Tak nějak o ničem

19. listopadu 2012 v 20:21 | Katie |  Jak jde čas /2012/
Jak se tak koukám, poslední deníkový článek jste tu ode mne měli 2. října, což je sakra dlouhá doba. Ale co naplat, nezanedbávám jen blog, nýbrž i mé psaní všemi deseti (to tak vypadá, že se to nenaučím nikdy).

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč mám chuť dopsaní vždycky, když nemám čas? Zítra píšeme velkou písemku z chemie na celé tetrely (tj. C, Si, Ge, Sn, Pb) - asi tak na 3 poměrně hustě popsané listy A4 a písemku na celou lekci z němčiny (ale na to se můžu učit ve škole celé dvě vyučovací hodiny, jelikož máme volnou a tělocvik, na který mám na celé pololetí omluvenku) - a já se prostě rozhodnu psát. Fakt k neuvěření tohleto ... A to pěkně prosím nekončí! Ve středu nás čeká písemka na celé(!) mnohobuněčné (tj. houby patřící do mnohobuněčných, žahavci, ploštěnci, hlísti, měkkýši a kroužkovci) - je toho asi tolik co do chemie - a ještě menší písemka z fyziky (a já tomu vůbec nerozumím!). No a o možném zkoušení z literatury se radši nezmiňuji. Čtvrtek je na tom co do počtu (rozhodně se to ale dá lépe na učit) podobně jako středa - písemka na interpunkci, zkoušení ze slovíček do němčiny a písemka z matiky. No a pátek bude ve znamení písemky z češtiny na světový realismus, který mě vážně, ale naprosto vážně nebaví!
Kéž by to učení už skončilo! V úterý píšeme písemku na poměrně rozsáhlé učivo z dějepisu a ještě mám dopisovat jednu písemku z fyziky. Ach jo ... asi se klidu nedožiju. To je totiž pořád něco. Aspoň že taneční tento pátek nemáme - posledně jsem z nich byla strašně utahaná. Byla prodloužená, takže jsme tam strávily asi tři hodiny - no jo, taková menší příprava na závěrečný večer, který bude už za 3 týdny .. toto letí! A já nestíhám číst ani ten blbý Rozbřesk, co číst, ani do kina na něj nemůžu. Představa, že bych přijela o půl jedenácté domů a ještě se něco šrotila je víc než děsivá. Chtěla jsem na něj jít v pátek, ale byl už v 8 hodin a to nám přesně končila prodloužená. Kéž bych tušila, že skončíme dřív .. hold smůla.
V podstatě už mě nenapadá, co psát. To raději skončím, než bych vám tu vykládala další žvásty, protože tuším, že to co jsem již napsala, je stejně o ničem. Mějte se fajn a zase někdy ... však vy víte. Já se valím učit, číst nebo se dívat.
Katie
 


Komentáře

1 ketsi ketsi | Web | 20. listopadu 2012 v 15:48 | Reagovat

Uhm, o zanedbávání blogu mi nemluv. Poslední dobou na to není čas (už chápu jaké to je být středoškolák a jak ráda bych se vrátila na základku a měla zpátky tu hromadu času...). Ah, psaní všema deseti je zlo. Mám jej a... Učitelka děsná, já vůbec ho nemám čas trénovat 20minut denně, jak se po nás chce. :( A nejde mi to! Známky mám teda 5,2,2, není to nejhorší, ale taky to není nejlepší. Ale vůbec, jsem šťastná za ty dvojky, někteří jsou na tom poněkud hůře (samé 5). A tu chemii nezávidím, jsem ráda, že ji tento rok nemám. Ostatně, je strašně zajímavé, že já se tady němčinu učím teprve dva měsíce a mám v ní mnohem lepší známky (samé jedničky) než z angličtiny (kde mám trojky, hlavně že na základce jsem měla za 1). A to jsem se na hodinu němčiny ještě nikdy neučila, jde mi to nějak samo od sebe a divím se tomu a samozřejmě jsem za to velice ráda! :-) Ale to je fuk. Omluvenku na Tv? Hihi, mám taky, do konce listopadu, skrz zdrav. důvody, ostatně, možná jej budu mít do konce prvního pololetí, nebo přes celý prvák - doufám! A zkoušení z literatury, ani mi nemluv, to se zkouší každou hodinu u nás, dnes to na mě naštěstí nepadlo, ale příště zřejmě už budu. Bože. :( Držím palce, ať všechno napíšeš dobře, i když tomu třeba nerozumíš. To mě napadá i to, že jsem psali z matiky, já to chápala a vysvětlovala to spolužačce, která nakonec dostala 3 a já, která to chápala, nakonec měla 5. ;/ Nepochopíš.
Už aby byly ty Vánoce, co? Taky říkám. Netušila jsem, že je ten prvák tak náročný, bože, chci na základku, tam jsem prd dělala, tady je to totálně jiné. A nejhorší je to, že vím, že to nejtěžší mě ještě čeká. Budu vůbec ráda, když prolezu, už teď mám totální zhoršení ve dvou předmětech, kde jsem měla na základce 1 a 2. Vím, že se s tím mělo počítat, ale štve mě to, protože vím, že si za toho mohu sama. No, nebudu tě zatěžovat svými problémy, máš těch školních víc než dost. :-) No, rozbřesk jsem nečetla ani neviděla, ale holky na něčem takovém v kině byly. Nevím, mě se všechno plete, protože mě to nebere. :D Zrovna doma máme nějaký Twilight či co půjčený. Ona mamka se na to dívá. :-D Tak se měj pěkně, ať napíšeš všechno jak máš, hlavně se z toho učení nezcvokni. Vím, že to říká ta pravá, které z toho učení už hrabe a absolutně to vzdává s tím, že prostě do druháku nedojde :D,.. Zkrátka, ahoj. :o)*

2 Katie Katie | Web | 21. listopadu 2012 v 18:50 | Reagovat

[1]: Nechci tě nijak strašit, ale podle mě je druhák ještě těžší (ono hodně záleží na učitelích, ale učivo je v některých předmětech samozřejmě těžší). U nás se totiž každou hodinu zkouší z biologie (teď máme o dost přísnější učitelku, která je schopná dát člověku, kterému  vychází pěkná dvojka trojku - a to si rozhodně nemůže pamatovat, jak je kdo aktivní v hodině!), chemie (minulý rok jsme měli jiného učitele, který nezkoušel vůbec) a téměř pořád i z literatury (minulý rok učitelka zkoušela jen občas). Sem tam zkouší i z dějepisu. Kromě toho častěji (oproti minulému roku) píšeme písemky z němčiny. Věčně se na něco musíme připravovat do angliny a je fůra domácích úkolů. A to ještě nemluvím o tom, jakým tempem valíme v matice, estetice (dějiny umění) či biologii. O fyzice s dovolením pomlčím :-P.
Příští rok nám některé předměty nahradí jiné (a bude to ještě horší! To lenošení v zemplu nás asi moc kazí, že jo) - odpadne jedna hodina matiky (tu nahradí hodina češtiny - težko říct, jestli je to dobře), už nebudeme mít 2 hodiny estetiky (místo toho 2 hodiny jednoho vybraného semináře - změna vyjde tak nastejno, možná si trošku pohoršíme), ani pohodové (2) hodiny zemplu (nahradí je 2 hodiny 2. vybraného semináře (vybíráme ale pouze z 5 předmětů - v mém případě to bude pravděpodobně chemicko-biologický a aj a to si sakra nepolepšíme!). Nakonec odbude i 1 hodina aj (tu ale zatím nevím, co nahradí :D buď nebude vůbec nebo to bude zase nějaký seminář). Ehm .. promiň za takový román ... ale ještě nekončím! :-D ¨

Ach, to já bych to brala, i když vím, že bych na tom byla podobně jako ty. Věčně vystresovaná - no ale aspoň bych měla důvod to trénovat :D. Já jsem na tom taky líp v němčině, ale už začíná přituhovat a gramatika je čím dál tím těžší. Hlavně se pořádně nauč pády a předložky k nim se pojící. Všechno se na to totiž patlá a pak bez toho nedáš ani ránu :D (ostatně proč ti to říkám, když ti němina jde :-D).
Taktéž mám omluvenku ze zdravotních důvodů. Doporučeno mi to bylo na tři měsíce (takže asi tak nějak do listopadu, prosince), ale doktor mi to nakonec napsal na celé pololetí .. jak parádní pocit :-). Kéž bych ji měla napořád :D.
Jó na mě taky zkoušení z čj brzo padne, protože už se ten počet nevyzkoušených hodně ztenčuje. Jo to znám, jsednou jsem ségře taky něco vysvětlovala (do fyziky) a pak jsem dostala známku horší. Je fakt, že to hodně naštve.
Ehm, si na tom dobře. Mě teď vychází z bioly 3-4 a to jen díky tomu, že jsem asi 3 týdny chyběla a pak byla docela brzo po návratu zkoušená zrovna z toho, co jsem se nestihla doučit. Fakt potěší. Mé aktuální známky jsou tam 5 a 1 - no ale jak už jsem psala, vychází mi to, co mi vychází (asi druhá nejhorší známka z bioly - co se týče naší třídy).Nedopisujeme totiž písemky a pak se kráva (s prominutím) může divit, že mám zaprve málo známek a za 2. že není schopná se se mnou nějak rozumně domluvit, když jsem takovou dobu chyběla. Prostě radši tohleto neřešit..

Však nezatěžuješ, spíš jsem ráda, že nejsem na tom světě jediná, která se z té školy zachvliku zcvokne (promiň mi tu sobeckost).
Tak to mamka pak ví, že je to úplně báječná sága :-D.

Poslušně hlásím, že by zatím napsané písemky mohly dopadnout dobře (fyzika možná rovnou doslova).  Ale pořád je mi z té školy zle. Zítra máme zas psát navíc z ájiny na debilní článek z ještě debilnějšího anglického časopisu (v podstatě něco jako anglický test z dějepisu). No a na příští týden k dějepisu přibyla čtvrtletka z matiky a estetika. Paráda!

Už se loučím, beztak jsem napsala zas spoustu nedůležitých keců :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama