Písničky z tanečních

28. prosince 2012 v 14:12 | Katie |  Memories
Jelikož už máme taneční za sebou, rozhodla jsem se udělat si (vám) takový seznam skladeb, na které jsme tancovali. Samozřejmě není v mých silách najít úplně každou hudbu, jelikož si třeba ani nepamatuji, na které písničky jsme tancovali, a i když mi třeba některá utkvěla v paměti, nemůžu ji na internetu najít.


  • jen tak pro zajímavost uvedu tance, které jsme se naučily (doufám, že jsem na žádný nezapomněla): valčík, cha-cha, merenq(g)ue, mazurka, polka, country line, jive, blues, salamander senzus, čardáš, slowfox, tango, walz
  • také další společenské a tak trochu bláznivé(!) (avšak zábavné) tance: kankán, letkiss + ještě jeden, který nejsem schopna pojmenovat a ani po usilovném hledání na internetu jsem o něm prostě nic nenašla (hold vědět, jak se jmenuje by bylo jednodušší) - zjednodušeně lze říci, že se společně s partnerem/partnerkou obcházíte zády a pokud na vás přijde řada (tančíte totiž společně s dalšími třemi páry), zatančíte tam a zpátky, uděláte s tanečníkem/tanečnicí bránu, přes kterou musí projít zbylé páry a nakonec začnete zase od začátku.
  • a nakonec ptačí tanec (dá-li se to za společenský tanec vůbec považovat :P)

VALČÍK

Kylie Minogue & Nick Cave - Where the Wild Roses Grow
Tuhle písničku se mi vůbec nedařilo najít (hodně mě v tanečních zaujala). No ale to víte, náhoda přispěla (stačí zajít na mixer.cz :P). A jak se mi líbí valčík jako tanec? No, patří mezi ty nejneoblíbenější, jelikož jediné, co celé ty čtyři minuty děláme, je, že jdeme krok vpřed, druhou nohu přisuneme, vyvýšíme se a pak zase jdeme krok zpátky - k tomu všemu se dokola otáčíme. Jediné, co mě na tom baví, je hudba :).

CHA-CHA

Shakin' Stevens - You Drive Me Crazy

Ariel Rot - Mucho Mejor

WALZ

R. Kelly - Gotham city

TANGO


Chceteli si poslechnout další písničky, které se mohou tančit, doporučuji tyto stránky, na kterých jsem právě našla některé melodie z tanečních nacházející se v tomto článku.
Chcete-li si osvěžit znalosti z tanečních či předběžně se podívat, jak se který tanec tancuje, doporučuji zase tyto lekce (sice přesně uvdené figury využívat nemusíte, přesto tam najdete minimálně stejné základní kroky). Všímejte si především videí nazvaných "základní taneční", které naleznete až ke konci stránky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama