejméně se mi líbí čardáš a meringa, kterou se teprve učíme.

Zatím se mějte a já se zase někdy ozvu.
Anet
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama