20. 12. 2012

20. prosince 2012 v 18:10 | Anet |  Jak jde čas /2012/
Už je polovina prosince za námi a já vám ještě v tomto měsíci nenapsala ani slovíčko - to však hned napravím.
Na Vánoce pro vás připravujeme článek s vánočními písněmi, které jistě všichni znáte. Také jsme měly v plánu zveřejnit nějaké tipy na dárky, ale nějak nám to časově nevyšlo a teď už to nemá cenu, takže to pravděpodobně necháme na příští rok.

A co se odehrálo v prosinci? Nevím, jestli vám to povím vše, jelikož si většinu nepamatuji, ale 7 . 12. jsme měly závěrečné taneční, tedy věneček. Vůbec jsem se na něj netěšila, protože celkově mě taneční nijak zvlášť nebavily a navíc jsem šaty sháněla jen pár dní dní před věnečkem a také jsem neměla domluveného tanečního partnera. Nakonec mi šaty objednané přes internet dorazily v pořádku a v čas a hned po příchodu na věneček se problém s tanečníkem vyřešil. Celý večer proběhl v pořádku a relativně rychle, takže jsem si mohla oddechnout, že to mám zasebou. Celkově celé taneční nebyly tak špatné, ale jak už jsem řekla, asi to není nic pro mě. Učení bylo v poslední době hodně a také byly třídní schůzky, kterých jsem se ale obávat vážně nemusela, protože mám známky celkem dobré. Nejhorší je asi matematika, kde mi vyhází 2 a něco, ale stačí dostat 2 horší známky a už to tak veselé nebude. Navíc teď bereme logaritmy, které mi vážně nejdou a fakt mě nebaví, takže jsem zvědavá na to, až budeme psát písemku. Musím podotknout, že známky mám však docela dobré - taky jsem se tento půlrok učila oproti tomu loňskému víc. V pondělí odpoledne jsme asi celý vyšší gympl jeli do Brna na vánoční trhy a pak do Divadla Bolka Polívky. Rozchod byl asi 3 hodiny, takže jsme zašly se ségrou do Vaňkovky a dokoupily zbytek dárků. Na trhy jsme se skoro nedostaly. V 19 hodin začínalo divadlo, které v Brně jen hostovalo (byl to divadelní spolek Kašpar působící v Divadle v Celetné, v Praze). Představení se jmenovalo Růže pro Algernon. Děj jsem znala, protože jsem knížku, podle které to bylo ztvárněno četla. Ze začátku to bylo fajn, ale pak už mě to moc nebavilo.
V sobotu jsme si vlastně ještě jely vybírat dárky, protože třeba oblečení nám mamka sama nekoupí, takže většinu dárků, které dostanu, už znám.

V tomto týdnu jsme se do středy učily (až na malé vyjímky). Dnes jsme psali písemku z dějin umění a učily se v matice a češtině, ale jinak to bylo takové volnější. Zítra máme místo tří hodin tři přednášky od bývalých studentů našeho gymplu - o jejich studiu (z toho jednu v angličtině :D) a myslím, že se ani učit nebudeme, takže to možná "zabalím" už před půl 11, kdy mi jede autobus. Jinak bych musela ve škole tvrdnout až do půl 2.

Zatím se mějte a doufejte, že se ještě na Vánoce ozvu, protože 21. 12 má být přece konec světa. Já osobně tomu však nevěřím. Co vy?
Anet

Já si jen dovolím sestru doplnit v několika věcech, konkrétně vám povědět trošku více o divadelním ztvárnění Růže pro Algernon, které jsme měly možnost vidět. Mé hodnocení se pohybuje asi na 70 ze 100%, s tím, že jsem už předtím věděla o čem to bude - četla jsem knihu od Keyse (ale berte to tak, že jsem zatím měla možnost srovnávat pouze s Ideálním manželem od Wilda, kterého jsem viděla minulý rok v brněnském Mahenově divadle), jelikož mi tam prostě něco chybělo. Možná že jsem čekala nějaké ztvárnění oné myšky Algernon, celé to však hráli pouze čtyři lidé (více o obsazení hry zde, na stránkách Divadla v Celetné, jen doplním jednu zajímavost, a to sice, že hl. hrdinu si zahrál Jan Potměšil, který, jak možná víte, je upoután na vozík). Dále bych doporučila video, které vám o ději jistě více prozradí a také knihu, kde je zajímavé pozorovat pravopis .. kde se to hrabe na takovou angličtinu :P. Dále nám byl od češtinářky doporučen film s názvem Charlie a také jsem našla i další, s názvem Kytička pro Algernon, z roku 2000. Ale teď už to slibované video:

+ si dovolím přidat ještě jedno, z oficiálního youtube kanálu divadla. Jen je už starší, tudíž si povšiměte nepřesnosti v počtu repríz, nyní jich je totiž již přes 700.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama